Podróż za jeden uśmiech stała się ponadczasowym przebojem. Polski czarno-biały serial telewizyjny dla dzieci i młodzieży jest w szczególności popisem aktorskim Henryka Gołębiewskiego. Co dziś dzieje się z aktorem, który podbił serca widzów?

Henryk Gołębiewski zapowiadał się na bardzo utalentowaną gwiazdę. Jego kariera jednak w pewnym momencie została przerwana. Jednym z powodów załamania aktora było jego uzależnienie.

Życie Henryka Gołębiewskiego

Henryk Gołębiewski od najmłodszych lat był bardzo ruchliwym dzieckiem. Uwielbiał konstruować petardy, a następnie straszyć wybuchami sąsiadów. Bywało, że rodzice nie wytrzymywali z nim i dostawał od mamy lanie ścierką. 

Aktorem został z całkowitego przypadku. Bardzo szybko został zauważony przez reżysera Janusza Nasfetera. Zaraz po nim zgłosił się do niego także Stanisław Jędryka. Od tego czasu Henryk Gołębiewski został prawdziwą gwiazdą telewizji. 

Największymi hitami aktora stały się seriale takie jak: Wakacje z duchami, Podróż za jeden uśmiech i Stawiam na Tolka Banana. Chociaż jego kariera rozwijała się, mężczyzna nienawidził pracy w jednym miejscu. Postanowił, że pójdzie do grupy remontowo-budowlanej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kiedy pracował na budowach w Polsce i Rosji, przepił bardzo dużą ilość swoich pieniędzy. Stan konta malał, także przez rozrywkę, jaką był hazard. Mimo że wiele razy starał się zerwać z nałogiem, wciąż wracał do alkoholu. Nie pomogło nawet wszycie esperalu, czy też spotkania AA.

Co dziś dzieje się z gwiazdą serialu Podróż za jeden uśmiech?

Henryk Gołębiewski do dziś mieszka w tej samej kamienicy na warszawskim Mokotowie, gdzie 50 lat temu zafascynował się nim reżyser Janusz Nasfeter.

Rok temu doszło do pewnej nieprzyjemnej sytuacji w pracy. Artysta został wyrzucony przez szefa firmy instalującej klimatyzację, ponieważ nie mógł już dłużej patrzeć na jego picie. Obiecał, że aktor dostanie drugą szansę tylko i wyłącznie wtedy, gdy dobrowolnie wybierze się na odwyk w ośrodku zamkniętym. 

Jakiś czas temu otrzymał rolę w serialu Druga Szansa, co jednak jak się okazało, nie było najlepszym pomysłem. Po raz kolejny w grę wszedł alkohol i hazard. Jak podaje pomponik.pl, bohatera trzeba było szybko uśmiercić, ponieważ na plan przychodził pijany. Miał kupować spore ilości piwa już o 8 rano. Kiedy dzwonili do niego producenci, zwyczajnie się rozłączał. Jak sam kiedyś wspomniał, czasami upada, ale potrafi otrzepać się i iść dalej. Czy uda mu się tym razem? Trzymamy kciuki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Podróż za jeden uśmiech
filmpolski.pl

Podróż za jeden uśmiech była prawdziwym telewizyjnym hitem.

Podróż za jeden uśmiech
filmpolski.pl

W serialu Druga szansa aktora musieli uśmiercić scenarzyści.

Podróż za jeden uśmiech
filmpolski.pl

Artysta zapowiadał się na naprawdę wielką gwiazdę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep w Niemczech wpadł na oburzający pomysł. Interweniowała polska ambasada w Berlinie
  2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda kultowych polskich seriali zmarła nagle, miała 56 lat
  3. Ewa Farna zaatakowana przez fana na Instagramie: „Po co ciągle piszesz po czesku?!”
  4. Dagmara z „Królowych życia” ma nowego partnera? Gwiazda wyznała, że w jej życiu pojawił się wyjątkowy mężczyzna
  5. Wszyscy patrzyli tylko na prześwitującą kreację 29-letniej żony 69-letniego Apoloniusza Tajnera

źródło: pomponik.pl

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.