Jagna Marczułajtis-Walczak, polska snowboardzistka i posłanka PO, kilka lat temu musiała zmierzyć się z ogromnym rodzinnym dramatem. Matka trójki dzieci dowiedziała się, że jej ukochany synek jest nieuleczalnie chory.

Polityk  przyznaje po latach, że przez długi czas po usłyszeniu diagnozy nie mogła się otrząsnąć. Sportsmenka wyznała, że do głowy przychodziły jej myśli samobójcze, a gorycz i poczucie niesprawiedliwości przysłaniały jej wszystkie inne sprawy. Jak dziś radzi sobie Jagna Marczułajtis-Walczak? Czy pogodziła się z chorobą syna? 

Niepokojące objawy 

Gdy Andrzej przyszedł na świat, zyskał 10 punktów w skali Apgar i nic nie wskazywało na to, że nie będzie rozwijał się poprawnie. Dopiero po pięciu miesiącach jego mama dostrzegła, że chłopiec wcale nie próbuje siadać i potrzebna jest natychmiastowa konsultacja ze specjalistą. 

Straszliwa diagnoza

Sześciomiesięczne dziecko zostało poddane szeregowi badań: 

– Okazało się, że ma zaburzenia napięcia mięśniowego. Kiedy mały miał sześć miesięcy, po rezonansie magnetycznym usłyszeliśmy wyrok: wada rozwojowa mózgu, szerokozakrętowość zwana pachygyrią. Trzy czwarte głowy Andrzejka jest zdeformowane, zepsute — wyznała Jagna w rozmowie z Super Expressem.

Jagna Marczułajtis-Walczak rozważała samobójstwo

Marczułajtis-Walczak wyznała po latach, że w jej głowie kłębiły się myśli samobójcze. Kobieta nie chciała już dłużej cierpieć, a przede wszystkim patrzeć, jak męczy się jej ukochany synek:

Nie widziałam dalszego sensu życia… mojego i jego. Nie wiem, dlaczego mi się ubzdurało, że to ma wyglądać tak, żeby gdzieś samochodem spaść z mostu, wjechać pod pociągczytamy na stronie pomponik.pl

Jagna dodała, iż nie zakończyła życia swojego i dziecka wyłącznie z obawy o to, że nieudana próba samobójcza mogłaby doprowadzić do jeszcze większego spustoszenia. 

Synek jest całym jej światem

Obecnie posłanka PO radzi sobie coraz lepiej. Marczułajtis-Walczak przyznaje, że jako osoba publiczna chce wspierać inne matki, które borykają się z podobnym problemem. Kobieta wyznaje, że choć początki życia Andrzeja były bardzo trudne, obecnie synek jest ogromnym szczęściem obojga rodziców.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jagna Marczułajtis-Walczak
instagram.com @jagnamarczulajtiswalczak

Jagna Marczułajtis-Walczak, kilka lat temu przeżyła straszliwy dramat. Posłanka dowiedziała się, że jej synek, Andrzej, jest nieuleczalnie chory. 

Jagna Marczułajtis-Walczak
instagram.com @jagnamarczulajtiswalczak

Choć chłopiec otrzymał 10 punktów w skali Apgar, kilka miesięcy później okazało się, że choruje na zaburzenia napięcia mięśniowego.

Jagna Marczułajtis-Walczak
instagram.com @jagnamarczulajtiswalczak

Choć Jagna popadła w ciężką depresję, dziś cieszy się każdą chwilą spędzoną z synkiem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Córka Joanny Koroniewskiej to jej wierna kopia! Pójdzie w ślady mamy?
  2. Agata Duda ma powody do radości. Kinga Duda zdradziła mamie swoje plany na przyszłość
  3. Sonia Bohosiewicz przeżyła chwilę grozy na wakacjach. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze
  4. Anna Przybylska przed śmiercią skierowała kilka słów do swojej mamy i dzieci. Serce pęka na pół
  5. Wzmocniła lakier esencją z czosnku. Żadne paznokcie hybrydowe nie są tak imponujące

 

 

Poprzedni artykułBiegała po lesie. Nagle z drzewa spadł nowo narodzony kotek
Następny artykułPanna młoda zaniemówiła, gdy zobaczyła teściową na swoim ślubie. Kobieta założyła białą suknię
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.