Lelum.pl

Fot.pixabay.com @pexels

Adoptowali dobermana. Po 4 dniach zaczął warczeć na ich 1,5 roczną córkę. Prawdziwy powód odebrał im mowę

31 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kawecka

Doberman został adoptowany przez młode małżeństwo z dzieckiem. Pewnego dnia pies zaczął warczeć na małą dziewczynkę. Nikt nie spodziewał się tego, jaki był rzeczywisty powód agresywnego zachowania zwierzęcia.

Doberman został adoptowany przez młode małżeństwo z dzieckiem. Pewnego dnia pies zaczął warczeć na małą dziewczynkę. Nikt nie spodziewał się tego, jaki był rzeczywisty powód agresywnego zachowania zwierzęcia.

Decyzja o adopcji psa ze schroniska zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wiele zwierząt przeznaczonych do adopcji, przeszło piekło w domach swoich poprzednich właścicieli. Złe traktowanie bardzo rzutuje na późniejsze zachowanie czworonogów. Tak też było w przypadku rodziny, która adoptowała dobermana.

Doberman znalazł nowy dom

Rodzice 1,5 rocznej Charlotte podjęli decyzję o adopcji dobermana. Gdy zabrali go do domu, zwierze nadal było w kiepskiej formie. Pies miał za sobą ciężką historię.

Poprzedni właściciel znęcał się nad nim. Kiedy trafił do schroniska, miał połamane żebra i był wygłodzony. Weterynarze rozważali uśpienie.

Na szczęście pies wrócił do pełni sił i już po kilku tygodniach został adoptowany przez australijską rodzinę Svillcic, która od samego początku obdarzyła czworonoga ciepłem i miłością, których do tej pory nie miał okazji doznać.

Niebezpieczna zabawa w ogrodzie

Minęło kilka dni od adopcji, a Khan (tak wabił się doberman) bawił się w ogrodzie z 1,5 roczną córką właścicieli Charlotte. Nagle pies zaczął warczeć, stał się bardzo agresywny.

Wyglądało na to, że za wszelką cenę chciał, by dziewczynka uciekła z ogródka. Wydawało się, że chce najzwyczajniej skrzywdzić dziecko.

Nie można było odczytać sytuacji bardziej mylnie. Doberman nie chciał zrobić krzywdy małej Charlotte. Pies dostrzegł w ogrodzie zagrożenie. Na teren posiadłości wtargnął wąż Mulga, który klasyfikowany jest jako jeden z najbardziej jadowitych gadów na świecie.

Gdy intruz zbliżył się niebezpiecznie blisko, Khan bez zastanowienia zareagował. Złapał zębami pieluchę dziecka i odrzucił je nieco dalej. Sam natomiast nie zdołał uchronić się przed jadowitym stworzenie. Wąż ugryzł dobermana w łapę. Bohater ostatkiem sił zdołał dobiec do domu, gdzie po chwili zemdlał.

Właściciele od razu zabrali psa do weterynarza, który podał mu surowicę. Czworonóg przeżywał niesamowite męczarnie, walcząc z jadem. Przeraźliwie wył z bólu. Khan cudem przeżył.

Lekarze są przekonani, że gdyby taka ilość trucizny znalazła się w organizmie małej Charlotte, ta nie zdołałaby tego przeżyć. Doberman ocalił życie dziewczynki, a jego bohaterski czyn sprawił, że rodzina pokochała go jeszcze bardziej.

Zobacz zdjęcie:

doberman

Doberman obronił dziecko przed niebezpiecznym wężem.

doberman

Bohaterowie historii są teraz nierozłączni.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  • Premier zwrócił się do Polaków. Podobnych słów w ostatniej chwili nie mogliśmy się spodziewać
  • Obostrzenia w Sylwestra. Polacy powinni absolutnie pamiętać o 4 rzeczach
  • Z pozoru zwykłe rodzinne zdjęcie. Dopiero po chwili widać porażający szczegół

źródło: pikio.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Zwierzęta

Ogromne niebezpieczeństwo zbliża się do Polski? Policja apeluje: „może być niebezpieczne dla społeczeństwa”
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania
Czytaj więcej >

Zwierzęta

Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
Czytaj więcej >
Karolina Kawecka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]