Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Uczestnik programu „Nasz nowy dom” próbował odebrać sobie życie. Katarzyna Dowbor chce mu pomóc
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 24.11.2022 18:37

Uczestnik programu „Nasz nowy dom” próbował odebrać sobie życie. Katarzyna Dowbor chce mu pomóc

Nasz nowy dom
fot. kadr z programu „Nasz nowy dom”

Trzy lata temu stojący u progu dorosłości Mateusz i jego babcia otrzymali szansę na lepsze życie dzięki pracy ekipy programu „Nasz nowy dom”. Niestety, na życie młodego bohatera padł cień. Stracił nogę i o włos uniknął najgorszej tragedii. Na profilu Katarzyny Dowbor pojawił się poruszający wpis.

Mediami wstrząsnęła nagła informacja. Trzy lata temu Mateusz zaprezentował się nam, jako zagorzały fan siatkówki, a przede wszystkim jako młody, skromny i cichy, lecz pracowity człowiek. Od najmłodszych lat wychowywała go babcia, pani Małgorzata. Oboje byli bohaterami 7 odcinka 12. edycji „Naszego nowego domu”.

Mateusz z programu „Nasz nowy dom” walczy o zdrowie. Choroba odebrała mu nadzieję

Były uczestnik programu ma 21 lat i obecnie walczy o zdrowie po próbie samobójczej. W serwisie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka środków na ten cel, w której opisie możemy przeczytać, po programie jego życie uległo zmianie — niestety, nie na lepsze. Problemy miały dotyczyć jego relacji z babcią, a Mateusz na jakiś czas zamieszkał osobno i próbował łączyć koniec z końcem.

Przez cały czas bohater „Naszego nowego domu” miał zmagać się z depresją, która, nieleczona i pozostawiona „samopas”, doprowadziła go wreszcie na skraj.

– Nie wytrzymał presji i posunął się do najbardziej tragicznego kroku — chciał odebrać sobie życie, w wyniku czego stracił nogę pod kołami pociągu – czytamy na stronie ze zbiórką.

W pomoc zaangażowała się także ekipa programu, na Instagramie Katarzyny Dowbor zagościł poruszający wpis.

Katarzyna Dowbor wspiera Mateusza i apeluje. Uczestnik „Naszego nowego domu” potrzebuje pomocy

Katarzyna Dowbor w swoim poście wspomniała młodego bohatera, jako cichego i bardzo zamkniętego w sobie, ale też zżytego z babcią. Seniorka miała mocno wspierać go w pasji, a także jeździć z nim na mecze — chłopak z zacięciem trenował siatkówkę i wydawało się nawet, że wiąże z nią przyszłość.

– To był jego świat, dlatego wiem jaką tragedią jest dla Mateusza strata nogi. Chciałabym go przytulić i powiedzieć, że jego świat się nie skończył, że życie przed nim i mimo wszystko może być piękne i takie jak sobie wymarzył. Trzymaj się kochany, bo jesteś świetnym młodzieńcem, wrażliwym, dobrze wychowanym i ciepłym – napisała prezenterka.

W rozmowie z naszą redakcją gospodyni „Naszego nowego domu” podkreślała, że nie może roztrząsać kwestii związanych z prywatnym życiem rodziny. Jej ekipa zajmuje się domem i nie ma prawa ingerować w decyzje, czy relacje domowników. Zapewniła jednak, że pracownicy wsparli zbiórkę.

– Myślę, że ta zbiórka na protezę plus pieniądze, które bardzo przydadzą się na psychoterapeutę, bo jeśli człowiek targa się na życie, to znaczy, że ma problem. My też z ekipą naszą dołączamy się do tej zbiórki i myślę, że jak każdy da nawet parę złotych, to już da mu szansę wejść w to nowe życie łatwiej. Tych rodzin naszych jest ponad 300 i to jest ogromna ilość ludzi, ale na pewno są rodziny, które nam bardziej zapadają w pamięć i z którymi jesteśmy bardziej związani psychicznie, pamiętamy ich i wszystkim życzymy jak najlepiej. Ja Mateusza bardzo dobrze pamiętam, bardzo bym chciała, żeby mu się w życiu udało, bo zasłużył na to. Bo jest bardzo dobrym chłopakiem, bez względu na wszystko – zdradza.

Podkreślała też, jak ważne jest, by chłopak pokonał depresję.

Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych:

– 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego,

– 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,

– 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,

– 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych,

– 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie,

– 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Nasz nowy dom
Nasz nowy dom

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
    3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi