Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Śmierć Sharon Tate wstrząsnęła całym światem. Została zamordowana w 9 miesiącu ciąży
Marta Kulik
Marta Kulik 05.08.2019 15:49

Śmierć Sharon Tate wstrząsnęła całym światem. Została zamordowana w 9 miesiącu ciąży

sharon tate: śmierć
kadr z filmu „Oko diabła”

Sharon Tate: śmierć ciężarnej aktorki wstrząsnęła całym światem. W nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 miało miejsce jedno z najstraszliwszych morderstw, o jakich słyszał świat. Te wydarzenia zostaną wspomniane w najnowszym filmie słynnego reżysera.

Sharon Tate: śmierć żony Romana Polańskiego jest jedną z największych tragedii w historii Hollywood. Młoda, ciężarna kobieta padła ofiarą brutalnego morderstwa tuż przed planowanym porodem. Zbrodnia na lata wstrząsnęła Amerykanami i do dziś powoduje ciarki na plecach.

Jak zginęła Sharon Tate?

Sharon Tate zginęła z rąk morderców należących do sekty Charlesa Mansona. Kobieta spędzała wieczór 8 sierpnia w towarzystwie znajomych, podczas gdy Roman Polański przebywał w Europie. Do willi, w której Sharon przebywała z czwórką przyjaciół, wtargnęli członkowie sekty, którzy dokonali brutalnego morderstwa. Wstrząsającego odkrycia rano dokonała gosposia.

Kobieta znalazła jedno ciało przed domem, dwa na trawniku, a wewnątrz domu odkryła martwą Sharon i jej przyjaciela. Zwłoki były połączone długim sznurem zawiązanym ofiarom wokół szyj. Sharon Tate zadano szesnaście pchnięć ostrym narzędziem, z których pięć było ranami śmiertelnym. Z zeznań oprawców wynika, że kobieta błagała, aby pozwolono jej urodzić dziecko. Przez pewien czas policja nie mogła trafić na ślad zabójców. Sprawa stała się jasna, dopiero gdy jedna z kobiet należących do sekty, odbywając karę za inne przestępstwa, opowiedziała innym skazanym, kto zabił Sharon Tate. O tej wstrząsającej zbrodni powstał film.

Kto zagrał Sharon Tate?

Sharon Tate zagrała Margot Robbie, aktorka znana między innymi z Wilka z Wall Street i Legionu Samobójców. Film pod tytułem Pewnego razu… w Hollywood wyreżyserował Quentin Tarantino. W rolach głównych, poza Margot Robbie, wystąpili Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Al Pacino, Bruce Dern, Kurt Russell, Dakota Fanning i nieżyjący już Luke Perry. W produkcji pojawił się też Rafał Zawierucha, który wcielił się w Romana Polańskiego.

Światowa premiera odbyła się w maju tego roku na festiwalu w Cannes. W Polsce film trafi do kin już 16 sierpnia. Pewnego razu… w Hollywood wzbudziło wiele obaw w bliskich zamordowanej Sharon Tate. Siostra aktorki otwarcie mówiła, że obawia się ekranizacji zbrodni.

Sharon Tate: śmierć aktorki wstrząsnęła całym światem:

sharon tate: śmierć

Film o brutalnym zabójstwie Sharon Tate wkrótce trafi do kin w całej Polsce.

sharon tate: śmierć

W rolę Sharon wcieliła się Margot Robbie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kasia Tusk po raz pierwszy pokazała córeczkę. Fani oszaleli na jej punkcie
  2. Agata Duda ma powody do radości. Kinga zdradziła mamie swoje plany na przyszłość
  3. Jagna Marczułajtis-Walczak ma ciężko chorego syna. Zdobyła się na poruszające wyznanie
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala