Rodzina, szczególnie posiadająca więcej niż jedno dziecko może niedługo odczuć bardzo poważną zmianę, która szykuje się od października. Niestety nie będą to dobre zmiany. Powinniśmy być na nie gotowi już od października. Już za kilka miesięcy musimy być gotowi na większe rachunkach za prąd – podaje Fakt. Wchodzi nowa opłata. 

13 milionów gospodarstw domowych musi być gotowa na nową opłatę – opłatę mocową. To właśnie przez nią powinniśmy się liczyć ze wzrostem wydatków. Polska rodzina może odczuć to najmocniej. 

Ucierpi Polska rodzina

Nowa danina będzie obowiązywać już od 1 października. Według jej założenia, pieniądze z daniny trafią do spółek energetycznych. Będą przeznaczone na utrzymanie oraz modernizację starych bloków energetycznych.

– Opłata mocowa zacznie obowiązywać od 1 października br. i będzie doliczona do części dystrybucyjnej naszych rachunków – mówiła rzeczniczka URE – Agnieszka Głośniewska dla Faktu.

Nowa opłata ma być doliczana do rachunku. Jak bardzo ją odczujemy? Ile wyniesie? Według wstępnych podań opłata nie przekroczy 10 zł miesięcznie. To niewiele, jednak jednocześnie rachunek za prąd wzrośnie o 8–10 proc. 

 1. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel przeżywają ciężkie chwile. Plotki potwierdziły się
 2. Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły
 3. Marcelinie Zawadzkiej grozi 8 lat pozbawienia wolności. Słowa gwiazdy są porażające

Rodzina

Obecnie koszt rachunków za prąd u przeciętnej, polskiej rodziny to ok. 100–150 złotych miesięcznie. Nie ma więc co ukrywać, że dodatkowa opłata nie jest im na rękę – szczególnie w dobie koronawirusa, gdzie wiele rodzin zostało bez pracy, lub ze zmniejszonym budżetem. 

Andrzej Duda, w swojej w swojej kampanii wyborczej obiecywał, że nie dopuści do podwyższenia podatków. Jednak rząd wprowadza tzw. parapodatki – jednym z nich jest właśnie uchwalona opłata mocowa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
Fot. unsplash.com/Juliane Liebermann

Polska rodzina może czuć się zaniepokojona nadchodzącymi zmianami.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze
 2. Chcą w Polsce zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Za wschodnią granicą podjęto niepokojącą decyzję
 3. Kinga Duda zaatakowana przez liderkę Strajku Kobiet. Nazwała ją polską wersją #NaziBarbie
 4. Kobieta kupiła bluzkę w popularnej sieciówce. Szybko pożałowała, na jej ciele pojawiły się poparzenia i pęcherze [FOTO]
 5. Zatrzymano 46-latkę, która kamieniem zaatakowała dziewczynkę. Jej zdjęcie trafiło do internetu, rozpoznano sprawczynię
 6. Bliska koleżanka Kingi Dudy wyjawiła, jaka jest naprawdę, gdy nie ma w pobliżu kamer. Zaskoczenie?

  źródło: fakt.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.