Doberman został adoptowany przez młode małżeństwo z dzieckiem. Pewnego dnia pies zaczął warczeć na małą dziewczynkę. Nikt nie spodziewał się tego, jaki był rzeczywisty powód agresywnego zachowania zwierzęcia. 

Decyzja o adopcji psa ze schroniska zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wiele zwierząt przeznaczonych do adopcji, przeszło piekło w domach swoich poprzednich właścicieli. Złe traktowanie bardzo rzutuje na późniejsze zachowanie czworonogów. Tak też było w przypadku rodziny, która adoptowała dobermana. 

Doberman znalazł nowy dom

Rodzice 1,5 rocznej Charlotte podjęli decyzję o adopcji dobermana. Gdy zabrali go do domu, zwierze nadal było w kiepskiej formie. Pies miał za sobą ciężką historię. Poprzedni właściciel znęcał się nad nim. Kiedy trafił do schroniska, miał połamane żebra i był wygłodzony. Weterynarze rozważali uśpienie. Na szczęście pies wrócił do pełni sił i już po kilku tygodniach został adoptowany przez australijską rodzinę Svillcic, która od samego początku obdarzyła czworonoga ciepłem i miłością, których do tej pory nie miał okazji doznać. 

Niebezpieczna zabawa w ogrodzie

Minęło kilka dni od adopcji, a Khan (tak wabił się doberman) bawił się w ogrodzie z 1,5 roczną córką właścicieli Charlotte. Nagle pies zaczął warczeć, stał się bardzo agresywny. Wyglądało na to, że za wszelką cenę chciał, by dziewczynka uciekła z ogródka. Wydawało się, że chce najzwyczajniej skrzywdzić dziecko

Nie można było odczytać sytuacji bardziej mylnie. Doberman nie chciał zrobić krzywdy małej Charlotte. Pies dostrzegł w ogrodzie zagrożenie. Na teren posiadłości wtargnął wąż Mulga, który klasyfikowany jest jako jeden z najbardziej jadowitych gadów na świecie. Gdy intruz zbliżył się niebezpiecznie blisko, Khan bez zastanowienia zareagował. Złapał zębami pieluchę dziecka i odrzucił je nieco dalej. Sam natomiast nie zdołał uchronić się przed jadowitym stworzenie. Wąż ugryzł dobermana w łapę. Bohater ostatkiem sił zdołał dobiec do domu, gdzie po chwili zemdlał.

Właściciele od razu zabrali psa do weterynarza, który podał mu surowicę. Czworonóg przeżywał niesamowite męczarnie, walcząc z jadem. Przeraźliwie wył z bólu. Khan cudem przeżył. Lekarze są przekonani, że gdyby taka ilość trucizny znalazła się w organizmie małej Charlotte, ta nie zdołałaby tego przeżyć. Doberman ocalił życie dziewczynki, a jego bohaterski czyn sprawił, że rodzina pokochała go jeszcze bardziej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

doberman
fot. unsplash.com – David Clode

Doberman obronił dziecko przed niebezpiecznym wężem.

doberman
fot. youtube.com @celeb902

Bohaterowie historii są teraz nierozłączni.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta nie mogła wyjść z domu. Pewnego dnia zobaczyła pod drzwiami psa z listem w zębach, przeczytała i zalała się łzami
  2. Adoptowała wyjątkową rasę mopsa. Okazało się, że na świecie jest tylko 100 takich piesków
  3. Szczeniak owczarka niemieckiego pierwszy raz widzi swoje odbicie w lustrze. Właściciel wszystko nagrał
  4. Maleńki buldog złości się na swoją mamę. Właścicielka nagrała najbardziej uroczy napad gniewu
  5. Staruszka myślała, że nigdy nie zobaczy już swojego kota. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy

 

źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułMamy zdjęcia mieszkania Kuby Wojewódzkiego. Jest gigantyczne i tak luksusowe, że zapiera dech
Następny artykułSzczyt zachorowań w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Fatalne wieści od ekspertów