Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zaskórniki na twarzy – czym są i jak się ich pozbyć?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 23.09.2020 19:17

Zaskórniki na twarzy – czym są i jak się ich pozbyć?

zaskórniki na twarzy
fot. brooke cagle
Zaskórniki na twarzy – jak się ich pozbyć?
Czym są zaskórniki?

Zaskórniki to mieszki włosowe, które są tak zablokowane olejem, martwymi komórkami naskórka i bakteriami, że tworzą szerokie otwory na powierzchni skóry. Czarny kolor wągrów jest spowodowany utlenieniem się łoju podczas kontaktu z powietrzem. Złą wiadomością jest to, że niektóre z Was mogą być bardziej podatne na ich rozwój, ze względu na predyspozycje genetyczne.

Zaskórniki na twarzy to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Wiemy, że często, gdy uda się Wam ich pozbyć, one szybko wracają. Przedstawiamy krótki przewodnik, który pozwoli na to, by zażegnać ten problem raz na zawsze.

  1. Stosuj odpowiednią pielęgnację

Każdy rodzaj trądziku jest wynikiem nadprodukcji sebum, którego skóra nie jest w stanie skutecznie wydalać, co prowadzi do zanieczyszczenia porów. Posiadaczki cery tłustej także muszą pamiętać o nawilżaniu – bez niego skóra będzie wytwarzać wzmożoną ilość sebum.

2. Regularnie pierz pościel.

Każda z Was spędza na sen średnio 6-8h dziennie. Jest to bardzo dużo czasu dla bakterii, które mogą zasiać na Waszych twarzach prawdziwe spustoszenie. Jak z nimi walczyć? Starajcie się raz w tygodniu zmieniać pościel i prać ją w naturalnych detergentach, pozbawionych agresywnych chemikaliów.

  1. Unikaj dotykania twarzy.

Dłonie mają kontakt z wieloma powierzchniami i zarazkami, a pod paznokciami może utknąć brud i bakterie. Każdy kontakt rąk ze skórą na twarzy może pogorszyć jej stan.

  1. Kontroluj sposób używania telefonu.

Komórka jest urządzeniem, które zabieracie ze sobą wszędzie. Zazwyczaj znajduje się w pełnej „przydatnych” rzeczy kobiecej torebce. Smartfon jest również stale dotykany rękami, co czyni go to idealnym miejscem do rozwoju wielu bakterii. Długie rozmowy z twarzą przyklejoną do wyświetlacza mogą powodować na niej wzrost ilości zaskórników. W celu uniknięcia problemu polecamy używanie słuchawek lub rozmawianie przy użyciu głośnika.

  1. Złuszczaj skórę.

Zaskórniki składają się z martwego naskórka, dlatego też stosowanie złuszczającego peelingu może skutecznie zmniejszyć Wasz problem.

  1. Pij wodę.

W walce z zaskórnikami istotne jest nawilżenie. Regularne picie wody wypłukuje toksyny z organizmu, nawadnia i utrzymuje elastyczność skóry.

  1. Stosuj zdrową dietę.

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu spada, choć niektóre produkty są w stanie wspomóc jego wytwarzanie. W tym celu spożywaj pokarmy bogate w witaminę C (truskawki, jarmuż, brokuły). Produkty pełnoziarniste i migdały również poprawiają elastyczność skóry.