Danuta Wałęsa wypowiedziała się na temat obecnej pierwszej damy. Była prezydentowa nie bała się zdradzić, co naprawdę myśli o swojej następczyni. Jej słowa na pewno nie zostaną szybko zapomniane. Czy Agata Duda mogła poczuć się urażona?

Agata Duda jest jedną z niewielu pierwszych dam, które tak wzbraniają się przed zawieraniem głosu w politycznych i społecznych sprawach. Wiele osób wypowiedziało się już na ten temat, jednak żona Andrzeja Dudy jest konsekwentna w swojej postawie. Do grona komentujących jej zachowanie dołączyła także Danuta Wałęsa surowo oceniła Agatę Dudę.

Danuta Wałęsa o Agacie Dudzie

Choć Agata Duda udziela się charytatywnie i podróżuje po całej Polsce, by spotykać się z obywatelami, nie udziela się zbytnio, by nie powiedzieć wcale, w sprawach społeczno-politycznych. Pierwsza Dama unika opowiadania się po którejkolwiek ze stron, co nie uszło uwadze nie tylko obywateli, ale także rządzących. Wiele osób skomentowało już postawę Dudy, ostatnio nie powstrzymała się przed tym także Danuta Wałęsa.

Była pani prezydentowa pojawiła się jakiś czas temu na spotkaniu autorskim w Rybniku i choć początkowo nie chciała poruszać wątków politycznych, nie udało jej się ominąć tematu Agaty Dudy. Wtedy żona Lecha Wałęsy wyznała, co tak naprawdę myśli o jej postawie.

aborcja
fot. screen z youtube.com Xiegarnia.pl

ZOBA

Danuta Wałęsa o Agacie Dudzie

Była Pierwsza Dama za swojej kadencji nie stroniła od aktywności społecznej. Często wypowiadała się na tematy ważne dla społeczeństwa. Danuta Wałęsa uważa, że Agata Duda powinna być dużo bardziej aktywna w prawach społecznych.

– Obecna pani prezydentowa powinna się angażować, szczególnie na rzecz kobiet. Dziennikarze ją pytają, a ona ucieka, a przecież jest wykształcona i zna wiele języków. Powinna przekazywać swoje opinie, a także opinie różnych środowisk – np. nauczycieli – przekazywać mężowi. Mamy prezydenta i prezydentową, ale tylko na papierze – cytuje Danutę Wałęsę Plotek.

Dodała także, że bardzo niepokoi ją to, jak dział obecny rząd. Przyznała, że w obecnych czasach czuje się gorzej niż za komuny i że jeśli powstanie jakaś demonstracja antyrządowa ona stanie w pierwszym rzędzie. Jak myślicie, czy Agata Duda słyszała słowa Danuty Wałęsy? 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Agata Duda
Fot. Screen z filmiku YouTube
Danuta Wałęsa
screen youtube.com@Xiegarnia

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie zobaczymy już Ryanaira w Polsce. Odważny krok firmy
  2. Monika Zamachowska skomentowała zwolnienie z TVP. Mocne oświadczenie gwiazdy
  3. Okropne informacje o dzieciństwie dzieci Magdy Gessler. Jej syn wyznał wszystko
  4. Jak wygląda grób Anny Przybylskiej? Widok wywołuje wzruszenie
  5. Mąż Anny Dymnej zmarł tragicznie 40 lat temu. Właśnie ważne materiały ujrzały światło dzienne
  6. Koszmar 80-letniego męża Doroty Segdy. Gwiazda polskich seriali zdruzgotana, straszne
Poprzedni artykułBarbara Kurdej-Szatan rezygnuje z kariery. Podała zaskakujący powód
Następny artykułWróciła wcześniej ze szkoły. Gdy weszła do sypialni rodziców, po chwili wybiegła z niej z krzykiem
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.