Marie Laforet nie żyje. Legendarna aktorka i piosenkarka miała 80 lat. Gwiazda zagrała w kilku kultowych produkcjach, a jej głos nie był obcy pokoleniom Francuzów. Była bliską przyjaciółką Daniela Olbrychskiego. Fani z całego świata są pogrążeni w żałobie.

Marie Laforet zmarła 2 listopada, jej śmierć została potwierdzona przez rodzinę w rozmowie z francuskim radiem RFI. Gwiazda kina i estrady odeszła w szwajcarskim mieście Genolier. Podczas swojej kariery zagrała w ponad 40 filmach, nagrała 22 wydawnictwa krótkogrające i wydała 7 płyt, które sprzedały się w nakładzie 35 milionów.

Marie Laforet nie żyje

Marie Laforet, a właściwie Maitena Doumenach zmarła w Szwajcarii, gdzie przeprowadziła się ze wiele lat temu ze względu na męża. Przyczyny śmierci artystki nie zostały podane do wiadomości publicznej, nie są też znane informacje dotyczące pogrzebu. Gwiazdę opłakują fani z całego świata.

Marie Laforet
imdb.com

W ubiegłym miesiącu Marie Laforet skończyła 80 lat. Prywatnie przyjaźniła się z Danielem Olbrychskim, z którym zaśpiewała przebój Viens, viens podczas koncertu w Polsce w 1976 roku. Wspólny występ był niespodzianką dla piosenkarki, bo wcześniej aktor powiedział jej, że tego dnia nie będzie go w kraju. Duet z widowni oglądała między innymi Maryla Rodowicz.

Gdzie grała Marie Laforet?

Marie Laforet grała w najsłynniejszych francuskich filmach. Debiutowała rolą w filmie W pełni słońca, gdzie wystąpiła obok wielkiej gwiazdy kina Alaina Delona. W kolejnych produkcjach obsadzał ją jej mąż, reżyser Jean Gabriel Albicocco, z którym rozstała się po kilku latach. W 1963 roku przerwała karierę aktorską na rzecz działalności muzycznej i wróciła do niej dopiero w latach 80. Marie wystąpiła między innymi w filmach takich jak: Złotooka dziewczyna, Tykho Moon, Skąpiec, Ośmiornica 3, Wesołych świąt, Złoto dla pazernych czy Walet karowy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

imdb.com
imdb.com

Polscy fani uwielbiają gwiazdę nie tylko za jej role, ale także za karierę muzyczną. W 1964 roku Marie Laforet nagrała piosenkę pod tytułem Warszawa. Inne jej znane utwory to Manchester et Liverpool, Mon amour, mon ami czy Cadeau.

ZOBACZ FILM:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Ewa Farna szczerze o macierzyństwie: ”Miałam momenty doła”
  3. Katarzyna Cichopek o pracy na planie „M jak Miłość”. Planuje odejść z serialu?
  4. Nie żyje legendarny polski muzyk. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie
  5. Agnieszka Woźniak-Starak na grobie swojego męża, rozdzierające sceny. Potrzebny był helikopter, serce się łamie
  6. Tysiące Polaków używają popularnego szamponu. Nikt nie wie, że producent ukrywa straszną prawdę

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.