Pocałunek z języczkiem jest intymnym aktem między dwiema osobami, które czują do siebie miętę i chcą to wyrazić właśnie w formie całusa. Pocałunek z języczkiem różni się jednak od zwykłego pocałunku – nie tylko formą, ale tym, co wyraża. Jeżeli masz w swoim życiu kogoś, kogo bardzo chcesz pocałować z języczkiem, ale nie wiesz, jak to się robi – ten artykuł jest specjalnie dla ciebie.

Pocałunek z języczkiem wcale nie jest taki straszny i trudny, jak może się wydawać. Odrobina chęci i praktyki wystarczy, by szybko opanować umiejętność całowania się z języczkiem. Mamy dla ciebie kompleksowy przewodnik po pocałunku z języczkiem, dzieki któremu poznasz wszystkie jego mechanizmy i tajemnice. Podpowiemy ci również, krok po kroku, jak całować się używając swojego języka. Zwrócimy uwagę na rzeczy, których za wszelką cenę powinnaś unikać.

Pocałunek z języczkiem co to?

Pocałunek z języczkiem jest intymnym gestem między partnerami, którzy przez dotykanie ust partnera swoimi ustami, wyrażają swoje przywiązanie, miłość i pożądanie. Zwłaszcza ten ostatni stan najłatwiej wyrazić pocałunkiem z języczkiem, który uważany jest za najbardziej zmysłowy ze wszystkich rodzajów pocałunków. Na czym polega pocałunek z języczkiem? Pocałunek z języczkiem polega na masowaniu ust partnera swoimi ustami i dotykaniu jego języka swoim. Przy czym język może poruszać się w różnoraki sposób, w różnym tempie, z różną siłą.

Jak się nazywa pocałunek z języczkiem? Pocałunek z języczkiem nazywany jest często francuskim. Nazwa pocałunek francuski pochodzi z…Anglii. Specyficzny pocałunek z użyciem języka został okrzyknięty francuskim przez Brytyjczyków, którzy uważali, że Francja jest bardzo otwarta i postępowa pod względem seksualności i erotyzmu. To dlatego seks oralny nazywa się często miłością francuską, a syfilis (chorobę weneryczną), chorobą francuską. Podniecający i stymulujący pocałunek z języczkiem skojarzył się Anglikom ze swobodą seksualną, jaka panowała we Francji. We Francji pocałunek z języczkiem nazywa się un baiser amoureux, czyli pocałunek miłosny, a także un baiser avec la langue, czyli pocałunek z językiem. W dawnych czasach taki pocałunek nazywano również pocałunkiem florenckim. 

Co się dzieje z ciałem podczas całowania z języczkiem?

Całowanie z języczkiem jest jednym z najbardziej sensualnych i pobudzających ukryte pokłady pożądania w człowieku pocałunkiem. Ciało podczas całowania z języczkiem przeszywa uczucie podniecenia i pobudzenia seksualnego. Dlaczego pocałunek francuski jest tak podniecający? Sam w sobie, francuski pocałunek nierzadko jest etapem gry wstępnej, prowadzącej do współżycia. Usta są jedną z najbardziej wrażliwych na dotyk i stymulację stref erogennych w ciele człowieka. Natomiast język, podczas pocałunku odbiera bodźce smakowe i dotykowe, które jeszcze bardziej rozpalają i odpowiadają za większe podniecenie. 

Na czym polega pocałunek z języczkiem? 

Pocałunek z języczkiem polega w głównej mierze na stymulacji partnera przez dotyk językiem jego języka podczas pocałunku. Jak wygląda francuski pocałunek? Odbywa się przy lekko rozchylonych wargach, dlatego można mieć wrażenie, że twarze partnerów scalają się w jedną. Zazwyczaj pocałunek francuski jest mocniejszy, głębszy i intensywniejszy niż niewinny buziak złożony na zamkniętych ustach partnera.  

Po jakim czasie pocałunek z języczkiem?

Spotykacie się jakiś czas i nawet się całowaliście, ale jeszcze nie z języczkiem. Francuski pocałunek może zaistnieć, gdy każdy z partnerów wyrazi na niego zgodę – nie wpychaj języka do uzi partnera, jeżeli nie wyraził na to przyzwolenia. Nie ma jednej reguły czy ilości tygodni, które muszą minąć, zanim zaczniecie całować się z języczkiem – zawsze róbcie to, co czujecie, że chcecie robić. Najpierw powinniście poczuć się swobodnie ze sobą nawzajem i z normalnymi pocałunkami, a dopiero potem przejść na kolejny, wyższy poziom intymności. Dla niektórych oznacza to 2 tygodnie, dla innych miesiąc, a jeszcze dla innych pół roku. Pamiętaj, że nic na siłę i nic od razu. 

O czym świadczy pocałunek z języczkiem?

Pocałunek z języczkiem może świadczyć o wielu rzeczach. Zazwyczaj oznacza, że ty i twój partner czujecie się ze sobą swobodnie i jesteście gotowi na przeniesienie bliskości na wyższy poziom – francuski pocałunek jest tak stymulujący i podniecający, że z łatwością może zastąpić grę wstępną i zainicjować stosunek płciowy. Jak smakuje pocałunek z języczkiem? Pocałunek z języczkiem smakuje tak, jak wnętrze twojej jamy ustnej – jeżeli przed pocałunkiem z partnerem oboje jedliście czosnek lub cebulę – to właśnie pozujecie podczas pocałunku. Jeżeli jedliście słodkiego ananasa, wasz pocałunek będzie przypominał tropikalną fiestę.

Zastanawia cię ile trwa pocałunek z języczkiem? Na szczęście nie ma sztywnych granic dotyczących długości trwania pocałunku francuskiego. Może on trwać tak długo, jak chce tego dwójka całujących się osób. Ponieważ pocałunek francuski angażuje więcej mięśni niż zwykły pocałunek, możesz odczuwać większe zmęczenie po dłuższej sesji całowania z języczkiem. Pamiętaj, by podczas całuśnej sesji oddychać i zmieniać częstotliwość i rodzaj pocałunków – dzieki temu nie tylko urozmaicisz czynność całowania, ale przy okazji nie zmęczysz się tak, jak podczas intensywnej sesji mocnych buziaków. Ile trwał najdłuższy pocałunek na świecie? Najdłuższy pocałunek na świecie, który trafił do księgi rekordów Guinessa trwał nieprzerwanie 58 minut 35 minut i 58 sekund. Ustanowiła go tajska para w 2013 roku. 

W jakim wieku pierwszy pocałunek z języczkiem?

Kiedy wkraczasz w wiek nastoletni, hormony zaczynają buzować, a twoja ochota na seks i intymne zbliżenia nasila się. Stąd możesz podejmować już próby pierwszych pocałunków, w tym tych z języczkiem. Nie ma dolnej ani górnej granicy pierwszych pocałunków. To, że twój pierwszy pocałunek miał miejsce, gdy miałeś 26 lat nie oznacza, że jesteś gorsza od osoby, która całowała się z języczkiem w wieku lat 13.

Jeżeli jesteś osobą młodą i niedoświadczoną, możesz również pytać o to, czy pocałunek z języczkiem to grzech? Całowanie się z języczkiem nierzadko inicjuje seks, jest również bardzo stymulujące, pobudzające i podsycające żądzę – coś, czego osoba religijna powinna się wystrzegać. Patrząc takimi kategoriami, namiętne całowanie z języczkiem jak najbardziej może być uważane za grzech lub zachowanie, które do grzechu może doprowadzić.

Czy pocałunek z języczkiem szkodzi zdrowiu?

Zastanawiasz się nad tym już od jakiegoś czasu, ponieważ podczas pocałunku francuskiego dochodzi do wymiany płynów i śliny, w której jest dużo bakterii i zalążków chorób. Niestety, podczas francuskiego pocałunku można zarazić się kilkoma nieprzyjemnymi chorobami, dlatego pytając, czy pocałunek z języczkiem jest niezdrowy, warto byłoby wspomnieć o chorobach, jakimi możemy się zarazić, całując się z języczkiem.

Jakie choroby są przenoszone przez pocałunek? Ślina, której w pocałunku z języczkiem jest mnóstwo dostaje się podczas całowania do naszej jamy ustnej, a z nią wiele bakterii i chorób. Do najczęściej przekazywanych chorób podczas francuskiego pocałunku należą:

  1. Mononukleoza – tz.w choroba pocałunków, w objawach przypomina grypę
  2. Opryszczka – ma bardzo złe wyczucie czasu i zawsze pojawia się nie w porę
  3. Angina – powazna choroba, która atakuje nasze migdałki
  4. Cytomegalia – to choroba wirusowa, która często pojawia się bez objawów, dopiero po kilku miesiącach, gdy choroba już zadomowiła się w naszym organizmie, cytomegalia daje o sobie znać obniżeniem odporności.

Czy można się zarazić wirusem HIV przez pocałunek?

Mimo iż w przypadku pocałunku francuskiego, mamy do czynienia z wymianą śliny, zakażenie wirusem HIV jest bardzo niewielkie, a wręcz zbyt rzadkie, by się nim przejmować. Niestety, w niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy całujemy się z kimś, kto ma krwawiąca ranę w ustach, możemy zarazić siebie albo ich i nawet nie być tego świadomymi.

Dlaczego boimy się całowania? 

Niektóre osoby obawiają się całowania z kilku powodów: emocjonalnych, fizycznych lub psychicznych. Możemy obawiać się pocałunków z prostej przyczyny, jaką jest nasz brak doświadczenia i oswojenia z tą czynnością. Innym powodem może być to, że nasi partnerzy z przeszłości bardzo nas zranili, dlatego  intymny akt, jakim jest pocałunek, a właściwie wizja bycia zranioną po raz kolejny, jest tak silna, że takie osoby wycofują się i nie pozwalają się siebie całować. Inną kwestią może być po prostu philematofobia. Co o jest philematophobia? Philematophobia jest niczym innym jak strachem przed pocałunkami. Niektóre osoby tak bardzo boją się popełnić błąd lub zrobić coś źle podczas pocałunku, że wolą się wycofać i żyć bez słodkich pocałunków.

Czy trzeba się bać pocałunku?

Odpowiadając na to pytanie, należałoby zapytać, jak może zranić nas zwykły pocałunek? Owszem, niektóre osoby są bardzo nieśmiałe i pocałunek przychodzi im z naprawdę wielką trudnością. Jednak pocałunku pod żadnym pozorem nie powinno się bać – pocałunek to piękny gest, który informuje nas, że druga osoba nas lubi i odczuwa przyjemność z przebywania w naszym towarzystwie i dotykania naszego ciała. Przełamanie strachu przed pierwszym pocałunkiem może być trudne, ale warte jest chwilowego dyskomfortu. Im częściej będziemy inicjować pocałunek, tym łatwiej nam będzie się całować. 

Jak nauczyć się całować? 

Jest tylko jeden sposób na to, by nauczyć się całować i  stać się ekspertem na tym polu. Nie, niestety, by osiągnąć mistrzostwo w całowaniu, nie wystarczy przeczytać ten artykuł (choć może być bardzo pomocny). By nauczyć się całować należy ćwiczyć. Praktyka czyni mistrza, dlatego częste całowanie z partnerem, nawet dla zabawy i czystej przyjemności sprawi, że zbliżymy się bardziej do naszego partnera i staniemy się jeszcze lepszymi mistrzami buziaków. 

Czego nie robić podczas całowania?

Najczęstsze błędy, jakie popełniamy podczas całowania mają związek z naszymi oczekiwaniami i wrodzonym perfekcjonizmem. Chcąc, by pocałunek z języczkiem był idealny, za bardzo się staramy, przez co tracimy naturalność i nie pozwalamy sobie dać się ponieść emocjom. Jakie błędy podczas pocałunku z języczkiem są najczęstszym zjawiskiem? Ponieważ pocałunek francuski jest praktykowany przy otwartych ustach, następuje duża produkcja i wymiana śliny. Jeżeli nie będziemy uważać, możemy za bardzo obślinić naszego partnera, co na pewno nie będzie najprzyjemniejszym doświadczeniem.

Podobnie ma się kwestia z samym językiem – niektóre osoby, zwłaszcza faceci, wpychają język tak głęboko, że partnerka czuje go prawie w gardle. W pocałunku francuskim chodzi przede wszystkim o to, by wszystko było subtelne i wyważone. Zanim wepchniesz cały język do gardła swojego partnera, postaraj się zacząć od wsunięcia koniuszka języka do jego buzi. 

Pocałunek z języczkiem instrukcja

Pocałunek z języczkiem dla wielu osób może wydawać się czarną magią. Nie ma się czego obawiać – to oczywiste, że na początku każdy jest niedoświadczonym świeżakiem, który nie wie, jak ruszać językiem lub co zrobić z rękoma. Poniżej przygotowałyśmy dla was instrukcję, która krok po kroku, przeprowadzi was przez francuski pocałunek. 10 porad, jak doświadczyć idealnego pocałunku francuskiego pozwoli wam na przygotowanie się mentalnie i fizycznie do tego przedsięwzięcia. 

1.Zwilż usta

Zanim zaprosisz język swojego partnera do erotycznego tańca, powinnaś zadbać o stan swoich ust. Jeżeli są one suche i spierzchnięte, zwilż je wodą, pomadką ochronną lub wazeliną. Jeżeli nie masz nic takiego przy sobie, delikatnie zwilż swoje usta językiem. Spierzchnięte i wyschnięte usta nie tylko nie będą wyglądać zbyt zachęcająco, ale również ich chropowatość nie sprzyjać pocałunkowi.

2.Przechyl lekko głowę 

Najlepiej w przeciwną stronę, co twój partner. Jeżeli oboje nie przechylicie głowy, to podczas całuśnej wasze nosy mogą wam przeszkadzać.

3.Zamknij oczy

To pomoże ci jeszcze lepiej przeżyć pocałunek. Wiesz, dlaczego ludzie całują się z zamkniętymi oczami? Kiedy zamykamy oczy, nasze pozostałe zmysły (dotyku, smaku i zapachu) automatycznie wyostrzają się, dzięki czemu możemy jeszcze intensywniej przeżywać pocałunek.

4.Zacznij od delikatnych buziaków

Nie zaczynaj od razu od mocnych i agresywnych pocałunków. Najlepiej zbudować nastrój muskając usta partnera delikatnie i z wyczuciem. Nie spiesz się, niech miękkie pocałunki zrobią swoje.

5.Wciśnij pocałunkowy gaz

Powoli zwiększaj intensywność buziaków; zacznij mocno całować usta swojego partnera – możesz ułożyć swoją wargę między dwiema wargami partnera i zacisnąć się na nich mocniej i intensywniej. 

6.Przetestuj wody

W pewnym momencie przejedź językiem po wargach partnera i zobacz jak zareaguje.

7.Wsuń język

Rozchyl jeszcze bardziej usta i wsuń delikatnie język do buzi partnera.

8.Despacito!

Powolutku! Nie spiesz się, powolne pocałunki są bardziej zmysłowe i seksowne. 

9.Różnorodność jest ważna

Jeżeli całujecie się z języczkiem, postaraj się zmienić nieco styl buziaków od czasu do czasu – raz pozwól sobie na erotyczny taniec z językiem partnera, a następnym razem wyląduj swoimi ustami delikatnie na ustach partnera, niczym na poduszkach.

10.Używaj rąk

Dotyk jest bardzo ważnym elementem relacji międzyludzkich, zwłaszcza relacji romantycznych. kiedy się całujecie, nie zapomnij o dotykaniu swojego partnera. Co zrobić z rękami podczas całowania? Możesz dotykać twarzy partnera, objąć go w biodrach, głaskać po ramionach lub plecach, albo przeczesywać ręką jego włosy.

Pocałunek z języczkiem – podsumowanie

W niniejszym artykule przedstawiłyśmy jak się całować z języczkiem. Francuskie pocałunki spotkać można w filmach, emotikona pocałunek z języczkiem jest popularna w mediach społecznościowych, a fraza pocałunek z języczkiem sennik jest codziennie wyszukiwana przez kilkanaście tysięcy ludzi. Mamy nadzieję, że instrukcja całowania z języczkiem krok po kroku będzie dla was  inspiracją i pomoże wam przełamać lody przed francuskimi pocałunkami 🙂

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pocałunek z języczkiem
Fot.screen z filmu „Romeo + Julia”

Pocałunek z języczkiem nazywany jest również pocałunkiem francuskim.