Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Moja babcia oszalała i przepisała wszystko na Kościół. Żyję jak dziadówka
Anna Borkowska
Anna Borkowska 13.02.2024 10:10

Moja babcia oszalała i przepisała wszystko na Kościół. Żyję jak dziadówka

Moja babcia na starość oszalała i przepisała wszystko na Kościół. Żyję jak dziadówka, a księża jeżdżą mercedesami
Moja babcia na starość oszalała i przepisała wszystko na Kościół. Żyję jak dziadówka, a księża jeżdżą mercedesami, Fox. Pexels

Moja babcia, kobieta, która kochała swoją rodzinę ponad wszystko, oszalała na starość i przepisała cały swój majątek na Kościół. To było jak grom z jasnego nieba dla całej rodziny, która nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Jak to możliwe, że tak bliski człowiek rodziny zostawia swoje dzieci i wnuki na pastwę losu?

Babcia zaskoczyła wszystkich i oznajmiła swoją decyzję

Pamiętam ten dzień, kiedy babcia ogłosiła nam swoją decyzję. Cała rodzina zebrała się w jej salonie, spodziewając się raczej jakiejś radosnej nowiny. Ale kiedy usiedliśmy, aby posłuchać jej słów, atmosfera nagle się zmieniła.

Słowa, które po chwili padły z ust babci, zmieniły wszystko.

"Dzieci, mam dla was coś ważnego do powiedzenia" - zaczęła, jej głos był cichy, ale pełen determinacji.

Wszyscy patrzyliśmy na nią z zainteresowaniem, ale także z pewnym niepokojem. Co takiego chciała nam powiedzieć? Po chwili wszystko było już jasne. 

"Przepisuję cały mój majątek na Kościół" - powiedziała, a w jej oczach widniało coś dziwnego, jakby obłęd.

78-letnia babcia wyznała taksówkarzowi swój największy sekret. Mężczyzna płakał całą drogę 102-letnia prababcia dowiedziała się, że jest gwiazdą Internetu. Wzruszająca reakcja

Wtedy zapanowała cisza. Nikt nie wiedział, co powiedzieć

To było tak nieoczekiwane, tak szokujące. Babcia zawsze była religijna, ale nikt nie spodziewał się, że podejmie tak radykalną decyzję.

Po chwili zadźwięczał głos wujka Jana, który był zawsze prostolinijny i bezpośredni.

"Co?! Na co to? Babcia, przecież to całe twoje życie pracowałaś na te majątki, dla naszej rodziny! Naprawdę chcesz to wszystko oddać w ręce księży, którym i tak dobrze się powodzi?" - krzyknął, jego twarz wyrażała zarówno zdumienie, jak i złość.

Babcia tylko skinęła głową, jakby jej decyzja była już nieodwracalna.

"To mój wybór. Chcę, aby moje pieniądze i majątki poszły na cele dobroczynne. Przykro mi, ale będziecie musieli jakoś sobie z tym poradzić" - powiedziała, a jej głos brzmiał twardo i zdecydowanie.

Po tym dniu wszystko się zmieniło

Nasza rodzina, która kiedyś była zjednoczona, teraz była podzielona. Niektórzy popierali babcię i jej decyzję, inni byli oburzeni i zrozpaczeni. Ale to nie koniec naszych problemów.

Gdy babcia zmarła, okazało się, że jej majątek był naprawdę ogromny. I wszystko, absolutnie wszystko, zostało przekazane Kościołowi. Wszyscy, w tym ja, byliśmy oszołomieni tym odkryciem.

Teraz księża z lokalnej parafii jeżdżą drogimi samochodami, a my, wnuki, ledwo wiążemy koniec z końcem. Babcia zostawiła nam tylko niewielkie sumy pieniędzy, co było zupełnie niewystarczające, byśmy mogli prowadzić normalne życie. Wynajmowaliśmy mieszkania, starając się opłacać czynsz i codzienne wydatki, podczas gdy Kościół cieszył się naszym dziedzictwem.

To była bolesna lekcja o zaufaniu, rodzinie i wartościach. Ale nieważne jak bardzo byśmy próbowali, i tak nie moglibyśmy odzyskać tego, co nam zostało zabrane. 

To było jak sen, który zamienił się w koszmar, z którego nie mogliśmy się obudzić.

Tagi: samo życie
83-letnia babcia umawia się z młodszymi mężczyznami. Najmłodszy mógłby być jej prawnukiem
babcia
Fot.instagram.com
Babcia, która też lubi zaszaleć, używa Tindera, żeby poznać dużo młodszych mężczyzn. Jak się okazuje, wielu ulega jej wdziękom. Kobieta ma wyśrubowane standardy i doskonale wie, czego chce. Spotyka się wyłącznie z dużo młodszymi mężczyznami, nawet dziewiętnastoletnimi. 83-letnia babcia, Hattie Retroage powróciła do randkowania po zakończeniu jej 25-letniego małżeństwa. Brakowało jej bliskości. Na początku, gdy zaczęła spotykać się z mężczyznami, chciała naprawdę spotkać bratnią duszę. Szybko jednak porzuciła te starania i zaczęła cieszyć się niezobowiązującymi spotkaniami z młodszymi partnerami.
Czytaj dalej
61-letnia babcia okrzyknięta „najpiękniejszą”. Zrobiono jej sesje w bikini, nie uwierzycie, gdy się odwróci
fot.THE DRESLYN/LAND OF WOMEN
Babcia nie kojarzy się z pięknym ciałem. To oczywiste, że czas robi swoje i niweluje pewne cechy, które są domeną młodości. Autorzy tej sesji chcieli jednak pokazać, że wcale nie musi tak być. A kobiece piękno jest uzależnione od tego, co znajduje się wewnątrz kobiety, w końcu to, że się starzejemy, nie musi odbierać nam werwy, pewności siebie i atrakcyjności.Babcia, została okrzyknięta najpiękniejszą. Jej sesja w bikini zaskakuje, aż trudno uwierzyć jak wygląda kobieta, gdy się odwróci. Liczy się to, żeby kobieta dbała o siebie i była pewna swojej powierzchowności. Witalna, piękna, pociągająca i zdrowa, czy nie są to przymiotniki, które przypisujemy młodości? Ta sesja prezentuje wszystkie te cechy na przykładzie 61-letniej kobiety.
Czytaj dalej