Kotek podrzucony pod drzwi schroniska walczył o życie. Los maleństwa jest przerażający, właściciele użyli kotka jako żywą przynętę dla swoich psów. Zwierzakowi pofarbowano futerko na fioletowo, ale to dopiero początek jego dramatu. 

Zwierzęta często są skazane na łaskę człowieka, tak też było w przypadku dwu miesięcznego kotka, którego znaleźli pracownicy schroniska w Kalifornii. Kot miał poszarpane futerko, mnóstwo ran, ledwo oddychał. Poraniony i zafarbowany na fioletowo kot trafił od razu w ręce weterynarzy. 

Kotek był żywą przynętą dla psów

Kotek, którego znaleźli pracownicy schroniska, trafił pod opiekę weterynarzy. Na ciele malucha znaleziono liczne obrażenia i blizny po ugryzieniach, futro kota było pokryte fioletową substancją (prawdopodobnie farbą do tkanin). Po zgoleniu sierści kot nadal ma filetowy odcień na ciele. Bardzo prawdopodobne, że kot nigdy nie wróci do naturalnego odcienia futra…

Prawdopodobnie kot był wykorzystywany jako przynęta do walk psów. Ślady ugryzień i zadrapań na jego ciele wskazywały na ugryzienia psa. Dodatkowo kociak został oblany fioletową farbą. Jego właściciel musiał dobrze wiedzieć, co grozi maluchowi.

– Nie wiemy, co się z nim dokładnie stało, ale widywałam już kociaki z takimi obrażeniami. W naszym regionie koty są wykorzystywane jako przynęty dla pit bulli – powiedziała weterynarz Monica Rudiger fakt.pl

Weterynarze walczyli i życie maleńkiego kota

Początkowo weterynarze nie widzieli szansy uratowania, poszarpanego zwierzęcia. Jednak stwierdzili, że nie poddadzą kotka eutanazji i będą walczyć o jego zdrowie. Do leczenia malucha dołączyła się Fundacja Nine Lives.

Na szczęście życiu futrzaka nie zagraża już niebezpieczeństwo. Kotek wraca do pełnej sprawności. Opiekunowie w schronisku nazwali go Smerf na cześć filetowego koloru jego futerka. 

Los Smerfa poruszył ludzi na całym świecie. Internauci obserwują losy malucha na profilu Nine Lives Foundation.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kotek
Fot.youtube.com

 Weterynarze walczyli o życie kota

kociak
fot. Nine Lives Foundation. www.facebook.com

Kotek trafił do schroniska pogryziony, a jego futerko pokryte było fioletową farbą.

kociak
fot. Nine Lives Foundation. www.facebook.com

Zwierze najprawdopodobniej było wykorzystywane jako przynęta do walk psów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Chihuahua z najsłodszym pyszczkiem na świecie. Zawsze wystaje mu język
  3. Jak zadbać o kota zimą? 5 sprawdzonych porad, aby pupil czuł się jak najlepiej
  4. Kot zobaczył zdjęcie zmarłego właściciela. Jego reakcja chwyta za serce
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, fakt.pl

Poprzedni artykułTonik do cery tłustej. 5 toników, które pomogą ci z problematyczną cerą
Następny artykułMałżeństwo adoptowało córeczkę. Zobaczyli ją i czuli, że już wcześniej ją widzieli