Dziś odbył się pogrzeb prawdziwej ikony polskiej sceny muzycznej. Maria Koterbska odeszła 18 stycznia, a dziś o godzinie 13:00 rozpoczęła się msza żałobna, która miała miejsce w Kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Podczas uroczystości przemawiał syn świętej pamięci piosenkarki – Roman Frankl, a także ksiądz. Słowa duchownego poruszyły wszystkich zgromadzonych. 

Maria Koterbska była niezastąpiona, jej muzyka poruszała nie tylko serca, ale nawet duszę. Cała Polska z wielkim smutkiem przyjęła wiadomość o jej nagłym odejściu. Dziś wszyscy pożegnali ją po raz ostatni podczas pogrzebu. 

Pogrzeb Marii Koterbskiej 

Dziś miał miejsce pogrzeb Marii Koterbskiej, legendarnej artystki, która przez lata czarowała swoim głosem całą Polskę. Autorka takich hitów, jak Augustowskie noce, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Karuzela czy Parasolki odeszła 18 stycznia w wieku 96 lat. 

Jej syn Roman Frankl w rozmowie z Super Expressem wyznał, że jego mama do samego końca walczyła o swoje życie. Nigdy się nie poddała. 

Mama do samego końca była osobą bardzo waleczną. Walczyła w szpitalu. Niestety, z dnia na dzień była coraz słabsza. Jej stan się pogorszył. Przymknęła oczy i na szczęście bezboleśnie odeszła – cytuje Super Express. 

Pogrzeb Marii Koterbskiej rozpoczął się w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej o godzinie 13:00. Podczas mszy żałobnej przemawiał ksiądz, a także syn wielkiej artystki. Żałobnicy zaczęli pojawiać się w świątyni dużo wcześniej, składając wieńce przy ołtarzu. 

Poruszające słowa księdza 

Pogrzeb odbył się w reżimie sanitarnym, jednak to nie powstrzymało wielu osób, przed pojawieniem się na uroczystości. Niemalże wszystkie wolne miejsca zostały zapełnione. 

W trakcie uroczystości odśpiewano psalm, zatytułowany W Krainie Życia będę widział Boga. Następnie ksiądz rozpoczął swoją przemowę, która poruszyła wszystkich zgromadzonych. 

Duchowny wspominając Marię Koterbską, odniósł się do muzyki, którą tworzyła: 

Muzyka przekracza granice czasu i przestrzeni. Jej muzyka jest piękna. Pani Koterbska realizowała dzieło, które Bóg zaczął w ogrodzie Eden – podkreślił ksiądz, jak podaje se.pl

To niesamowite porównanie wzruszyło niejedną osobę wsłuchującą się w słowa księdza. Dzieło, którego dokonała Maria Koterbska, było niewątpliwie wyjątkowe i z pewnością zapisze się na kartach historii. 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłej. 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl 

Poprzedni artykułPromocje w supermarketach Biedronka
Następny artykułNie żyje Papcio Chmiel, legenda Romka, Tomka i A’Tomka. Smutne słowa sławnej córki
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.