Rafał Trzaskowski z pewnością zaskoczył niejednego mieszkańca Warszawy. Prezydent stolicy Polski postanowił zabrać głos w sprawie aborcji. Na ulicach większości miast kraju trwają protesty, które zostały wywołane czwartkową decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Polityk podjął nagłą i kontrowersyjną decyzję. Niektórzy mogą go za to krytykować.

W swoich mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski zamieścił ważny wpis. Mało kto spodziewał się takiej decyzji z jego strony. Wypowiedział się na temat aborcji w miejskich szpitalach.

Rafał Trzaskowski podjął nagłą decyzję

Po czwartkowej decyzji Trybunały Konstytucyjnego na ulicach miast Polski zrobiło się tłoczno. Pomimo szalejącej pandemii Polacy, którzy nie zgadzali się z orzeczeniem TK w sprawie aborcji eugenicznej, tłumnie wyszli protestować.

Temat aborcji wywołał skrajne nastroje społeczne. Wypowiedziało się już wielu polityków, celebrytów oraz zwykłych ludzi, którzy musieli przejść przez trudne i zagrożone ciąże. Tym razem to Rafał Trzaskowski postanowił zabrać głos.

Zrobił to poprzez swoje media społecznościowe. W niedzielę po południu na jego Facebooku pojawił się wpis, którego chyba mało kto się spodziewał. Prezydent Warszawy skomentował w nim aktualne wydarzenia oraz podał konkretne działania, jakich podjęły się władze Warszawy.

Polityk poinformował, że w każdym z miejskich szpitali posiadających oddziały ginekologiczno-położnicze kobiety mogą skorzystać z porady lekarza bez klauzuli sumienia. Prezydent Warszawy dodawał, że podjął decyzję, aby miejscy prawnicy sprawdzili, jakie stołeczne władze mają „pole ruchu po publikacji wyroku TK”.

— Chciałbym, żeby warszawskie szpitale miejskie nadal mogły wykonywać zaplanowane zabiegi terminacji ciąży zgodnie z przepisami wciąż obowiązującej ustawy — czytamy dalej.

Rafał Trzaskowski wyraził swoje niezadowolenie z czwartkowego wyroku TK. Podkreślał, że taka decyzja spowoduje, że w Polsce rozwinie się podziemie aborcyjne.

— Całkowite zamknięcie możliwości wykonywania zabiegów terminacji ciąży będzie miało wiele katastrofalnych konsekwencji. Nowe zakazy zaszkodzą neonatologii. […] Nielegalne zabiegi, realizowane pokątnie — zamiast w przygotowanych placówkach — będą prowadzić do kolejnych dramatów, zagrażać zdrowiu i życiu tysięcy kobiet — napisał.

Na samym końcu wpisu Rafał Trzaskowski zapewnił, że „samorząd musi działać na podstawie i w granicach przepisów prawa”. Prezydent dodawał, że warszawskie szpitale będą pomagać wszystkim warszawiankom i wszystkim Polkom dopóty, dopóki będą mogły.

  1. Zacznie się już jutro o 16. Cała Polska odczuje skutki, kobiety są wściekłe
  2. Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?
  3. Wstrząsające nagranie, nie chcieli wpuścić kobiety do kościoła. Ludzie zaczęli krzyczeć

Aborcja w Polsce: wyrok Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Organ sądowniczy uznał, że usunięcie ciąży, kiedy zachodzi podejrzenie trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej.

Orzeczenie spotkało się z ogromnym niezadowoleniem społecznym. Na ulice większości miast Polski tłumnie wyszły nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni, aby wspólnie zaprotestować. Sprawa wstrząsnęła również zagranicznymi mediami, które szeroko komentują obecne zajścia w naszym kraju.

Jak do tej pory aborcja w Polsce była legalna tylko w trzech przypadkach: kiedy ciąża zagrażała życiu lub zdrowiu matki, kiedy istniało podejrzenie trwałych i nieodwracalnych wad płodu oraz gdy istnieją uzasadnione przesłanki co do tego, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

Znana działaczka środowisk „pro life” Kaja Godek dwa dni temu na antenie Radia Zet zapowiedziała, że będzie walczyć o uchylenie przepisu zezwalającego na aborcję ciąży powstałej w wyniku gwałtu.

— Ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony, dlatego że jesteśmy za pełną ochroną życia. […] Dziecko, które poczęło się z gwałtu, również jest ofiarą gwałtu. Ono ma prawo począć się — powiedziała.

Co myślicie o słowach Rafała Trzaskowskiego? Uważacie, że dobrze się zachował?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Rafał Trzaskowski opublikował wpis, w którym wypowiedział się na temat obecnie panującej sytuacji w Polsce związanej z wyrokiem TK.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Nie żyje polski piosenkarz, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Jego występy przez lata podziwiali turyści z całego kraju
  3. TVP przekazało Polakom zatrważającą wiadomość. Niestety, było już za późno
  4. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków
  5. Z samego rana ministerstwo zdrowia opublikowało komunikat. Dotyczy każdego bez wyjątku
  6. Tadeusz Rydzyk zastawił się jak Kaczyński. Kordony policji ruszyły pod Radio Maryja, zadziwiające sceny
  7. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa

Źródła: facebook.com, polsatnews.pl, zdrowie.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułNie żyje ksiądz, wierni pogrążyli się w żałobie. Do ostatniej chwili modlili się o cud
Następny artykułSprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl