Polak, którego wybitny talent rozsławił jego nazwisko na całym świecie, nie żyje. W chwili śmierci Robert Proch miał zaledwie trzydzieści trzy lata. Prace artysty były wystawiane w galeriach na całym świecie, a spektakularnymi muralami zachwycali się najwięksi znawcy sztuki. Mężczyzna osierocił dwoje dzieci. Co się stało?

Cały świat sztuki nie może otrząsnąć się po tragedii, która spotkała jednego z najbardziej znanych malarzy i muralistów. W wieku zaledwie trzydziestu trzech lat ten wyjątkowy Polak mógł pochwalić się światową karierą, na jaką inni artyści potrafią pracować przez całe życie. Robert Proch odszedł niespodziewanie, pozostając pogrążonych w żałobie przyjaciół i rodzinę. Kiedy odbędzie się pogrzeb? Ze wszystkich zakątków globu płyną wyrazy współczucia i wsparcia dla załamanych bliskich. 

Dlaczego utalentowany Polak nie żyje?

Jak informuje portal pomorska.pl, Robert Proch zmarł 17 lipca 2019 roku. Bliscy artysty nie zdecydowali się ujawnić przyczyny jego śmierci. Utalentowany Polak zostanie pochowany w swoim rodzinnym mieście, czyli Bydgoszczy.

Pogrzeb Roberta Procha odbędzie się 22 lipca 2019 roku. Polak zostanie pochowany na bydgoskim Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wiślanej. Współpracownicy artysty oraz przedstawiciele galerii z całego świata, w których wystawiał swoje prace, nieustannie przesyłają swoje kondolencje. Informacja o śmierci pojawiła się również na oficjalnym profilu Procha na Instagramie.

Kim był Robert Proch?

Robert Proch był wybitnym muralistą oraz malarzem, którego prace mogą podziwiać między innymi mieszkańcy Paryża, Rzymu, Łodzi czy Los Angeles. To na razie jedyny Polak, któremu udało się nawiązać współpracę z galerią Steve’a Lazaridesa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Artysta przyszedł na świat 9 lipca 1986 roku i jest absolwentem bydgoskiego liceum plastycznego. Swoją edukację kontynuował w Poznaniu, gdzie studiował na wydziale animacji, a później zatrudnił się na Akademii Sztuk Pięknych.

Poza malowaniem Polak zajmował się również przygotowywaniem filmów krótkometrażowych oraz etiud. Za jedno z dzieł otrzymał nawet nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Bydgoszcz. Robert Proch pozostawał w związku małżeńskim. Mężczyzna osierocił dwóch synów — Miłosza i Jerzego. 

Składamy wyrazy współczucia dla bliskich Roberta Procha. Ten wybitny Polak z pewnością nie pozostanie zapomniany!

polak
fot. www.prochrobert.com

Robert Proch nie żyje. Wybitny Polak miał trzydzieści trzy lata. 

polak
fot. facebook.com/Galerie Openspace

Robert Proch był jednym z najbardziej znanych polskich malarzy i muralistów. 

polak
fot. facebook.com/Street Art Fest Grenoble Alpes

Niewielu artystów osiągnęło równie wielki sukces, jak ten Polak. Robert Proch osierocił dwóch synów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kinga Rusin nic nie wiedziała o odejściu Magdy Mołek? „Mam nadzieję, że to Prima Aprilis”
  2. Sukienka na szelkach powraca w wielkim stylu! Jak ją nosić i gdzie kupić?
  3. Krystyna Pawłowicz mogła zostać mistrzynią olimpijską. Wszystko zniweczyło jedno wydarzenie
  4. TVN szuka już nowych prowadzących DDTVN? Kogo zobaczymy na kanapie śniadaniówki?
  5. Wakacje w górach – gdzie się wybrać? 5 najpiękniejszych miejsc w Polsce

źródła: pomorska.pl, bydgoszcz.wyborcza.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.