Bożena Krzyżanowska nie żyje. Wybitna aktorka znana z licznych ról serialowych oraz teatralnych odeszła w wieku 62 lat. To ogromna strata dla świata teatru i filmu. 

O śmierci aktorki poinformował poinformował portal e-teatr.pl. Krzyżanowska była najmocniej związana z krakowską i poznańską sceną teatralną. Znana jest także z licznych seriali, w których odgrywała głównie role epizodyczne. Jej życie toczyło się jednak przede wszystkim na scenie teatru.

Bożena Krzyżanowska nie żyje

Kim była Bożena Krzyżanowska? Aktorka urodziła się w 1957 roku w Krakowie. Debiutowała w 1981 roku grając w 07 zgłoś się. Największą popularność przyniósł jej udział w serialu Przyłbice i kaptury. Na swoim koncie ma także liczne role teatralne u boku największych gwiazd, współpracowała między innymi z Krzysztofem Globiszem. Najlepiej zapamiętana została jako gwiazda uwielbianego musicalu Piaf, gdzie wcielała się w legendarną śpiewaczkę Edith Piaf. 

Oprócz niezliczonych ról w spektaklach i musicalach, na koncie ma także występy w telewizji, które, mimo że epizodyczne, zapadały widzom w pamięć. Bożena Krzyżanowska grała między innymi w M jak Miłość, Hotel 52, Na dobre i na złe, 07 zgłoś się, a także wszystkim w serialu Samo życie, gdzie grała w latach 2002-2010. Jej prawdziwa kariera rozgrywała się jednak na deskach teatrów, gdzie była prawdziwą gwiazdą. 

Bożena Krzyżanowska: śmierć aktorki to ogromna strata

Według portalu e-teatr.pl gwiazda poznańskich, wrocławskich i krakowskich teatrów zmarła 11 sierpnia. Nie wiadomo na razie, jaka była przyczyna jej przedwczesnej śmierci. Aktorka miała jedynie 62 lata. Jak czytamy na wyżej wymienionym portalu, rodzina jest w trakcie ustalania daty pogrzebu. Odbędzie się on w Krakowie – mieście, z którym Krzyżanowska przez lata była związana. Rodzinie aktorki składamy szczere kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bożena krzyżanowska
fototeka.fn.org.pl

Nie żyje Bożena Krzyżanowska.

bożena krzyżanowska
filmpolski.pl

Aktorka miała tylko 62 lata.

bożena krzyżanowska
fototeka.fn.org.pl

Aktorka była najbardziej znana fanom teatru, często pojawiała się jednak także na ekranach telewizorów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Placido Domingo, światowej klasy śpiewak operowy, oskarżony o molestowanie. Miał to robić od ponad 30 lat
  2. Magdalena Cielecka z partnerem. 47-letnia aktorka coraz bardziej angażuje się w związek z 31-letnim gwiazdorem
  3. Mama przeżyła chwilę grozy podczas chrztu. Zaniepokoiło ją zachowanie księdza
  4. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  5. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie