Golden retriever pozował wraz z dwoma innymi psami do zdjęcia. Jednak zachowanie kota bardzo denerwowała psiaka. Kot nie chciał pozować do zdjęcia, reakcja psa na tę niesubordynację zszokowała wszystkich. Pies usilnie próbował zmusić futrzaka, by znalazł się w kadrze, a zrobił to w taki sposób, że trudno powstrzymać śmiech.

Kot wyraźnie nie miał ochoty na zdjęcie w towarzystwie słodkich, trzech psiaków. Wszystkie zwierzaki zresztą były odpowiednio przygotowane do pamiątkowej fotografii. Jednak jeden golden retriever zupełnie nie mógł pogodzić się z tym, że kot nie chce być na zdjęciu. Uporczywie dbał o to, by zwierzę jednak zapozowało. 

Golden retriever zmusza kota do zdjęcia

Zabawny psiak ciągnie kota za kark, żeby ułożyć go u łap wszystkich pozujących do zdjęcia psów. Futrzakowi jednak zupełnie się to nie podoba i nie ma zamiaru znaleźć się na zdjęciu. Golden nie poddaje się w swoich działaniach i w końcu zmusza kota do zdjęcia.

W zabawny sposób przytrzymuje zwierzę łapą, a później uśmiechnięty pozuje do obiektywu. Trudno powstrzymać śmiech na widok tak uroczego i jakże konsekwentnego działania niezwykłego psiaka.

 1. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda
 2. Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera

Golden retriever – inteligencja

Goldeny słyną z niezwykłej inteligencji. Wielu właścicieli tego gatunku czworonogów uważa, że ich psy rozumieją dokładnie każde słowo. Trudno nie uznać, że tak właśnie jest, ta rasa bardzo skutecznie powtarza to, czego nauczy ją człowiek. Poza tym to zwierzęta pełne miłości i empatii.

Jak widać w przypadku tego nagrania, goldeny lubią postawić na swoim. A może ten kot był ważny dla psa i dlatego zwierzak tak usilnie dążył do tego, żeby znalazł się na zdjęciu? Jak widać, stereotypowy pakt o nieprzyjaźni między psem a kotem w przypadku tej rasy nie ma zastosowania. Na dowód tych słów odsyłam do innego artykułu, który opowiada o wyjątkowej kocio-psiej przyjaźni.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

golden retriever
fot. twitter.com/@WoofWoof_TV

Pies ewidentnie chciał, żeby kto znalazł się na zdjęciu.

golden retriever
fot. twitter.com/@WoofWoof_TV

W końcu zdjęcie udaje się i są na nim wszyscy. Kot jest jednak nieustępliwy i gdyby nie łapa psa znów osunąłby się w cień.

Trudno nie uśmiechnąć się widząc poczynania zwierzaków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żyją z ponad setką półdzikich psów. Sami nie mają na chleb, ich życie to koszmar
  2. Dziecko siedziało na trawie, kiedy podszedł do niego pies. Rodzice nie zareagowali
  3. Kamery nagrały wszystko. Lampart zaatakował spokojnie śpiącego psa
  4. Justyna Steczkowska obchodzi dziś urodziny. Trudno zgadnąć które, gwiazda w ogóle się nie starzeje
  5. Dantejskie sceny w Warszawie. 11 osób zatrzymano, policja wciąż działa
  6. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował

Poprzedni artykułMasz konto w banku? Jeżeli tak, czekają cię przykre zmiany po wakacjach
Następny artykułSkończyło się, już postanowione. Polacy nie wejdą do restauracji jak dawniej, jest oficjalne oświadczenie
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.