Kasia Tusk, podobnie jak tysiące Polek i Polaków, wyszła na ulice protestować w sprawie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Po tym jak organ sądowniczy wydał orzeczenie w sprawie aborcji eugenicznych, nastroje społeczne stały się, łagodnie mówiąc, niespokojne. Córka byłego premiera Polski pokazała SMS-a, którego dostała od ojca w trakcie manifestacji w Gdyni.

Kasia Tusk postanowiła przyłączyć się do ostatnich protestów wywołanych orzeczeniem TK. W trakcie jednej z manifestacji córka Donalda Tuska postanowiła napisać do niego wiadomość tekstową, a ten jej odpisał. Miał dla niej jedną radę.

Kasia Tusk na protestach: SMS od ojca

22 października Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że aborcja w przypadku ciężkiego lub nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją RP. Dlatego właśnie Polacy tłumnie wyruszyli na ulice polskich miast. Wśród manifestujących była również córka byłego premiera Donalda Tuska, Kasia Tusk.

Młoda fotografka oficjalnie wsparła Strajk Kobiet w swoich mediach społecznościowych. Dwa dni temu na jej Instagramie pojawiło się zdjęcie z charakterystyczną czerwoną błyskawicą, która stała się symbolem manifestujących.

Młoda kobieta zaznaczyła, że delegalizacja aborcji nie zmniejszy liczby usuwanych ciąż. Zmniejszy jedynie liczbę zabiegów, które zostaną przeprowadzone w bezpieczny dla kobiet sposób.

— Myślenie życzeniowe, że problem zniknie gdy się go zakaże jest objawem braku wyobraźni. Makabrycznym w skutkach. Chyba muszę się dziś przespacerować — napisała pod zdjęciem na Instagramie.

W jednych z relacji w mediach społecznościowych podzieliła się ze swoimi obserwującymi również wiadomością SMS od ojca. Donald Tusk miał dla niej jedną ważną radę.

— Tatulku, w Gdyni tłum. Miasto zablokowane. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. I mnóstwo młodych — napisała Kasia Tusk.

— To wasza rewolucja. Ale uważaj na siebie — odpisał jej były premier.

  1. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
  2. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Przykre informacje
  3. Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

Donald Tusk o wyroku TK

Również Donald Tusk wypowiadał się bardzo krytycznie na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Swoją opinią dzielił się m.in. na Twitterze.

— Wrzucenie tematu aborcji i orzeczenie w tej sprawie pseudotrybunału w środku szalejącej pandemii to coś więcej niż cynizm. To polityczne łajdactwo — pisał 22 października w mediach społecznościowych.

W obliczu poniedziałkowych wydarzeń w całej Polsce były Przewodniczący Rady Europejskiej nie pozostał bierny. Postanowił wypowiedzieć się również na temat wcześniejszego kompromisu aborcyjnego.

Donald Tusk zauważył, że „nikt nie był w pełni zadowolony z kompromisu”. Dodał, że taka jest właśnie natura konsensusów. Trzeba umieć z czegoś zrezygnować.

— Jego jedyną [kompromisu — przyp. red.] zaletą było to, że chronił Polaków przed aborcyjną wojną domową. Zniszczyli go celowo i bezpowrotnie. Bo wojna domowa to ich żywioł. Ale przegrają ją. Już przegrali — napisał na Twitterze.

Co myślicie o zachowaniu się Donalda Tuska? Dał córce dobrą radę?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez MakeLifeEasier (@makelifeeasier_pl)

Kasia Tusk poparła protest.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szwedki są sercem z Polkami. Okazały niesłychaną pomoc w sprawie wyroku TK
  2. Wstrząsające słowa, WHO nie ma wątpliwości. „Mamy obecnie dwie szalejące pandemie”
  3. ”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
  4. Nagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
  5. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”
  6. Niewyobrażalny dramat podczas protestu w Warszawie. Samochód wjechał w strajkujących, zabrało ich pogotowie
  7. Najprostsze i najpyszniejsze na świecie pierogi bez lepienia przygotujesz w kilka minut. Kapitalna receptura

Źródła: instagram.com, twitter.com, radiozet.pl

 

Poprzedni artykułWojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
Następny artykułNagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl