Dziecko zmarło w bardzo młodym wieku. Nagła śmierć dziewczynki spowodowana była rzadkim schorzeniem, które dotyczy zaledwie garstki ludzi. Mimo że miała zaledwie 8 lat, zmarła… ze starości. Historią młodej wojowniczki żył cały świat. Jestem gotowa poświęcić dla niej wszystko, mówiła zrozpaczona mama 8-latki.

Mimo że dziewczynka miała 8 lat, ważyła niewiele ponad 7 kg. Schorzenie, z którym zmagała się od urodzenia, dotyka zaledwie 160 osób na całym świecie. Lekarze, którzy zajmowali się dziewczynką, dokładali wszelkich starań, by chociaż w niewielkim stopniu ulżyć jej w cierpieniu. Medycyna pomimo imponującego rozwoju w tym przypadku w dalszym ciągu wydaje się bezsilna.

Dziecko zmarło w bardzo młodym wieku

Anny Sakidon to 8-letnia Ukrainka, która od urodzenia zmagała się z rzadką chorobą, jaką jest progeria. Schorzenie to polega na niezwykle szybkim procesie starzenia się organizmu ludzkiego. Okazuje się, że cierpi na nią zaledwie 160 osób na całym świecie, a przyczyn jej powstawania do tej pory nie udało się jednoznacznie ustalić.

Mimo że metryka dziewczynki wskazywała jedynie 8 lat, jej wiek biologiczny był bliski 80. Waga Anny tuż przed śmiercią wynosiła dokładnie 7,71 kg.

  1. Syn pięknej gwiazdy wytatuował sobie twarz. Nie przypomina już przystojnego nastolatka
  2. Nie żyje znany piosenkarz. Mężczyzna popełnił samobójstwo

Medycyna jest bezslina

Zmaganiami dziewczynki z nieuleczalną chorobą żył cały świat. Lekarze pomimo usilnych prób i wdrażania kolejnych metod leczenia byli zupełnie bezsilni. Pogrążona w żałobie matka 8-latki powiedziała, że byłaby w stanie oddać wszystko, aby jej ukochana pociecha była zdrowa.

Choroba ta to nieustanny wyścig z czasem. Dodajmy jeszcze, że wiedza zawarta w książkach naukowych na temat tego schorzenia jest raczej znikoma. Mimo że dzieci w momencie urodzenia mają prawidłową wagę, stopniowo zaczynają pojawiać się pierwsze objawy. Nieprzybieranie na wadze, nagłe wiotczenie skóry, zmarszczki czy utrata włosów lub brwi to tylko nieliczne przesłanki, które świadczą o chorobie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziecko
facebook.com

Dziecko od urodzenia zmagało się z progerią.

Dziecko
facebook.com

Mimo że dziewczynka miała zaledwie 8 lat, jej wiek biologiczny był bliski 80.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skażony cukier w polskich sklepach. GIS podjął pilną decyzję
  2. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  3. Hubert Urbański jest łysy. Elegancki prowadzący zaskoczył nowym wizerunkiem
  4. Ile zarabia Monika Zamachowska? Zdradziła, jak utrzymuje się po odejściu z TVP
  5. Marysia była pewna, że złapała męża na zdradzie. Dowiedziała się prawdy i zaczęła go przepraszać
  6. Miał być sukces, a jest skandal. Po premierze filmu o Zenku na jaw wyszły horrendalne kulisy

Źródło: dailymail.co.uk

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.