Kot to wspaniałe zwierzę. Stereotypy o tym, że chodzi własnymi drogami czy jest małowylewny w swoich uczuciach, zasługują na obalenie. Poznaj 9 sygnałów, za pomocą których pupil wyraża ci swoją miłość. Jeśli chociaż twój futrzak stosuje trzy, możesz być pewna, że kocha cię najbardziej na świecie.

Kot to niezwykłe zwierzę, jego wyznania miłości do swojego właściciela mają wiele wcieleń. Sprawdź, które dotyczą twojego pupila. Może okaże się, że wszystkie?

Kot – sygnały miłości

Kociaki mają mnóstwo sposobów, by opowiedzieć o swoich uczuciach. Wiele osób krytykuje te zwierzęta za zbyt duży egoizm i chodzenie własnymi ścieżkami. Psy są znacznie łatwiejsze w zrozumieniu, co mają na myśli, ich radość i miłość jest okazywana w prosty i ekspresywny sposób. Koty też tak potrafią, musimy być jednak bardziej uważnymi, by to zauważyć.

Kociaki mają bardziej dziką naturę niż psy. Są zdecydowanie bardziej tajemnicze. Okazywanie miłości przychodzi im łatwo i uwielbiają to robić. Dlatego warto dowiedzieć się, czy aby wszystkie ich uczucia jesteśmy w stanie zauważyć i zrozumieć.

 1. Dlaczego kot budzi cię rano i w nocy? 5 najważniejszych powodów
 2. Szczeniak owczarka niemieckiego pierwszy raz widzi swoje odbicie w lustrze. Właściciel wszystko nagrał
 3. Właściciele zrobili psu niespodziankę. Golden retriever nie mógł opanować radości, gdy zobaczył nowego przyjaciela

9 sposobów, w jakie twój kot wyraża ci miłość:

 1. Jeśli Twój kociak chodzi za tobą krok w krok, możesz być pewna, że bardzo cię kocha i chce ci towarzyszyć cały czas. Nie oznacza to wcale, że robi to interesownie, bo chce dostać jedzenie, on tylko chce być przy tobie i podglądać co robisz.
 2. Gdy patrzy na ciebie, mruży oczy? Właśnie wysłał ci kociego całusa, który oznacza prawdziwą miłość i oddanie. 
 3. Kociak podgryza twoje palce? Właśnie okazuje ci, że jesteś dla niego ważny. Koty podgryzają wszystko to, co jest dla nich ważne.
 4. Mruczenie to naturalny odruch kota, gdy jest mu dobrze i czuje się bezpieczny. Czasem zwierzę nie mruczy tylko dlatego, że jest głaskane. Potrafi zamruczeć na twój widok, gdy znajduje się w znacznej odległości od ciebie. To prawdziwe przywiązanie.
 5. Kociak ugniata łapkami, ciebie, albo poduszkę na której leży? Wyraża, że czuje się bezpiecznie. W ten sposób wraca do dziecięcych odruchów masowania matki.
 6. To wyznanie miłości zna doskonale wielu właścicieli kociaków, mających koty wolnowychodzące. Prezenty w postaci martwych ptaków czy myszy to dowód wdzięczności kota i chęć zadbania o pełny żołądek swojego właściciela.
 7. Każdy kociarz wie, że układ ogona jest bardzo ważny w zrozumieniu uczuć i zamiarów kociaka. Jeśli unosi go wysoko do góry i lekko zadziera, czuje się bardzo dobrze. Jeśli siadając, układa go wokół siebie, wyraża, że czuje poczucie bezpieczeństwa. 
 8. Jeśli kociak bez skrępowania pokazuje swój brzuch, okazuje, że czuje się maksymalnie bezpieczny. Brzuch to newralgiczny punkt kota, który zawsze zakrywa w obliczu niepokoju lub braku poczucia bezpieczeństwa. Pokazanie brzucha to prawdziwy dowód zaufania.
 9. Tak zwane łaszenie to u kotów forma przymilenia się, ale jeśli kot robi to swoją główką, najczęściej ocierając się o twoją, gdy leżysz, chce ci powiedzieć, że bardzo cię kocha.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
Photo by Kelvin Valerio from Pexels

Koty to istna tajemnica. Wiele jednak potrafimy odczytać z ich gestów.

kot
fot. Brett Jordan on Unsplash

Kocia miłość objawia się w taki sam sposób jak ta między ludźmi, jest pełna czułości, obecności i pokazywania sobie, że jest się dla siebie ważnym. Koty to wszystko mówią nam codziennie, niestety nie zawsze są zrozumiane. 

kot
pexels.com/ Helena Lopes

Koty potrafią budzić nas w środku nocy, domagając się czułości.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Niewiarygodne, kot waży aż 16 kg. Jest większy od psa, zdjęcia rozkładają na łopatki
 2. Golden Retriever pomaga sąsiadce, która nie może wyjść z domu. Ciężko powstrzymać łzy oglądając wideo
 3. Szczeniak owczarka niemieckiego pierwszy raz widzi swoje odbicie w lustrze. Właściciel wszystko nagrał
 4. Szczeniaki mogą kosztować fortunę. Oto 5 najdroższych ras psów w Polsce, ostatnia zaskakuje
 5. Pracownicy zoo zabierają swoich pupili na spacery. Reakcja zwierząt na inne gatunki jest powalająca

źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułKsiądz z podwarszawskiej Zielonki zorganizował „drogę krzyżową”. Księża, ministranci i tłumy wiernych
Następny artykułKotlety bez mięsa lepsze od mielonych. Zrobisz je ze składnika, który i tak masz w domu
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.