Szparagi: youtuberki, które cieszą się zainteresowaniem widzów z całej Polski, to duet dwóch młodych kobiet znanych z internetu. Zdaniem wielu są genialne w tym, co robią i bawią do rozpuku. Kim są tytułowe Szparagi? Jak rozwijała się ich kariera?

Platforma YouTube jest dla młodych twórców jak trampolina. Każdy może założyć kanał i stać się youtuberem, ale już nie wszyscy potrafią wykorzystać swój potencjał i zaciekawić widzów oryginalną treścią i formatem. Szparagom się to udało. Choć nie każdego rozśmieszają prezentowane na kanale parodie i scenki, to trzeba przyznać, że Natalia Szymaniec i Karolina Pielesiak wypełniły lukę w polskim internecie. Dowodzi temu ponad milion subskrybentów kanału Szparagi: youtuberki zdobyły ogromną popularność. 

Natalia i Karolina: Szparagi, gdzie się poznały? 

Natalia Szymaniec i Karolina Pielesiak zaczęły tworzyć Szparagi, gdy jeszcze niemal w ogóle się nie znały. Zaczęło się od tego, że Natalia chciała założyć kanał na Youtube i szukała kogoś do jego współprowadzenia. Znajomi polecili jej Karolinę. Okazało się, że dziewczynom udało się wspólnie wypracować własny format, choć na początku zarzucano dziewczynom podobieństwo do kanału Abstrachuje. Rzeczywiście twórcy z Abstrachuje pomogli dziewczynom w rozkręceniu kanału, bo dostrzegli w nich potencjał. 

– Szukałam ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Napisałam do Roberta z Abstrachuje, którego vloga wcześniej śledziłam. Udzielił mi wielu ważnych wskazówek, zachęcił do działania — mówiła Natalia Szymaniec portalowi Gazetalubuska.pl. 

Dziś każdy, kto regularnie zagląda na ich kanał, nie ma wątpliwości, że pomimo dość podobnego humoru do chłopaków z Abstrachuje, to dziewczyny postarały się o własną, niezależną, rozpoznawalną markę, jaką są właśnie Szparagi. Youtuberki zrobiły kawał dobrej roboty! 

Szparagi: Karolina i Natalia walczą ze stereotypami? 

Dziewczyny ze Szparagów zaczęły od nagrywania scenek parodiujących typowe relacje  damsko-męskie. Tematem niektórych były codzienne, czasami wręcz urocze sytuacje obrazujące różnicę między partnerami, inne były nieco ostrzej wycelowane w krzywdzące, wręcz, szowinistyczne sytuacje. Nie zabrakło też parodii samych kobiet, czym Natalia i Karolina udowodniły, że mają do siebie ogromny dystans, który zresztą doskonale definiuje to, czym jest kanał Szparagów. Youtuberki nie próżnowały i wypracowały też inne formaty. 

Co jeszcze robią Szparagi? Natalia i Karolina rapują i nie tylko 

Oczywiście SZPArap, czyli raperskie bitwy dziewczyn, mają wymiar przede wszystkim komediowy, choć na pochwałę zasługuje profesjonalna realizacja tych produkcji. Widać zresztą, że dziewczyny cały czas bardzo rozwijają się w tym, co robią. Ich filmy są coraz lepiej zmontowane, a formaty odcinków nieoczywiste i pomysłowe. Dowodem na to jest choćby miniserial SZPARADOX, zrealizowany na naprawdę wysokim poziomie. Internauci zareagowali na niego bardzo pozytywnie, nie szczędząc pochwał w komentarzach. Dziewczyny tworzyły też teledyski i realizowały filmy sponsorowane przez duże marki. Do tego dochodzą jeszcze filmiki z kulisami realizacji odcinków i standardowe, popularne na YouTube formaty, jak np. Q&A Szparagów. Youtuberki wiedzą, że aby odnieść sukces,  warto czasem zaryzykować niestandardowy pomysł na odcinek. 

Szparagi: Youtuberki ciężko pracują na swój sukces

Każdy, kto próbuje przebić się na YouTube, wie, że wcale niełatwo o dużą ilość widzów, a tym bardziej subskrybentów. Liczy się pomysł, odporność na hejt, nowatorskie wykonanie, sposób montażu i oczywiście systematyczność. 

– To wbrew pozorom ciężka praca. Scenariusz piszemy około dwóch dni, potem następne dwa trwają nagrania i kolejne trzy dni zajmuje montaż. Wszystko robimy same — opowiadała Natalia kilka lat temu portalowi Gazetalubuska.pl. 

Jak widać, ta ciężka praca zdecydowanie się dziewczynom opłaciła! 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szparagi youtuberki
Instagram.com @szparagi

Raperskie bitwy dziewczyn, to jeden z ulubionych formatów widzów.