Lelum.pl > Choroby

Choroby

dziewczyna, grzyb
25.04.2023 22:03 Dziewczyna zjadła "leczniczego" grzyba, teraz błaga o modlitwę, lekarze są bezsilni. "Moje życie zamieniło się w piekło"

W sieci zawrzało od nagrania pewnej internautki. Dziewczyna zjadła "leczniczego" grzyba, który niedługo później okazał się mieć toksyczne właściwości. Teraz jej życie zamieniło się w piekło.Czasami niewielki błąd może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Tak właśnie było w przypadku pewnej internautki, która ujawniła, co działo się z nią po spożyciu grzyba, uznawanego do tej pory za leczniczego. Jej życie odmieniło się o 18 stopni.

Monika Miller
29.12.2021 23:23 Smutne wieści o Monice Miller. Lekarze zdiagnozowali u niej 6 poważnych schorzeń

Monika Miller ma za sobą bardzo długi pobyt w szpitalu i wiele zabiegów oraz badań. W końcu lekarzom udało się postawić diagnozę. Niestety, okazało się, że wnuczka Leszka Millera cierpi na wiele poważnych schorzeń. Wnuczka Millera ogłosiła w mediach społecznościowych 4 grudnia, że musi udać się do szpitala na szereg badań diagnostycznych. Opuściła go dopiero niedawno. W rozmowie z dziennikarką TVN opowiedziała, jaką dostała diagnozę. Wyniki porażają.

agata młynarska
27.11.2020 15:29 Agata Młynarska usłyszała diagnozę, choroba jest nieuleczalna. W ostatnich tygodniach jej stan się pogorszył, nie była w stanie pracować

Agata Młynarska nie miała ostatnio łatwego czasu. Musiała zrezygnować z pracy, bo przechodziła ciężką chorobę. Wszystko przez schorzenie, na które cierpi. Gwiazda usłyszała fatalną diagnozę dwa lata temu. Zaczęło się od jej omdlenia i dokładnych badań. Gdy wreszcie przeanalizowano wyniki, wszystko wyszło na jaw, że dziennikarka cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Choroba Leśniewskiego-Crohna to szczególnie dokuczliwa dolegliwość. Powoduje stan zapalny przewodu pokarmowego, szczególnie zaś uderza w jelita. Najczęściej lokalizuje się na początku jelita cienkiego i jelita grubego.

Shannen Doherty
04.02.2020 17:24 Uwielbiana aktorka ma nawrót nowotworu. Była zdrowa tylko 5 lat

Nowotwór po raz kolejny zaatakował uwielbianą na całym świecie aktorkę. Pomimo tego, że przez 5 lat cieszyła się zdrowiem, choroba wróciła. Do wyjawienia prawdy pchnęły ją tragiczne wydarzenia, z którymi zmuszona jest się zmagać. Naprawdę się boję, powiedziała w wywiadzie 48-letnia gwiazda. Ceniona aktorka wyznała, że znowu ma raka. Smutną prawdą podzieliła się w jednym z programów, w których ostatnio gościła. Gwiazda szczerze przyznała, że to 4 stopień nowotworu piersi. Pomimo choroby nie zamierza zrezygnować z kariery. Pragnie udowodnić światu, że nasze życie wbrew pozorom wcale nie kończy się na wstrząsającej diagnozie.

demencja
22.01.2020 15:29 Nie żyje kultowy aktor. Od lat cierpiał z powodu licznych chorób

Demencja, to przerażająca choroba, która w starszych latach dotyka coraz więcej i więcej osób. Cierpiał na nią również kultowy aktor, bez którego świat rozrywki nigdy nie byłby taki sam. Jego grupa wzbudzała kontrowersje, ale byli też niezwykle znani na całym świecie. Trudno będzie pogodzić się z jego śmiercią, chociaż odszedł w wieku już 77 lat. Przez ostatnie lata jego zdolność samodzielnego funkcjonowania ograniczała choroba, zdiagnozowana u mężczyzny demencja. Jego odejście sprawi, że fani i bliscy długo nie będą potrafili na nowo dość do siebie. Był jedną z tych osób, która całkowicie odmieniła to, jak wygląda obecnie komedia.

26.11.2019 21:34 Akademia 5.10.15. Waleczni rodzice kontra rzeczywistość

W Warszawie 19 listopada odbyło się dziewiąte spotkanie w ramach Akademii 5.10.15., której misją jest wspieranie rodziców w niełatwych chwilach związanych z rodzicielstwem. Tym razem rozmowy dotyczyły rodziców, których codzienność jest szczególnie trudna, bo ich dzieci są chore lub niepełnosprawne. Prelegentkami i ekspertkami były: Dorota Gardias (dziennikarka i konferansjerka angażująca się w pomoc potrzebującym dzieciom, mama Hani), Monika Filipowicz (specjalista ds. marketingu portalu charytatywnego siepomaga.pl) oraz Kinga Tężycka (mama Paulinki, która walczy z niepełnosprawnością). Spotkanie poprowadziła ekspertka, Małgorzata Ohme- psycholog dziecięcy i rodzinny. Akademia 5.10.15 Podczas wydarzenia Dorota Gardias mówiła o tym, jak ważna jest wrażliwość społeczna i nieodwracanie głowy od zbiórek funduszy na leczenie, rehabilitację, a czasami nawet ratowanie życia. W sieci co chwilę trafiamy na akcje tego typu i przestajemy na nie zwracać uwagę. Nie ma oczywiście możliwości, aby pomóc wszystkim – nikt z nas nie ma takiej mocy. Dorota Gardias zaapelowała, żebyśmy wszyscy wybrali sobie jedną osobę, której faktycznie pomożemy. – Mając zdrowe dzieci, pędząc przez życie, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie mamy szczęście. Podzielmy się zatem tym szczęściem wspierając innych – mówiła. Monika Filipowicz opowiedziała o działalności portalu charytatywnego siepomaga.pl, o ogromnej ilości zgłoszeń ze strony rodziców dzieci, które potrzebują środków na leczenie czy rehabilitację. – Na portalu siepomaga.pl są zbiórki, które sięgają czasami nawet kilku milionów złotych, ale ważne jest to, żeby się nie zniechęcać, bo nasza wpłata na 5 czy 10 złotych naprawdę ma moc. Właśnie te małe wpłaty łączą się w ogromne sumy, które dają szansę na życie, zdrowie, na lepszą przyszłość – wytłumaczyła. MAT. PRASOWE Kinga Tężycka podzieliła się swoją historią – jej córka Paulinka miała się urodzić zdrowa, nic nie wskazywało na to, że będzie potrzebowała pomocy. Po porodzie okazało się jednak, że dziewczynka cierpi na wrodzoną wadę, z którą rodzi się w Polsce tylko kilkoro dzieci rocznie. Jedyną nadzieją dla rodziców dziewczynki jest niezwykle kosztowna operacja, którą miałby przeprowadzić lekarz z USA. To pierwsza operacja z wielu, następnie dziewczynkę czeka jeszcze wydłużanie nóżki. Pierwsze słowa, które Kinga wypowiedziała do swojej córki brzmiały: – Kocham Cię mocno. Jesteś piękna. Naprawimy Twoją nóżkę – niczym się nie martw. Obiecuję Ci to. Paulinkę można wesprzeć TUTAJ. ZOBACZ ZDJĘCIA: MAT. PRASOWE MAT. PRASOWE MAT. PRASOWE

romans z szefem
15.10.2019 10:51 Gwiazda TVP opowiedziała o ciężkiej chorobie swojej mamy. „Walczy już ponad dwa lata”

Nowotwór dotknął matkę jednej z gwiazd jednego z najważniejszych programów TVP. Uczestniczka reality show walczy o życie mamy każdego dnia i bardzo się o nią troszczy. Mama walczy z chorobą już ponad dwa lata – wyznała gwiazda w rozmowie z Faktem. Program Rolnik szuka żony to wizytówka TVP. Reality show, w którym grupa rolników szuka towarzyszy lub towarzyszek życia doczekało się już szóstej edycji. Najbardziej kontrowersyjną postacią w nowym sezonie okazała się Marlena. Teraz okazało się, że jej mama walczy z poważną chorobą.

Anna Puślecka nowotwór
11.10.2019 12:11 Gwiazda TVN ma raka, pokazała leki za 600 zł. ”To nie my jesteśmy chorzy, a kraj, w którym żyjemy”

Rak to tragiczna diagnoza, którą Anna Puślecka usłyszała w tym roku. W środę gwiazda opowiedziała o tym jak wygląda jej leczenie i o koszmarnej sytuacji w służbie zdrowia. Jej leki kosztują aż 600 zł! To nie my jesteśmy chorzy, a kraj, w którym żyjemy, skomentowała dziennikarka. Gwiazda Dzień dobry TVN od lat organizuje liczne wydarzenia związane z modą. Niestety, w maju zdradziła, że dotknął ją rak piersi. Od tego czasu nie boi się dzielić się z innymi za pomocą mediów społecznościowych przebiegiem swojej choroby i leczenia. Teraz pokazała ile musi wydawać na potrzebne jej leki. Ceny zwalają z nóg.

Hanna lis
09.10.2019 14:31 Choroba Hanny Lis wpłynęła na jej ciążę. Lekarze nie mieli złudzeń: „Pani Haniu, lepiej przerwać”

Hanna Lis miała poważne problemy zdrowotne podczas swojej ciąży. Gwiazda po latach zdecydowała się wrócić wspomnieniami do tych trudnych chwil i opowiedzieć o swojej chorobie, która dotyka tak wielu kobiet. Lekarze nie mieli złudzeń i nie dawali dziecku szans na przeżycie. Pani Haniu, lepiej przerwać – mieli wówczas mówić. Hanna Lis jest dziś szczęśliwą matką dwóch córek: 21-letniej Juli i 19-letniej Ani. Obie dziewczyny są owocem miłości prezenterki z Jackiem Kozińskim. Niestety początki macierzyństwa dla dziennikarki nie były łatwe, ponieważ ze względu na chorobę ciąża gwiazdy była zagrożona. Lekarze radzili, aby ta usunęła ciążę. Po latach prezenterka opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych. Zamieściła poruszający wpis na Instagramie.

córka
12.09.2019 18:39 Słynny muzyk choruje na ostrą białaczkę. Wydał oficjalne oświadczenie.

Muzyk czeskiego pochodzenia choruje na ostrą białaczkę. Po wielu medialnych spekulacjach na temat jego stanu mężczyzna wydał oficjalne oświadczenie, w którym przyznał, że z problemami zdrowotnymi zmaga się od lat, a ostatnio jego stan bardzo się pogorszył. Muzyk Karel Gott po raz pierwszy zachorował w 2015 roku. Wydawało się, że artyście udało się w pełni powrócić do zdrowia. Niestety, ostatnie doniesienia na temat jego stanu są dramatyczne. 80-letni mężczyzna wyznał, że cierpi na ostrą białaczkę.

choroba
09.09.2019 17:21 Choroba, na którą cierpi Anna Dereszowska dotyka wielu kobiet. Aktorka przeszła na specjalną dietę

Choroba, na jaką cierpi Anna Dereszowska przeorganizowała jej życie. Dolegliwość, która dotyka coraz więcej kobiet, zmusiła aktorkę do zmiany stylu życia, a przede wszystkim sposobu odżywiania. Gwiazda przeszła na specjalną dietę, która pomaga jej poprawić stan zdrowia. Anna Dereszowska jest jedną z bardziej lśniących gwiazd polskiego kina. Role w hitowych produkcjach takich jak m.in. Lejdis ugruntowały jej pozycję w rodzimych mediach. Jak to w show-biznesie bywa, życie prywatne aktorki cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem, niż jej poczynania zawodowe. Sama gwiazda od czasu do czasu zdradza w wywiadach kulisy swojego życia. Tak stało się i tym razem, gdy zdecydowała się opowiedzieć o swoich problemach ze zdrowiem. Jaka choroba dotknęła aktorkę? Na tę dolegliwość cierpi coraz więcej kobiet.

13.08.2019 11:58 Joanna Górska opowiada o walce z rakiem w polskich szpitalach. „Tam jest jak na taśmie”

Polsat: dwa lata temu u Joanny Górskiej wykryto raka piersi. Dziennikarka w wywiadzie na Wprost opowiedziała o walce z chorobą i polskim systemie zdrowia: Tam jest jak na taśmie — mówiła. Polsat: Joanna Górska zdradziła, z jakimi problemami, poza samą chorobą, musiała mierzyć się w polskich szpitalach. Okazuje się, że na barierę można trafić jeszcze u lekarza rodzinnego. Jej doświadczenia nie napawają optymizmem.

barbara kurdej-szatan: mąż
27.02.2019 16:15 Mąż Barbary Kurdej-Szatan jest poważnie chory. Aktorka bardzo się martwi

Barbara Kurdej-Szatan: mąż gwiazdy ma poważne problemy zdrowotne. Z tego względu Rafał Szatan musiał zrezygnować z wielu ważnych projektów zawodowych, o czym opowiedział w rozmowie z jastrzabpost.pl. Aktorka bardzo martwi się o zdrowie męża. Co się dzieje? Lekarze zabronili aktorowi wszelkich aktywności fizycznych. Z tego względu Rafał musiał zrezygnować z kilku nadchodzących projektów. Barbara Kurdej-Szatan: mąż gwiazdy uległ kontuzji, która uniemożliwiła mu udział w jednym z popularnych programów. Co mu dolega?