Protest w Gdyni: nożownik obrażał kobiety wracające ze strajku kobiet. W ich obronie stanęli młodzi mężczyźni, jeden z nich został zaatakowany nożem, napastnik uszkodził mu twarz. Mężczyzna trafił do szpitala. 

Wczoraj w Gdyni, podobnie jak w całym kraju odbył się protest przeciwko decyzji TK w sprawie zakazu aborcji w przypadku ciężkich uszkodzeń płodu. Atak nożownika miał miejsce chwilę po tych wydarzeniach, wczoraj około godziny 22:00. Napastnik pociął twarz młodemu mężczyźnie, który natychmiast trafił do szpitala. W ślad za przestępcą udała się policja.

Protest w Gdyni – atak nożownika

Jak donosi tvn24.pl, do ataku doszło na ulicy Świętojańskiej w Gdyni około godziny 22:00. Młodzi ludzie wracający z protestu zostali zaczepieni przez 64-letniego mężczyznę, który zaczął obrażać kobiety za ich udział w strajku.

Dziennikarze portalu trojmiasto.pl wypytali o szczegóły świadków zdarzenia. Ich zdaniem mężczyzna używał wulgaryzmów w stronę kobiet, a w ich obronie stanęli młodzi mężczyźni. 

Gdy wywiązała się kłótnia, starszy mężczyzna wyciągnął nóż i zaatakował nim jednego z mężczyzn, mierząc ostrzem prosto w twarz. Tuż po tym, napastnik uciekł i zabarykadował się w pobliskiej restauracji.

Niedługo później na miejsce przyjechała policja. Aspirant Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wyjaśniła portalowi tvn24.pl jak doszło do zatrzymania mężczyzny:

– Podczas przeszukania pobliskiego terenu funkcjonariusze znaleźli podejrzanego w jednej z kamienic, zatrzymali go i doprowadzili do komisariatu – wyjaśniła policjantka. 

  1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  2. TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domów
  3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Kim był napastnik?

Napastnikiem był 64-letni mężczyzna, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Jak podaje tvn24.pl, w jego krwi wykryto ponad 1 promil alkoholu. 

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Prawdopodobnie usłyszy zarzut uszkodzenia ciała, nie wiadomo jeszcze w jakim stopniu, to zależy od opinii lekarza. W Polsce za takie naruszenie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Na ulicach Gdyni, podobnie jak w całym kraju zawrzało. Na profilu Kobiety w Czerni opublikowano nagranie obrazujące wielkie rozmiary protestu. Wczoraj o godzinie 16:00 strajkujący zatrzymali ruch uliczny.

Kobiety walczą o swoje prawa, a codzienne protesty zyskują wciąż na sile. Jutro wszystkie strajkujące nie pojawią się w pracy. Plany są także na piątek. W piątek w Warszawie odbędzie się największy protest, na który mają zjechać kobiety z całego kraju. 

ZOBACZ WIDEO:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. Lekarz bije na alarm, bardzo nietypowy objaw koronawirusa. Jeśli go masz, zapomnij o podróżach
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalej
  7. Wreszcie, dotarliśmy do najłatwiejszego przepisu na wypiekanie pieczywa ze startych ogórków kiszonych

Źródło: tvn24.pl

 

 

Poprzedni artykułPilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
Następny artykułPrzed chwilą Polsat przekazał zatrważająca wiadomość. Wszyscy wstrzymali oddech, ”co najmniej jedna osoba zginęła”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl