Milionerzy po raz pierwszy zagościli na polskich ekranach telewizorów 3 września 1999 roku. 11 lat później nadeszła historyczna chwila i uczestnikowi programu udało się wygrać główną nagrodę. Co dziś robi mężczyzna, który znał odpowiedź na pytanie za milion złotych? 

Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego cieszy się ogromną popularnością i jak widać, wciąż nie brakuje osób, które chcą wziąć udział w teleturnieju i spróbować swoich sił w walce o główną wygraną. Zmagania uczestników przyciągają przed telewizory tysiące widzów, a Milionerzy okazali się nie tylko telewizyjnych hitem, ale i szansą na spełnienie marzeń. Ile razy zastanawialiście się, co zrobilibyście z milionem złotych? Krzysztof Wójcik, który dokładnie 10 lat temu jako pierwszy wygrał główną nagrodę, postanowił zmienić swoje życie. 

Milionerzy: pierwszy milion

Czek na milion złotych, do tej pory został wypisany przez Huberta Urbańskiego trzy razy. Choć dla siedzących przed telewizorami widzów, odpowiedzi na niektóre pytania mogą być jak bułka z masłem, stres, presja i emocje panujące w studiu nie zawsze są sprzymierzeńcami, przy podejmowaniu decyzji. Rada od nas? Jeżeli chcecie wziąć udział w Milionerach, zróbcie to koniecznie w marcu. Dlaczego?

Marzec to zdecydowanie szczęśliwy miesiąc w programie Milionerzy. 14 dnia miesiąca w 2019 roku, milion złotych zgarnęła Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska, w 2018 roku główna wygrana trafiła do emerytki, pani Marii Romanek, 21 marca, a dokładnie 10 lat temu – 20 marca 2010 roku – wszystkich poprawnych odpowiedzi udzielił Krzysztof Wójcik. Jak teraz wygląda życie pierwszego, historycznego zwycięzcy Milionerów

  1. Biedronka wprowadza żele antybakteryjne. Znamy ich cenę, jest ogromnym zaskoczeniem
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Kobieta znalazła przy drodze zagubionego kota. Po badaniu weterynarz pobladł i zaniemówił

Milionerzy: historyczna chwila

10 lat temu Krzysztof Wójcik, wtedy 27-letni doktorant na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, zasiadł w fotelu programu Milionerzy i wygrał milion złotych. Historyczna chwila została uczczona przez Huberta Urbańskiego obiecanym, zwycięskim tańcem a młody mężczyzna otrzymał kwotę, dzięki której śmiało mógł podbić świat. Co Krzysztof Wójcik zrobił z wygraną i jak teraz wygląda jego życie?

Jak według Plejady przyznał w wywiadach, pamiętny moment w programie stał się dla niego motywacją do znalezienia lepszej pracy. Zwycięzca teleturnieju Milionerzy został dyrektorem działu biznesowego w jednej z firm zajmujących się uzdatnianiem wody przemysłowej, a część pieniędzy przeznaczył na spełnienie swoich marzeń. 

– Zanim udało mi się wygrać tę nagrodę, chcieliśmy wyjechać do Stanów na naszą podróż poślubną. To było nasze marzenie. Dzięki tej nagrodzie, mogliśmy pojechać sobie tam na dłużej – zdradził w programie Uwaga!. 
 
Poza wymarzoną podróżą poślubną Krzysztof Wójcik za wygraną kupił własne mieszkanie w Szczecinie. Dziś, mężczyzna wciąż realizuje swoje pasje. Pracuje, podróżuje i łowi ryby. 
 
O co 10 lat temu zapytał go Hubert Urbański? Choć dziś, odpowiedź znamy wszyscy, wtedy wcale nie była ona taka oczywista. Pytanie za milion brzmiało: Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil? Znacie odpowiedź?
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
milionerzy
Screenshot Uwaga! TVN, YouTube

10 lat temu padła pierwsza prawidłowa odpowiedź na pytanie za milion złotych. 

milionerzy
Screenshot Uwaga! TVN, YouTube
Krzysztof Wójcik jako pierwszy wygrał główną nagrodę w programie Milionerzy. Hubert Urbański obiecał, że jeżeli to się stanie, wykona taniec na oczach kamer i publiczności. 
milionerzy
Screenshot Uwaga! TVN, YouTube

Dzięki wygranej mężczyzna zmienił prace i zrealizował swoje marzenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kim jest córka Kasi Kowalskiej? Wokalistka opublikowała przejmujące wideo, 23-latka walczy o życie
  2. Nie żyje legendarny muzyk. Zmarł po krótkiej chorobie, fani nie mogą uwierzyć
  3. Premier powiedział, co z wypłatami 500 plus. Wiemy, czy polskie rodziny mają się czym martwić

źródło: plejada.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.