Ina Benita sfingowała własną śmierć, aby chronić siebie i syna. Gdy wszyscy byli przekonani, że wielka gwiazda polskiego kina nie żyje, ona po cichu układała sobie życie w kilku krajach. Zrobiła to ze strachu, ale też z miłości. Ta historia jest niewiarygodna! Kim po wojnie była Ina Florow-Bułhak?

Ina Benita była aktorką filmową i teatralną. Urodziła się w Kijowie, po latach wspominała, że pochodziła z zamożnej rodziny. Gdyby nie wybuch II Wojny Światowej z pewnością dziś wiedzielibyśmy o niej więcej. Miała przed sobą spektakularną karierę. Portal histmag.org dotarł do nieznanych dotąd faktów z jej życia po wojnie.

Ina Benita przeżyła wojnę

Urodziła się jako Inna Florow-Bułhak w 1912 lub 1916 roku. Gdy miała kilka lat, jej rodzina przeprowadziła się do Polski. Ina ukończyła paryską szkołę i kursy aktorsko-wokalne. Po powrocie do kraju poświęciła się karierze aktorskiej. Była gwiazdą uwielbianą przez publiczność, do dziś wiele osób uważa, że gdyby nie wojna miałaby szansę na światową sławę.

W czasie wojny poznała Austriaka Ottona Havera, oficera Wehrmachtu. Gdy ich związek wyszedł na jaw, aktorka trafiła na Pawiak. Tam urodziła syna Tadeusza. To jednak nie Haver był jego ojcem. Ina zaszła w ciążę z działaczem podziemia Hansem Georgem Paschem. W 1944 gwiazda została zwolniona z więzienia. Według relacji świadka zginęła wraz z synem podczas powstania warszawskiego, gdy z grupą uciekinierów kanałami próbowała przedostać się do Śródmieścia.

Ina Benita: powojenne losy

Po wielu latach na jaw wyszły zaskakujące informacje na temat Iny Benity, głównie dzięki rodzinie Paschów. W 2018 roku krewni aktorki udostępnili dokumenty, z których jasno wynika, że gwiazda żyła jeszcze wiele lat po zakończeniu wojny. Dlaczego się ukrywała? Najprawdopodobniej chodziło o jej działalność w kontrwywiadzie, relację z oficerem Wehrmachtu i miłość do syna, którego chciała chronić. W maju 1945 roku aktorka była już w Dolnej Saksonii, gdzie poślubiła Hansa. Po kilkunastu miesiącach jednak mężczyzna został zamordowany.

Po śmierci męża Ina miała przenieść się do Francji. Pracowała jako tancerka i śpiewaczka w Nicei i Cannes. Z powodu niewystarczających zarobków była zmuszona oddać Tadeusza na trzy lata do szkoły klasztornej. Sama poznała wtedy Amerykanina Lloyda Frasera Scuddera, pracownika sił powietrznych USA. W 1950 roku urodził się ich syn, John. Dwa lata później, gdy ich sytuacja finansowa znacznie się poprawiła, aktorka odebrała Tadeusza ze szkoły.

Później z powodu pracy Lloyda przebywali w Algierii, Maroku, a następnie wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Mieszkali w Nowym Meksyku, Dayton w Ohio i ostatecznie w Middletown. Mąż byłej aktorki zmarł w latach sześćdziesiątych, a po jego śmierci ona pracowała jako sprzątaczka. Zmarła w 1984 roku na raka płuc. Została pochowana w Middletown, w Pensylwanii.

ZOBACZ ZDJĘCIA INY BENITY:

Ina Benita
filmpolski.pl

Ina Benita była świetnie zapowiadającą się aktorką polskiego kina.

Ina Benita
filmpolski.pl

W czasie wojny uciekła z kraju i już nigdy do niego nie wróciła. Została uznana za zmarłą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Płaca minimalna nie pasuje związkom. Jest apel do rządu
  2. Magda Gessler zdradziła sekret swojej urody. Niektórzy będą zaskoczeni
  3. Operacje plastyczne to dla niej codzienność. Własnie przeszła szesnastą
  4. Mama Doroty Wellman zmagała się z poważną chorobą. Były najlepszymi przyjaciółkami
  5. Czekali z otwarciem prezentu ślubnego aż 9 lat. Gdy zobaczyli zawartość popłakali się ze szczęścia
  6. Nie uwierzycie, jak mieszka Michał Szpak. 9 zdjęcie zwaliło nas z nóg

Źródło: histmag.org

Poprzedni artykułBrokatowe paznokcie to hit lata! Zainspiruj się i stwórz modny manicure
Następny artykułAshley Graham jest w ciąży. Piękna modelka plus size pokazała zdjęcie brzuszka
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.