Odkąd serial paradokumentalny W11 przestał być emitowany w 2014 roku, coraz rzadziej słychać pogłoski o losach bohaterów. Jedną z nich była nadkomisarz Anna Potaczek, która uchodziła za niesamowicie utalentowaną policjantkę, czym wykazywała się nawet na planie serialu. Okazuje się, że jej kariera mogła przebiegać całkowicie inaczej.

Anna Potaczek z serialu paradokumentalnego W11 z wykształcenia nie jest policjantką. Pracą w policji zaczęła interesować się jeszcze w trakcie studiów, co potem okazało się drogą do jej kariery zawodowej. 

Anna Potaczek z serialu W11

Anna Potaczek urodziła się 31 marca 1963 roku w Mszanie Dolnej, w województwie małopolskim. Swoją sławę zdobyła dzięki uwielbianemu przez liczne grono telewidzów, serialowi paradokumentalnemu W11. Jeszcze przed rozpoczęciem kariery w policji, jej życie mogło obrać całkowicie inne tory, ponieważ ma imponujące wykształcenie.

Ukończyła liceum ekonomiczne, po czym postanowiła wybrać się na studia prawnicze. Podczas studiów doszła do wniosku, że jej prawdziwym marzeniem jest praca w policji, dlatego postanowiła postawić krok w tę stronę, co okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Przeszła do wydziału operacyjno-dochodzeniowego, gdzie później została kierownikiem.

Przez 17 lat miała przyjemność kierować sekcją liczącą 8 osób. Kariera w policji przynosiła jej wiele honorów, w tym możliwość uczestniczenia w wielu akcjach zapobiegawczych przestępczości. Prywatnie jest mężatką i matką trójki synów, Grzegorza, oraz bliźniaków Krzysztofa i Pawła. Ciekawostką jest fakt, że bliźniacy mieli przyjemność wystąpić w serialu W11.

Przypomnijmy, że jego akcja przebiegała w Krakowie. Anna Potaczek występowała w I parze serialowych komisarzy u boku Macieja Dębosza, który od 1995 roku bezustannie pracuje w policji. 

Anna Potaczek o pracy dla W11

W 2013 roku Anna Potaczek udzieliła szczerego wywiadu dla Wirtualnej Polski, w którym zdradziła kulisy pracy dla W11, oraz jak to się stało, że trafiła na plan serialu. Okazuje się, że stało się to całkowitym przypadkiem.

– Na plan „W 11- Wydział Śledczy” trafiłam przypadkiem. 10 lat temu do komendy przyszedł telegram, że TVN chce realizować program o policjantach i zaprasza na spotkanie. Nie było tam mowy o żadnym castingu. Komendant wysłał na to spotkanie jedną z policjantek. Pracowała od niedawna, więc pojechałam, aby ją zawieźć, wesprzeć. A skończyło się tym, że właśnie spędzam dziesiąty sezon na planie serialu… – mówiła wówczas Anna Potaczek.

Przy okazji warto przytoczyć inne nazwiska, które ludzie mogą kojarzyć z popularnego serialu TVN. Jednyą z najbardziej rozpoznawalnych osób był Sebastian Wątroba, który dzisiaj zmienił się nie do poznania.

Zadziwiająco potoczyły się także losy Anny Palki, która niedługo po zakończeniu emisji W11 postanowiła przejść na policyjną emeryturę. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, to odsyłamy was >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

W11
fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Kariera Anny Potaczek mogła potoczyć się nieco inaczej, jednak od początku studiów była zdecydowana, by podjąć pracę w policji.

W11
fot. TRICOLORS/East News

Jej partnerem na planie W11 był Maciej Dębosz.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: finanse.wp.pl

Poprzedni artykułNie żyje Emily Mitchell autorka popularnego bloga The Hidden Way
Następny artykułRodzice Kacpra ujawnili, co teraz dzieje się z ich synem i w jakim jest stanie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl