Agata Duda po ogłoszeniu pierwszych sondaży exit poll podczas wiecu wyborczego 12 lipca, swoim wystąpieniem wzbudziła wiele kontrowersji. Z ust Pierwszej Damy padły wówczas słowa, których wielu długo nie zapomni. Ekspert przeanalizował jej mowę niewerbalną, to niesłychane co tak naprawdę czuła żona prezydenta. 

Choć Agata Duda w opinii wielu po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów prezydenckich, emanowała pewnością siebie, jej postawa została dokładnie przeanalizowana przez Andrzeja Cichockiego, coacha, trenera mentalnego oraz eksperta od mowy ciała. 

Agata Duda zdradziła więcej niż chciała

Od lat istnieje przekonanie, że wypowiadane słowa mają zaledwie 7 procent wartości w całym kanale komunikacyjnym, zaś 55 procent odbioru mówcy stanowi mowa niewerbalna, na którą składa się m.in. głos, gesty, postawa ciała, mimika, a nawet ogólny wygląd. Ekspert w tej dziedzinie przeanalizował postawę Pierwszej Damy podczas wieczoru wyborczego. 

– Pierwsze nerwowe ruchy głową były nieudolną próbą potwierdzenia prawdziwości tego, co mówi. […] Raz tylko, mówiąc o sobie, ręce przyciągnęła do siebie i na siebie wskazała. Cała reszta miała wzmocnić przekaz, ale widzieliśmy coś zupełnie innego– podkreślił Andrzej Cichocki, dodając, że Agata Duda od początku wypowiedzi była nerwowa. 

 1. Niesamowite, na grobie Kory pojawił się wyjątkowy napis. Prawie 2 lata po śmierci artystki
 2. Masz taką monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłe
 3. Minister zdrowia apeluje do wszystkich. Chodzi o jedną rzecz, którą robimy przed wakacyjnym wyjazdem

Pierwsza Dama przygotowana do wystąpień

Andrzej Cichocki oraz jego kolega po fachu, który także zajmuje się mową ciała- Łukasz Kaca, zgodnie stwierdzili, że Agata Duda z pewnością korzysta z tego samego doradcy wizerunkowego, co jej mąż, dlatego jej postawa nie była naturalna, a wyuczona, czego nie można powiedzieć o Małgorzacie Trzaskowskiej. 

Eksperci uważają, że od potencjalnej Pierwszej Damy podczas wystąpienia 12 lipca, biła naturalność i skromność. Nic dziwnego, Koalicja Obywatelka bowiem, od początku trwania kampanii, chciała przedstawiać żonę Rafała Trzaskowskiego w kontraście, do obecnej prezydentowej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Agata Duda
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER EA

Eksperci uważają, że Agata Duda była bardzo nerwowa podczas wiecu wyborczego. 

Agata Duda
Fot. Piotr Molecki/East News

Choć jej białe ubranie kojarzy się ze spokojem, mowa niewerbalna pokazała coś zupełnie odwrotnego. 

Agata Duda
fot.instagram.com/gosia.trzaskowska, Fot. Piotr Molecki/East News.

Specjaliści twierdzą, że Małgorzata Trzaskowska zaś była bardzo naturalna.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
 2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
 3. Panna młoda zmarła na własnym weselu. Wszystko przez fatalną pomyłkę
 4. Małgorzata Socha ma koronawirusa? Zawieszono zdjęcia do „Przyjaciółek”, kilkadziesiąt osób z ekipy zagrożonych
 5. Agata Duda i Kinga Duda zachwyciły strojami. Miały ukryty przekaz, różnił je jeden ważny detal
 6. Mało kto znał prawdę. Można się złapać za głowę na wieść, kim jest mąż Katarzyna Pakosińskiej
  Źródło: kobieta.onet.pl

Poprzedni artykułSiedziba partii w Warszawie została ostrzelana. Ktoś próbował trafić w plakat z wizerunkiem jednego polityka
Następny artykułKarol Strasburger nie miał pojęcia, co dużo młodsza żona robi za jego plecami. Nagle wszyscy się dowiedzieli
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.