Marie Laforet nie żyje. Legendarna aktorka i piosenkarka miała 80 lat. Gwiazda zagrała w kilku kultowych produkcjach, a jej głos nie był obcy pokoleniom Francuzów. Była bliską przyjaciółką Daniela Olbrychskiego. Fani z całego świata są pogrążeni w żałobie.

Marie Laforet zmarła 2 listopada, jej śmierć została potwierdzona przez rodzinę w rozmowie z francuskim radiem RFI. Gwiazda kina i estrady odeszła w szwajcarskim mieście Genolier. Podczas swojej kariery zagrała w ponad 40 filmach, nagrała 22 wydawnictwa krótkogrające i wydała 7 płyt, które sprzedały się w nakładzie 35 milionów.

Marie Laforet nie żyje

Marie Laforet, a właściwie Maitena Doumenach zmarła w Szwajcarii, gdzie przeprowadziła się ze wiele lat temu ze względu na męża. Przyczyny śmierci artystki nie zostały podane do wiadomości publicznej, nie są też znane informacje dotyczące pogrzebu. Gwiazdę opłakują fani z całego świata.

Marie Laforet
imdb.com

W ubiegłym miesiącu Marie Laforet skończyła 80 lat. Prywatnie przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, z którym zaśpiewała przebój Viens, viens podczas koncertu w Polsce w 1976 roku. Wspólny występ był niespodzianką dla piosenkarki, bo wcześniej aktor powiedział jej, że tego dnia nie będzie go w kraju. Duet z widowni oglądała między innymi Maryla Rodowicz.

Gdzie grała Marie Laforet?

Marie Laforet grała w najsłynniejszych francuskich filmach. Debiutowała rolą w filmie W pełni słońca, gdzie wystąpiła obok wielkiej gwiazdy kina Alaina Delona. W kolejnych produkcjach obsadzał ją jej mąż, reżyser Jean Gabriel Albicocco, z którym rozstała się po kilku latach. W 1963 roku przerwała karierę aktorską na rzecz działalności muzycznej i wróciła do niej dopiero w latach 80. Marie wystąpiła między innymi w filmach takich jak: Złotooka dziewczyna, Tykho Moon, Skąpiec, Ośmiornica 3, Wesołych świąt, Złoto dla pazernych czy Walet karowy.

imdb.com
imdb.com

Polscy fani uwielbiają gwiazdę nie tylko za jej role, ale także za karierę muzyczną. W 1964 roku Marie Laforet nagrała piosenkę pod tytułem Warszawa. Inne jej znane utwory to Manchester et Liverpool, Mon amour, mon ami czy Cadeau.

ZOBACZ FILM:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Ewa Farna szczerze o macierzyństwie: ”Miałam momenty doła”
  3. Katarzyna Cichopek o pracy na planie „M jak Miłość”. Planuje odejść z serialu?
  4. Nie żyje legendarny polski muzyk. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie
  5. Agnieszka Woźniak-Starak na grobie swojego męża, rozdzierające sceny. Potrzebny był helikopter, serce się łamie
  6. Tysiące Polaków używają popularnego szamponu. Nikt nie wie, że producent ukrywa straszną prawdę
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.