Wiadomość o śmierci wielkiej gwiazdy estrady obiegła media. Jej kariera rozwinęła się szczególnie w czasach II wojny światowej, kiedy to jej utwory nucił cały żołnierski świat aliantów. O śmierci artystki poinformowała jej rodzina. Miała 103 lata.

Działalność artystyczna podczas wojny wpłynęła na całokształt jej kariery. Pozostała wierna żołnierzom, wspierając fundacje charytatywne, które opiekowały się ludźmi z frontu. Wiadomość o jej śmierci zasmuciła Brytyjczyków. Mimo że miała 103 lata była nadal bardzo znana wśród wielu pokoleń. 

Wiadomość o śmierci Dame Very Lynn obiegły świat

Rodzina poinformowała, że nad ranem, 18 czerwca odeszła Vara Lynn. Brytyjczycy pogrążyli się w smutku. Wokalistka była przede wszystkim kojarzona z utworami wojennymi i wspieraniem weteranów wojennych, w Wielkiej Brytanii nazywano ją Forces Sweetheart.

Vera Lynn jako jedyna gwiazda w wieku 92 lat znalazła się na brytyjskiej liście Top Hits. Mimo upływającego czasu artystka była wciąż obecna w mediach i na scenie muzycznej. Vera jest bohaterką piosenki o tytule Vera pochodzącej z rock-opery pt.: The Wall wykonywanej przez zespół Pink Floyd.

  1. Ma 62-lata i figurę dwudziestolatki. Wyjawiła sekret swojej figury, mężczyźni błagają ją o randkę
  2. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  3. Uwielbiany aktor oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet. 44-letniemu gwiazdorowi grozi 45 lat więzienia

Dame Vera Lynn nie żyje

Śmierć Very Lynn to wielki smutek dla wielu pokoleń Brytyjczyków. Artystka pozostawiła po sobie wspaniały dorobek artystyczny.  Już zawsze, wokalistka będzie kojarzona w pierwszej kolejności z piosenką We’ll Meet Again, dedykowaną żołnierzom na frontach w Egipcie i Indiach, która szybko stała się szlagierem wielu wojskowych.

Piosenki Auf Wiederseh’n, Sweetheart, My Son, My Son znane są na całym świecie. Z kolei utwór nagrany w 2009 roku z okazji zakończenia wojny o Falklandy I Love This Land zyskał popularność w Wielkiej Brytanii i znalazł się wśród 20 największych przebojów roku. Niestety, to niejedyne smutne informacje, jakie pojawiły się dziś w mediach, nie żyje jeden z polskich polityków.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomość
(Photo by SHAUN CURRY / AFP)

Vera Lynn oprócz muzycznej kariery prowadziła działalność charytatywną, pomagała weteranom, dzieciom, kobietom chorym na raka.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Awantura w lokalu wyborczym. „Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować”
  2. Kolejne ofiary weekendu. Wypoczynek Polaków wymyka się spod kontroli
  3. Edyta Górniak okłamała TVP? Wypłynęły niewiarygodne informacje, jej największa tajemnica wyszła na jaw
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Zemścił się w jej urodziny w najzłośliwszy możliwy sposób
  5. Anna Lewandowska wyprzedaje garderobę. Wiemy gdzie i za ile, ceny zwalają z nóg
  6. Nagle siostra panny młodej podeszła do ołtarza. Nie mieści się w głowie, co pan młody zrobił na oczach wszystkich gości

źródło: wprost.pl, bbc.com

 

Poprzedni artykułKrzysztof Ibisz pokazał nagranie ze ślubu. Obok gwiazdora stoi piękna blondynka, była żona nie powstrzymała się od komentarza
Następny artykułBliźniaczki syjamskie mogły nigdy nie przeżyć operacji. Niewiarygodne, jak wyglądają po 14 latach
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl