Matka aktora Młodych wilków zginęła w strasznych okolicznościach. Jej własny syn miał dopuścić się śmiertelnego pobicia kobiety. Dramatyczna historia na tym się nie kończy. Co dokładnie się stało?

Młode wilki to filmowy hit, jednak nie dla wszystkich aktorów oznaczało to życiowy sukces. Zanim Piotr Preniasz-Struś pojawił się w produkcji, miał już na swoim koncie kilka ról telewizyjnych. Widzowie mogą go pamiętać z takich produkcji jak Żegnaj, Rockefeller, jednak dopiero rola gangstera Kobry wyniosła go na szczyt. Wydawać by się mogło, że jego kariera rozwinie się w zabójczym tempie, jednak jego życie potoczyło się zupełnie inaczej.

Piotr Preniasz-Struś: matka

W 2006 roku Polskę obiegła wiadomość, która wstrząsnęła opinią publiczną. Piotr Preniasz-Struś pod wpływem alkoholu miał śmiertelnie pobić własną matkę. Olsztyński sąd skazał aktora na dwa lata pozbawienia wolności. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia?

Mężczyzna został oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad własną matką, które w konsekwencji doprowadziło do jej zgonu. Aktor w sierpniu 2006 roku pojawił się w swojej rodzinnej miejscowości, Węgorzewie, ze względu na pogrzeb ojca. Miał pomagać matce w załatwieniu formalności związanych z uroczystościami pogrzebowymi.

Piotr Preniasz-Struś miał stosować wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną, co doprowadziło do jej śmierci. Podobno matka i syn pokłócili się o podział majątku, co doprowadziło do śmiertelnego pobicia. Mężczyzna skatował kobietę na śmierć. 

Zbrodnia wstrząsnęła Polską

Chociaż aktorowi groziło nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności, nie otrzymał tak wysokiej kary. Przed wyrokiem uchronił go lekarz, który zdiagnozował u niego chorobę alkoholową, mającą usprawiedliwić jego czyn. W ostateczności aktor w areszcie spędził tylko dwa lata.

– Sąd przyjął, że w czasie objętym aktem oskarżenia, tj. od 1 do 31 sierpnia 2006 roku, gdy aktor psychicznie i fizycznie znęcał się nad matką Teresą, miał on ograniczoną zdolność kierowania swoim postępowaniem – czytamy w Gazeta.pl.

Olsztyński sąd uznał za okoliczność łagodzącą fakt, że mężczyzna zmagał się z długotrwałą chorobą alkoholową, a ponadto dorastał w rodzinie alkoholików.

Piotr Preniasz-Struś odzyskał wolność w 2008 roku. Choć chciał powrócić do aktorstwa, jego kariera już się nie rozwinęła. Ostatni raz pojawił się na szklanym ekranie w 2011 roku w serialu Aida.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

matka
filmpolski.pl

Młode wilki to polski filmowy klasyk.

matka
filmpolski.pl

Nie wszyscy aktorzy mieli jednak przed sobą świetlaną przyszłość.

matka
filmpolski.pl

Piotr Preniasz-Struś został oskarżony o śmiertelne pobicie własnej matki.

 

matka
zdjęcie z dziennika ”Fakt”

Matka aktora zginęła w strasznych okolicznościach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Black Week w Biedronce. Klientów czekają ogromne obniżki cen
  2. Studentka medycyny wyzywała w sieci dziewczynę z Ukrainy. Ma poważne kłopoty
  3. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  4. Aleksandra Kwaśniewska pokazała wyjątkowe zdjęcie. W komentarzach posypały się gratulacje
  5. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  6. Informacja gdzie mieszka Kasia Figura zdumiała wszystkich. Ale bardziej powala jak mieszkała Kalina Jędrusik

źródło: fakt.pl, wiadomosci.wp.pl, gazeta.pl

Poprzedni artykułZnamy płeć dziecka Anny Lewandowskiej! Robert Lewandowski będzie wniebowzięty
Następny artykułJak się ubrać do urzędu? Wyglądaj schludnie i profesjonalnie
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.