Nie żyje wybitna osobowość. Świat wiele mu zawdzięcza. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła wszystkimi, którzy uważnie śledzili jego karierę i poczynania zawodowe. Rodzina i bliscy pogrążeni są w smutku. Wystosowali oficjalne oświadczenia w kwestii bliskiego zmarłego. To ogromny cios dla wszystkich. 

Kiedy odchodzi ktoś znany na skalę światową, świat pogrąża się w smutku. Szczególnie jeśli jest to ktoś zdecydowanie zasłużony. Media obiegła informacja, że właśnie taka osobowość odeszła z naszego świata. Wszyscy jednoczą się w smutku i ślą kondolencje rodzinie zmarłego. To niewątpliwie wielki cios dla ludzi.

Nie żyje zasłużona osobowość

Jak poinformował portal eu.dalewareonline.com nie żyje Robert W. Gore. Wynalazki tego człowieka całkowicie zrewolucjonizowały turystykę, medycynę oraz podbój kosmosu. Jego największym życiowym dziełem, było wynalezienie tworzywa sztucznego o nazwie Gore-Tex, które przyczyniło się do znacznych zmian w branży odzieży turystycznej. Zmarł w wieku 83 lat.

Jak informuje portal stefczyk.info, największe dzieło Pana Roberta zostało wynalezione przypadkiem. Stało się to w 1969 roku podczas badań w laboratorium. Chciał stworzyć materiał na nową taśmę izolacyjną, jednak jego starania nie przynosiły żadnego rezultatu. W wyniku frustracji postanowił mocno szarpnąć za wynalazek, a ten, zamiast pęknąć, rozciągnął się o 800% skali swojej długości. Potem okazało się, że stworzył on materiał, który w 70% składał się z powietrza. 

  1. Pamiętacie Piotrusia z „Kogla-mogla”? Niesamowite, jak potoczyły się jego losy
  2. Widzowie zupełnie nie zwrócili uwagi. Prowadząca „Dzień dobry TVN” straciła swój program
  3. Daniel: ”Spotykam się tylko z dziewczynami z rozbitych rodzin. Za odrobinę czułości robią rzeczy, jakich sobie nie wyobrażacie”

Rodzina wystosowała oświadczenia

Jak informuje portal eu.delawareonline.com Robert W. Gore pozostawił żonę, dzieci, wnuków, prawnuków oraz czwórkę rodzeństwa i dalszą rodzinę. Jego żona Jane wystosowała oświadczenie, w którym wspomina męża:

– Bob był hojnym, pokornym człowiekiem, który był oddany swojej żonie i kochany przez swoje dzieci. Jego innowacyjny duch sprawił, że WL Gore & Associates, Inc. przekształcił się w Enterprise, jakim jest dzisiaj. Rodzina i wielu innych będzie za nim tęsknić – pisała żona Roberta.

Głos zabrał również jego najstarszy syn Scott:

– Tata odgrywał wiele ról w firmie Gore: naukowiec, inżynier, biznesmen, prezes, prezes zarządu i mentor. Zrezygnował z tytułów i chociaż miał stopień doktora w dziedzinie inżynierii chemicznej, zawsze podkreślał, że ludzie nazywają go Bobem – wspominał zmarłego ojca syn.

Wielkie wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Robert W. Gore nie żyje. Miał 83 lata.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutna prawda wyszła na jaw, przykre
  2. TVP: Nie żyje wicepremier, był zakażony. Tragiczna wiadomość z zagranicy
  3. Kto pamięta zimę stulecia? Elektryzujące zdjęcia z czasów PRL
  4. Tomasz Dedek obchodzi dziś 63. urodziny. Czego życzycie aktorowi?
  5. Komunikat ministerstwa w sprawie nowo narodzonych dzieci. Rodzice mają 21 dni
  6. W głowie się nie mieści, ale większość Polaków robiąc mizerię popełnia 1 kardynalny błąd. Eksperci ostrzegają

Źródła: stefczyk.info, eu.delawareonline.com

Poprzedni artykułCzy wierzysz w przyjaźń damsko-męską?
Następny artykułMaffashion pokazała brzuch tydzień po porodzie. Niczego nie retuszuje, jest dumna, że została mamą
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.