Beata Tyszkiewicz: ile ma lat gwiazda polskiego kina oraz telewizji? Wspaniała aktorka jest ulubienicą milionów Polaków, którzy pokochali ją nie tylko za kultowe role, ale również za okazanie niesamowitego charakteru podczas bycia jurorką Tańca z Gwiazdami na antenie TVN.

Beata Tyszkiewicz to polska gwiazda kina oraz telewizji, była prezes Fundacji Kultury Polskiej oraz przewodnicząca Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. To kobieta o złotym sercu i niebywałym talencie, której cytaty na dobre zagościły w polskiej popkulturze. Choć Beata Tyszkiewicz zmaga się z licznymi chorobami, wciąż nie traci pogody ducha.

Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat?

Beata Tyszkiewicz urodziła się jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. Przyszła na świat 14 sierpnia 1938 w Wilanowie. Łatwo obliczyć, że gwiazda ma już ponad 80 lat. Jej rodzina pochodziła ze szlacheckich rodów, co wyjaśnia wspaniałe maniery i szyk, który jest nieodłącznym elementem stylu Beaty Tyszkiewicz.

Wybuch krwawej wojny rozerwał rodzinę aktorki, a jej ojciec wyemigrował do Anglii. Już jako dziecko pasjonowała się sztuką oraz kinem. Będąc jeszcze uczennicą zadebiutowała przed kamerą, a w trakcie swojej całej kariery wystąpiła w ponad stu filmach!

Film pozwolił jej nie tylko dać upust swojej żądzy tworzenia sztuki, ale również spotkać swoją miłość. Nie wszyscy wiedzą, że Beata Tyszkiewicz była żoną wspaniałego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy. Związek małżeński nie wytrzymał jednak próby czasu, a Beata Tyszkiewicz jeszcze dwukrotnie wychodziła za mąż.

Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Nałóg

Beata Tyszkiewicz mimo podeszłego wieku i problemów zdrowotnych, przez które trafiła już do szpitala, nie rezygnuje z destrukcyjnego nałogu jakim jest palenie papierosów. Aktorka nigdy nie ukrywała, że kocha papierosy, a nałóg jest integralną częścią jej życia.

Mimo, że bliscy apelowali do Beaty Tyszkiewicz by rozstała się ze zgubnym nałogiem, aktorka mimo podeszłego wieku nie potrafi na dobre zrezygnować z papierosów. 

Mimo palenia papierosów Beata Tyszkiewicz i tak trzyma się znakomicie jak na swój wiek. Wciąż pozostaje aktywna i jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami ze świata sztuki, bez którego nie potrafiłaby żyć. Niestety zdrowie nie pozwala jej już na regularne występowanie w mediach, teatrze czy na planie filmowym. Pozostaje nam życzyć dużo zdrowia Beacie Tyszkiewicz i liczyć na to, że dożyje co najmniej do setki! Jest niewątpliwie żyjącą legendą. 

ZOBACZ GALERIĘ

 

Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat

Beata Tyszkiewicz to kobieta wielkiej klasy. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułAnna Mucha pokazała półnagie zdjęcie. Fani są zachwyceni!
Następny artykułJak spławić chłopaka? Sprawdzone porady