Babcia trzyma na rękach swojego małego wnuczka. Wszystko na tym zdjęciu wygląda zupełnie normalnie, dopóki nie uświadomimy się sobie jednej rzeczy. Po kilku sekundach z pewnością wszyscy przecierają oczy ze zdumienia, aż ciężko w to uwierzyć. Fotografia przedstawia bowiem doskonałą rzeźbę staruszki i niemowlęcia. Prawdziwy majstersztyk, prawda? 

Na pierwszy rzut oka to zdjęcie, na którym widnieje babcia ze swoim wnukiem, wygląda zwyczajnie i nie ma w nim niczego oryginalnego. Żeby dojrzeć całą prawdę, wystarczy tylko kilka sekund. Widzicie to?

Babcia z wnukiem na rękach

Zdjęcie wygląda jak każde inne, ale kiedy się mu lepiej przyjrzeć, można się naprawdę nieźle zdziwić. Okazuje się, że nie jest to fotografia żywych ludzi tylko… rzeźb.

Zdjęcie przedstawia wykonane z wielką precyzją i dbałością o najmniejsze szczegóły silikonowe figurki. Aż ciężko jest w to uwierzyć, niektórzy nigdy nie sądziliby, że człowiek może wytworzyć coś równie pięknego.

Jak donosi nam portal webniusy.com rzeźba babci z wnukiem to jeden z wielu eksponatów wystawy Hiperrealistyczna rzeźba 1973-2016. Była prezentowana m.in. w Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao w Hiszpanii. Autorem tego wyjątkowego dzieła sztuki jest Sam Jinks z Australii.

  1. Ilu mężów miała Małgorzata Rozenek? Prawda zaskakuje, ślub z Radosławem nie był drugi
  2. Druzgocąca wiadomość, Meghan Markle straciła dziecko. Pierwszy raz powiedziała o tragicznych wydarzeniach
  3. Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Jest odpowiedź premiera, bardzo ważna wiadomość dla każdego rodzica

Wyjątkowe dzieła sztuki

Jak dalej informuje wspomniany wyżej portal Sam Jinks na co dzień pracuje dla przemysłu filmowego, dla którego, m.in. na potrzeby różnych produkcji, wytwarza przedmioty z silikonu. Jego hiperrealistyczne prace przyniosły mu ogromną sławę na całym świecie i szacunek wśród artystycznych środowisk.

Jak sam wspomina, tworząc rzeźby, na których jednocześnie pojawiają się osoby w różnym wieku, chce podkreślić, jak bardzo ulotne jest życie człowieka.

Chyba większość z nas przyzna, że to trafne przesłanie, o którym bardzo często dzisiaj zapominamy. Pozostałe prace mężczyzny można podziwiać m.in. na jego Instagramie oraz stronie internetowej.

Jednak nie tylko egzystencjalizm leży w zasięgu zainteresowań artysty. Sam Jinks przejawia także ogromne zainteresowanie konstrukcją ludzkiego ciała, będącego w jego odczuciu: – lekcją fizyki złożoną z kości i mięsa, co przyznał w książce Sam Jinks: Precious and Powerful.

Podobają wam się takie hiperrealistyczne dzieła? Czy jesteście raczej zwolennikami abstrakcji? Trzeba jednak przyznać, że bardzo łatwo pomylić te figurki z żywymi osobami. To niewiarygodne, co może wytworzyć ludzka ręka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

babcia
fot. instagram.com/samjinksart

W pierwszej chwili może się nam wydawać, że na zdjęciu znajdują się żywi ludzie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Sam Jinks (@samjinksart)

Spójrzcie tylko na te detale.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Anna Lewandowska szczotkuje pośladki na Instagramie. Wszystko pokazała (FOTO)
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Wśród krów ukrył się pies, znajdziesz go? Zagadka jest arcytrudna, większość poddaje się po 5 minutach
  4. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  5. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała rodzinne zdjęcia, internauci liczą jej dzieci
  6. Golden retriever zgubił się w lesie. Rok później zdarzył się prawdziwy cud
  7. Joanna Jędrzejczyk w skąpym bikini przy basenie. Gwiazda MMA w ponętnej odsłonie (FOTO)

Źródło: instagram.com, webniusy.com

Poprzedni artykuł13-latka płakała z bólu i błagała, aby przestały. Wstrząsające nagranie ze szkoły trafiło do sieci, niewiarygodne, do czego ją zmuszano
Następny artykułNie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl