To mogło skończyć się źle. Maja Rutkowski, która wraz z mężem prowadzi działalność detektywistyczną, „popisała się” niebezpiecznym manewrem na drodze. Jadąc ze znaczną prędkością, z telefonem w ręku wyprzedzała inne pojazdy. Wszystko było widać na nagraniu. 

Krzysztof i Maja Rutkowski od lat prowadzą działalność detektywistyczną, swoje działania dokumentując na Instagramie, Facebooku, a nawet poprzez kanał na Youtube. Dzięki temu fani zawsze są na bieżąco ze sprawami, które prowadzą, a informacje o zaginionych lub potrzebujących pomocy docierają do szerokiego grona odbiorców.

Jednak ostatnia relacja żony śledczego przyniosła zupełnie odwrotny skutek. Owszem, wzbudziła zainteresowanie, jednak wraz z nim na kobietę spadła fala krytyki. Wszystko przez brawurowe zachowanie na drodze.

Maja Rutkowski z telefonem w ręku wyprzedzała inne pojazdy. Stworzyła zagrożenie

W czwartkowe popołudnie na Instastory pojawiła się relacja, jakich — pozornie — wiele. Maja Rutkowski siedziała za kierownicą i beztrosko opowiadała fanom o wyjeździe do term w Poddębicach. Wszystko byłoby w porządku, gdyby auto… nie poruszało się po drodze.

Na filmie wyraźnie widać było deskę rozdzielczą i kierownicę, a na niej — tylko jedną rękę. W drugiej żona detektywa prawdopodobnie trzymała telefon. Już samą postawą wykroczyła poza przepisy.

– Jedyna poprawna postawa podczas jazdy to trzymanie kierownicy obiema rękami […] Przez koło kierownicy prowadzący auto wyczuwa, co się dzieje z przednią osią pojazdu. Nie trzymając kierownicy prawidłowo, pozbawiamy się tej ważnej informacji i pełnej kontroli nad autem  wyjaśniał dla tygodnika „Wprost” Zbigniew Weseli, ekspert Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Jakby tego było mało, z jedną ręką na kierownicy śledcza, rozpędzona momentami do 100 km/h, wyprzedzała inne pojazdy. Z pewnością nie spodziewała się, że niewinna relacja na Instastory sprawi, że spadnie na nią krytyka. Tymczasem niebezpieczne zachowanie na drodze zostało zauważone przez fanów i szybko trafiło do mediów.

Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to codzienny nawyk kierowczyni. Gdyby w tym momencie, z losowej przyczyny Maja Rutkowski straciła kontrolę nad pojazdem, podróż mogłaby skończyć się bardzo źle.

Maja Rutkowski
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS
WARSZAWA. 02.06.2022
Otwarcie butiku Philippa Pleina
n/z: RUTKOWSKI KRZYSZTOF ZONA MAJA

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Sprawa dla reportera”. Krzysztof Rutkowski rozpętał awanturę z Elżbietą Jaworowicz. Padły mocne słowa
  2. Marcin Hakiel podjął decyzję o przeprowadzce. Nie może mieszkać w domu, który dzielił z Kasią?
  3. „Pytanie na śniadanie”: Cichopek bez Kurzajewskiego. Z nowym partnerem poprowadziła dzisiejsze wydanie


Źródło: Gwiazdy WP

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl