Eryk Kulm nie żyje, miał 67 lat. Legendarny polski muzyk zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Leczenie było trudne i niezwykle kosztowne. Informację o śmierci przekazał syn zmarłego, aktor Eryk Kulm Junior. Na jego facebookowym profilu pojawił się poruszający wpis, w którym żegna ukochanego ojca.

Eryk Kulm z chorobą zmagał się od lat, niestety nie udało mu się wygrać tej walki. Był uznanym i utalentowanym muzykiem o wielkim dorobku. Do jego rodziny napływają kondolencje od całego artystycznego środowiska. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że powróci do zdrowia.

Kim był Eryk Kulm?

Eryk Kulm był cenionym perkusistą, wywodził się ze środowiska gdańskich jazzmanów. Debiutował w latach 70., kiedy zaczął występować z zespołem Jazz Carriers. Później wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczył się w Berklee College of Music i ćwiczył z uznanymi muzykami, spędził tam 15 lat. Po powrocie założył grupę Quintessence. Muzyka pożegnał jego syn.

Pa Tatuś. Mam nadzieje, że nauczyłeś mnie jednego- miłości. Ty byłeś miłością. Kochałeś jak nikt inny. Mamę, mnie i Jazz. I parę innych rzeczy. Byłeś nie do zaje*ania. Twoja wiara była tak niesamowita, że aż absurdalna. Byłeś prawdą. Twoje życie było jednym wielkim sprawdzianem i nigdy nie było łatwo, a ty zawsze dawałeś radę. Zawsze wiedziałeś, że będzie dobrze. Po prostu wiedziałeś. Zawiść i zazdrość innych nie wygrały z Tobą. Byłeś najlepszy i wszyscy o tym wiedzieli – pisał Eryk Kulm Jr na Facebooku.

eryk kulm
fot. screen YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Aktora łączyła niezwykła więź ze zmarłym ojcem. Tata był dla niego uosobieniem jazzu i przekazał mu najważniejsze wartości. Na razie nie są znane informacje na temat pogrzebu słynnego muzyka.

Na co chorował Eryk Kulm?

Eryk Kulm chorował na nowotwór. Dokładne informacje na temat jego choroby nie są znane, ale wiadomo, że leczenie było kosztowne. Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Polska Fundacja Muzyczna w 2017 roku organizowały koncert charytatywny na rzecz muzyka.

Byłeś najlepszym ojcem, jaki mógł mi się trafić. Nauczyłeś mnie, że serce to jedyny drogowskaz i tylko nim kierowałeś się w życiu. Twoja intuicja była nieomylna. Obym był chociaż w małej części podobny do Ciebie. Widzimy się tatku. Czuje, że rzeczy, które mi mówiłeś zrozumiem dopiero za jakiś czas – napisał Eryk Kulm Jr.

eryk kulm
filmpolski.pl

Eryk Kulm Jr jest znanym aktorem, w 2016 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Grał w filmach takich jak Mowa ptaków, Piłsudzki, Bodo czy Kamienie na szaniec. Znają go także widzowie seriali takich jak Wojenne dziewczyny, M jak miłość, Barwy szczęścia czy Na Wspólnej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lidl ruszył z akcją dla klientów. Sieć rozdaje paczki z interesującą zawartością
  2. Uwielbiany aktor był ciężko chory. Przez lata nie miał o tym pojęcia, diagnoza go przeraziła
  3. Roksana Węgiel znów zakochana? Wielbiciele zasypują ją pytaniami o nową miłość
  4. Syn Magdy Gessler opublikował zdjęcie z tatą. „Jesteś odbiciem lustrzanym”
  5. Mąż Anny Dymnej zmarł tragicznie 40 lat temu. Właśnie ważne materiały ujrzały światło dzienne
  6. Koszmar 80-letniego męża Doroty Segdy. Gwiazda polskich seriali zdruzgotana, straszne
Poprzedni artykułUwielbiany muzyk porzucił żonę dla fanki. ”Jeździła z nimi w trasy od 10 lat”
Następny artykułPrzyłapał żonę na zdradzie w samochodzie. Wszystko nagrał
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.