Śnieg w naszym kraju jeszcze nie zdążył zaskoczyć nikogo, jednak już wiadomo, kiedy może się to zdarzyć po raz pierwszy. Portal onet.pl podał swoje prognozy pogody, z których wynika, że może się to zdarzyć już niebawem. Kiedy zatem powinniśmy wyciągnąć z szaf zimowe buty i rękawiczki? 

Na Onecie pojawiły się przewidywania pogodowe na czwartek 26 listopada 2020 roku oraz kilka następnych dni. Ludzie, którzy uwielbiają śnieg i niższe temperatury powinni powoli szykować się na swoje ulubione dni w roku.

Kiedy w Polsce spadnie śnieg?

W Polsce spadnie śnieg pod koniec listopada 2020 roku. Portal Onet Pogoda przewiduje, że opady śniegu mogą pojawić się już w nadchodzący weekend 28 i 29 listopada. Dodatkowo poinformowano, że najwyższa temperatura w tych dniach nie przekroczy więcej niż 5 stopni Celsjusza.

– W sobotę śnieg może padać na południu kraju i na wschodzie: w woj. małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. Temperatury sięgną w tych regionach maksymalnie 3 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w woj. wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, do 5 stopni powyżej 0 – czytamy w na portalu wiadomosci.onet.pl.

Zatem miłośnicy zimy i niskich temperatur powinni szykować się na nadejście ich ulubionych dni w roku. Jednak to nie koniec wiadomości pogodowych. Już jutro, czyli w czwartek 26 listopada musimy przyszykować się na niskie temperatury, jednak z dużą ilością słońca.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W dzień może utrzymywać się małe i umiarkowane zachmurzenie, jedynie momentami pojawi się większe zagęszczenie chmur. Stanie się tak głównie na północy i północnym zachodzie oraz w regionie mgieł.

  1. Znaki zodiaku kobiet, na których widok faceci szaleją. Są zjawiskowo piękne i czarujące
  2. Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne zmiany, trzeba wiedzieć
  3. Nie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP

Pogoda na czwartek 26 listopada 2020 roku

Temperatura maksymalna w skali kraju może wahać się w okolicach od 3 do 7 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie nad morzem, gdzie termometry wskażą zapowiadane 7 stopni Celsjusza. W ciągu dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że Polska znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu z centrum, który wcześniej obejmie Bałkany. Jedynie nad północną częścią kraju unosić się będzie niż z ośrodkiem przemieszczającym się znad Zatoki Botnickiej w rejon Morza Białego. 

Dopiero po południu nad województwa północno-zachodnie naszego kraju nasunie się strefa chłodniejszego frontu atmosferycznego. Jednak cały czas pozostaniemy w tej samej polarnej morskiej masie powietrza. Jedynie na koniec dnia nad północny zachód napłynie delikatnie chłodniejsze powietrze.

Pod koniec tygodnia możemy oczekiwać, że nasuwający się niż, a także związany z nim chłodny front atmosferyczny przyniosą zdecydowane pogorszenie pogody oraz ochłodzenie. W całym kraju będzie pojawiać się zachmurzenie i opady deszczu. W nocy temperatura będzie nieco cieplejsza, ponieważ podniesie się do jednego stopnia Celsjusza. 

A czy wy jesteście zwolennikami zimy?

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zaraz się zacznie, Jackowski nie ma wątpliwości. Jasnowidz widzi ogromną zmianę na ulicach
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
  4. Rzeczniczka ofiary o Dominicu z ”Top model”: ”podpisali się swoimi imionami na jej ciele, gdy dziewczyna była nieprzytomna”
  5. Weszła do łazienki, gdy był w niej mąż i zamarła. Natychmiast kazała mu się wynosić z domu
  6. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  7. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl