Danuta Wałęsa nigdy nie miała łatwego życia. W wywiadzie, gdzie opowiedziała o młodości u boku Lecha, przyznaje, że przeżyła wiele i dopiero po latach poczuła się naprawdę wolna. Jej życie nie było tak przyjemne, jak wielu mogłoby się wydawać: Wszystkiego miałam dużo: dzieci, kłopotów i roboty — mówiła dla Newsweeka.

Danuta Wałęsa zdradziła wiele prywatnych szczegółów ze swojego życia. Otwarcie przyznała, że nie wszystko w jej życiu układało się idealnie, a jej związek z Lechem Wałęsą jest dość skomplikowany. W książce Marzenia i tajemnice rozprawiła się z przeszłością.

Danuta Wałęsa o Lechu Wałęsie

Danuta Wałęsa przez wiele lat znajdowała się w cieniu sławnego męża. Gdy Lech pracował na tytuł legendy Solidarności, a później sprawował urząd prezydenta, ona w milczeniu znosiła wszelkie trudy. Dopiero w 2011 w swojej książce Marzenia i tajemnice postanowiła zdradzić, jak obecnie wyglądają jej relacje z mężem. Okazało się, że choć mieszkają w jednym domu, to każde z nich ma własne życie.

Gdy Lech Wałęsa zaczął spędzać czas przy komputerze, była pierwsza dama niemal zupełnie przestała mieć z nim kontakt. Rzekomo mówił jej wtedy, że jeśli chce z nim rozmawiać, to powinna połączyć się z nim na Skype. Nie podobało jej się to i bywały dni, gdy nie zamienili ze sobą ani słowa. Od początku małżeństwa mieli problem z komunikacją. To od znajomych dowiedziała się, że mąż zamierza kandydować na urząd prezydenta.

Danuta Wałęsa w młodości

Choć młodość spędziła w cieniu ukochanego i to na nią spadały obowiązki dnia codziennego, przeżyła też wiele wspaniałych chwil, których nigdy nie zapomni. Danuta Wałęsa mówi, że miała bardzo udane życie i niczego nie żałuje.

– Miałam też dużo przyjemności. Odbierałam Nobla, poznałam Ojca Świętego Jana Pawła II. A teraz jestem wolna — mówiła dla Newsweeka.

Nie narzeka, choć zdradziła, że nigdy nie usłyszała od męża, że ją kocha. Wszystkie kwiaty, które jej przynosił, sam dostawał od innych ludzi. Ich syn Jarosław twierdzi, że bez mamy rodzina by się rozpadła. Była pierwsza dama zdaje sobie sprawę, że jest doceniana przez dzieci, dlatego nie jest jej przykro z powodu braku wylewności męża.

ZOBACZ ZDJĘCIA DANUTY WAŁĘSY:

DANUTA wałęsa
fot. screen YouTube TelewizjaPolvision

Danuta Wałęsa zdradziła, jak przebiegała jej młodość.

danuta wałęsa
fot. screen YouTube INTERIA.TV

Żona Lecha Wałęsy zmagała się z wieloma trudnościami, dziś jest wolna i szczęśliwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższe ulice handlowe w Polsce. Na nich za czynsz zapłacisz najwięcej
  2. Otylia Jędrzejczak podzieliła się listem, który napisała po śmierci brata. Ciężko powstrzymać łzy
  3. Najciekawsze anomalie ludzkiego ciała. Ma je tylko garstka ludzi na całym świecie
  4. Chłopiec jadł winogrona w swoim pokoju. Ojciec otworzył drzwi i natychmiast chwycił za telefon
  5. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor „Rancza” cierpiał niewyobrażalnie
  6. Nagły zwrot ws. rozwodu Maryli Rodowicz. Porażające informacje o zdradzie

Źródło: Newsweek, Marzenia i tajemnice

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.