Gdzie mieszka Anna Dymna? Ikona polskiej kinematografii  zdecydowała się pójść pod prąd i nie zamieszkała w centrum miasta. Gwiazda postawiła na spokój i bajeczne krajobrazy. Jej dom to azyl, do którego chętnie wraca. Jego wygląd zachwyca…

Dziś domy gwiazd kojarzą nam się z nowoczesnymi, bogato urządzonymi apartamentowcami w najlepszych dzielnicach metropolii. To jednak zupełnie nie w stylu Anny Dymnej, skromnej i skoncentrowanej na działalności charytatywne aktorki. Jej mieszkanie jest przytulne i z tego, co opowiada, nawet nieco staroświeckie. Aktorce jednak w ogóle to nie przeszkadza. Jak myślicie, gdzie mieszka Anna Dymna? 

Gdzie mieszka Anna Dymna? 

67-letnia aktorka mieszka w Rząsce — małej wsi pod Krakowem. Jak opisuje Gazeta Krakowska, artystka nie chce wpuszczać tam mediów, dba o to, by mieszkanie było jej azylem, czymś w rodzaju twierdzy, gdzie aktorka może czuć się całkowicie swobodnie. 

Wiejski, uroczy domek Anny Dymnej stoi podobno na stromej górze. Otacza go duży, przydomowy ogród, którego artystka uwielbia doglądać. Spędza w nim mnóstwo czasu. 

– To mój mały dymny raj. Tu mi pachnie, tu mi szumi, przylatują dziesiątki ptaków, a nad oczkiem kołują motyle, ważki. Po płotach biegają wiewiórki. Jeże drażnią się z kotami. Dbam o to, aby cały rok coś kwitło. A to wielka sztuka. Ogród jest na skałach i żeby coś wsadzić do ziemi, trzeba mieć duży kilof. Kręgosłup już mi pęka, ale staram się sadzić wszystko sama — mówi aktorka portalowi Gazetakrakowska.pl. 

Jak mieszka Anna Dymna? 

Wiecie już, gdzie mieszka Anna Dymna, ale pewnie zastanawiacie się też, w jakim stylu urządzony jest jej dom? Jak możemy przeczytać na wspomnianym portalu, aktorka ceni styl rustykalny. Nie lubi nowoczesnych wnętrz. Wszystko robi przy dębowym stole. W jej domu znajduje się też mnóstwo książek. Przytulności dodaje kominek i pianino, a na ścianach wiszą obrazy

Artystka lubi przesiadywać na zielonej, skórzanej i…obdrapanej przez koty kanapy. Anna Dymna jednak zaznacza w rozmowie z Gazetąkrakowską.pl, że ”dom nie jest na pokaz”, a do życia. Uważamy, że aktorka ma całkowitą rację!  

Zobacz zdjęcia: 

Anna Dymna syn
Fot. Instagram.com @fundacja_mimo_wszystko

Anna Dymna nie wpuszcza mediów do swojego domu. To jej azyl. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułIle waży Małgorzata Socha? Gwiazda ma idealną sylwetkę
Następny artykułCo studiowała Małgorzata Rozenek? Skończyła poważny kierunek