Zakaz lotów do Polski od dziś tj. 28 października 2020 roku będzie dotyczyć większej ilości państw. W dniu dzisiejszym w życie weszło nowe rozporządzenie Rady Ministrów, w którym podano, że zaktualizowana lista została powiększona do 34 krajów objętych zakazem wlotu na teren Rzeczpospolitej Polskiej. Na liście zabrakło państw z Unii Europejskiej.

28 października 2020 roku została zaktualizowana lista państw, których obowiązuje zakaz lotów do Polski. Portal rmf24.pl podał informacje dotyczące nowego rozporządzenia Rady Ministrów. Zakaz potrwa do 10 listopada.

Zakaz lotów do Polski. Nowa lista państw objętych restrykcjami

Z uwagi na powiększającą się epidemię koronawirusa i coraz większą ilość przypadków zakażeń Rada Ministrów podjęła decyzję o objęciu nowymi restrykcjami państw, których dotyczyć będzie zakaz lotów do Polski. Portal rmf24.pl informuje:

– Zgodnie z opublikowanym w Dzienniku Ustaw Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, rząd wprowadził zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium 34 państw – czytamy na portalu rmf24.pl.

Nowa, zaktualizowana lista państw objętych zakazem lotów dotyczy: Belize, Bośni i Hercegowina, Czarnogóry, Brazylii, Nepalu, Gruzji, Jordanu, Bahrajnu, Maroko, Izraelu, Kataru, Kuwejtu, Libii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Albanii, Argentyny, Armenii, Chile, Hondurasu, Iraku, Kolumbii, Kostaryki, Libanu, Macedonii Północnej, Malediwów, Mołdawii, Panamy, Paragwaju, Peru, Tunezji, Wysp Zielonego Przylądka, USA, Omanu oraz Bahamów.

Na liście zabrakło państw członkowskich Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy. Przypomnijmy, że dotychczas zakazem lotów do Polski objętych jest 29 państw. Zakaz obowiązywał od 30 września bieżącego roku. Nowy wchodzi w życie dziś i będzie obowiązywać do 10 listopada.

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Rozporządzenie w sprawie zakazu lotów do Polski

Zakaz lotów do Polski nie dotyczy wszystkich państw, ale także rozporządzenie głosi, że zakazu tego nie stosuje się do samolotów, które wykonują loty międzynarodowe m.in. na zlecenie lub za zgodą Prezesa Rady Ministrów.

Jak czytamy w ustawie, nie przewiduje również zakazu dla – lotów realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – głosi zaktualizowana zasada o zakazie lotów do Polski.

Kolejnym wyjątkiem jest niezastosowanie zakazu dla – lotów wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie – czytamy w dalszej części rozporządzenia.

Ostatnim z wymienionych jest wyjątek dla – samolotów startujących z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Polsce wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 – głosi zaktualizowane rozporządzenie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

zakaz lotów
fot.pixabay.com/PublicDomainPictures

W dniu dzisiejszym została zaktualizowana lista państw objętych zakazem lotów do Polski. Do 10 listopada 2020 roku na teren naszego kraju nie będą mogły wlatywać samoloty z 34 państw.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  2. Tragedia w rodzinie królewskiej. Książę nie żyje, tragiczna wiadomość z zagranicy obiegła media, był taki młody
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenie
  7. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułAnna Lewandowska szczerze o Strajku Kobiet. Jej słowa nie wszystkim się spodobają
Następny artykułAndrzej Duda wciąż milczy w sprawie protestów. Wiemy dlaczego, współpracownik się wygadał
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl