Jak naprawić związek? Jesteś w długotrwałej relacji, jednak ostatnio coraz częściej dochodzi między wami do konfliktów, a ty zastanawiasz się, jak sobie z tym poradzić. Czy każdy związek da się uratować? Sprawdź, co można zrobić w tej sytuacji.

Jak naprawić związek? W każdej relacji powstają drobne sprzeczki. Jeśli wasz związek opiera się na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, na pewno uda wam się naprawić wszelkie niedociągnięcia. Dowiedź się, co zrobić, jeżeli przestaje się wam układać.

Jak naprawić związek po kłótniach?

Jeśli coraz częściej dochodzi między wami do spięć, powinniście popracować nad waszą relacją. Pamiętaj, że idealne pary istnieją wyłącznie na perfekcyjnie wykadrowanych zdjęciach w mediach społecznościowych i okładkach magazynów. Rzeczywistość znacznie różni się od blasków fleszy, a codzienna rutyna i problemy dnia codziennego dotykają każdą parę. Związek to ciężka praca, wymagająca zaangażowania obu stron. Powinniście poświęcać się relacji w równym stopniu i pracować nad tym, by była coraz lepsza. 

Jak naprawić związek po kłótni?

Kłótnia w związku stała się codziennością? Nie pamiętasz już dnia bez drobnej sprzeczki? Jak radzić sobie w sytuacji, gdy kłótnie stały się waszą codziennością? Jeżeli konflikty z partnerem to twój chleb powszedni, powinien to być dla ciebie znak ostrzegawczy. Czy odbudowanie kulejącej relacji jest możliwe? Oczywiście, że tak, jednak powinnaś dokonać analizy waszego związku. Umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania problemów to bardzo ważna i przydatna umiejętność. 

Jak naprawić związek? Jeśli wydaje ci się, że twoja relacja chyli się ku upadkowi, a wizja samotnych wieczorów bez ukochanego przyprawia cię o mdłości, mamy dla ciebie kilka sprawdzonych porad, które warto wcielić w życie, by odbudować zrujnowaną relację. Poniżej znajdziesz kilka złotych zasad, którymi powinnaś się kierować, jeśli chcesz naprawić związek.

 1. Naucz się słuchać
 2. Bądź spokojna i opanowana
 3. Wykaż się empatią i zrozumieniem
 4. Bądź asertywna
 5. Zrozum czym jest kompromis
 6. Popatrz na wasz związek z dystansu
 7. Wypisz na kartce plusy i minusy relacji
 8. Wybacz partnerowi
 9. Skup się na wspólnej pracy
 10. Zbuduj odpowiednią komunikację

Jak naprawić związek z chłopakiem?

W dzisiejszych czasach coraz więcej związków jest narażonych na kryzys. Relacje poddawane są wielu próbom. Dochodzi do zdrady, zazdrości, chwilowego załamania, drobnych kłótni, separacji, a nawet rozstania. Co zrobić, aby uratować związek? Przede wszystkim należy nauczyć się rozmawiać. Brzmi banalnie, jednak nie każdy jest w stanie otwarcie przyznać się do błędów, przeanalizować je i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Sztuka konwersacji jest niezbędna, by naprawić związek.

Jak naprawić związek małżeński?

Spójrzmy prawdzie w oczy: związki idealne nie istnieją. Ludzie popełniają błędy i wyciągają z nich wnioski, by stawać się coraz lepsi. Konflikty zdarzają się w każdym związku, niezależnie od długości stażu. To normalne, że w waszej relacji pojawiają się spięcia: dzięki nim atmosfera się oczyszcza, zakochani w ten sposób mogą rozładować napięcie.

Jak naprawić związek? Jeśli wydaje ci się, że zamiatanie problemów pod dywan jest dobrym rozwiązaniem, musimy cię zmartwić: nic bardziej mylnego! Jeżeli unikasz konfliktów jak ognia tylko dlatego, że boisz się konfrontacji, możesz być pewna, że negatywne emocje z czasem powrócą ze zdwojoną siłą. Chcesz naprawić swój związek, ale nie wiesz, jakie kroki należy podjąć? Poniżej znajdziesz wiele wskazówek, które pomogą ci odbudować relację. 

Jak naprawić związek z dziewczyną? To pytanie spędza sen z powiek wielu parom. Jeżeli kochamy naszego partnera i jesteśmy przekonani o tym, że chcemy z nim być, to warto spróbować przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. I wprowadzić w życie powyższe punkty. 

Jak naprawić związek po zdradzie?

Czy można odbudować związek po zdradzie? Niezwykle trudno przejść do porządku dziennego po tym, jak partner nas zdradził. Jeżeli uważasz, że udawanie, że nic się nie stało będzie dobrym rozwiązaniem, musimy cię zmartwić — wspomnienia związane ze zdradą partnera prędzej czy później cię przytłoczą. Zdrady się zdarzają. Niektórzy uznają to za niewybaczalny występek i nie widzą możliwości odbudowania związku. Inni zaś sądzą, że wszystko można wybaczyć i po zdradzie decydują się na kontynuowanie związku.

Kryzys w związku

Dwie strony powinny wziąć odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Zdrada zazwyczaj ma swoją przyczynę: być może twój partner był przytłoczony waszą relacją, a zdrada miała go oderwać od rzeczywistości a może po prostu jest egoistą i nie dba o drugą osobę. Przede wszystkim powinniście wspólnie znaleźć przyczynę zdrady i poważnie porozmawiać. Potrzeba sporo czasu, by odbudować relację po zdradzie, jednak wszystko jest możliwe! 

Jak naprawić związek po rozstaniu?

Między wami padło zbyt wiele gorzkich słów i zdecydowaliście się na zakończenie relacji, ale oboje doszliście do wniosku, że chcecie o nią zawalczyć. Czy zbudowanie związku na gruzach nieporozumień ma sens? Jeśli oboje się postaracie, możecie odnieść sukces. Pamiętaj, że do tej sytuacji trzeba podejść z dystansem i spokojem.

Daj swojemu partnerowi przestrzeń, by mógł pomyśleć nad przyszłością waszego związku. Nie staraj się go kontrolować, bo możesz go przestraszyć i zniechęcić do siebie. Określ jasno swoje potrzeby i oczekiwania i przedstaw je partnerowi. Powiedz, co do tej pory nie podobało wam się w waszej relacji i porozmawiajcie o tym, jak rozwiązać sporne kwestie. Co należy zmienić, a co zostawić w dawnej formie? Te pytania powinny paść podczas waszej rozmowy. 

Jak naprawić związek, gdy facetowi przestaje zależeć?

Budowanie trwałej, silnej relacji, opartej na wzajemnym szacunku, poczuciu bezpieczeństwa, przywiązaniu, zrozumieniu i miłości to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Czasami zdarza się tak, że tylko jedna strona pracuje nad poprawą sytuacji w relacji.

Co zrobić, gdy chłopakowi przestaje zależeć? W takiej sytuacji warto szczerze ze sobą porozmawiać. Wyjaśnić, co nas boli i co nam przeszkadza i wspólnie znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące dla obu stron. Może zdarzyć się tak, że twój chłopak nie będzie zainteresowany pracą nad związkiem, a wszelkie próby załagodzenia konfliktu będą przez  niego ignorowane. W takiej sytuacji najlepiej odpuścić i znaleźć kogoś, komu będzie zależeć na wspólnym szczęściu. 

Jak naprawić związek? Podsumowanie

Jakie kroki należy podjąć, by poprawić relację? Przede wszystkim zapamiętaj: nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli dwie osoby są zaangażowane w relację w równym stopniu, zależy im na bliskości, są empatyczne, wykazują się zrozumieniem, troska i opieką, to będą w stanie wykrzesać płomień, który rozpali na nowo gasnące uczucie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak naprawić związek?
unsplash.com — NeONBRAND

Jak naprawić związek? Jeżeli kłótnie w związku przyćmiły waszą codzienność, powinniście działać. 

jak naprawić związek?
unsplash.com — Nathan McBride

Szczerość powinna być podstawą każdej relacji.

jak naprawić związek?
unsplash.com — A.L.

Budowanie długotrwałej relacji wymaga zaangażowania obu stron.

jak naprawić związek?
unsplash.com — Ayo Ogunseinde

Jak naprawić związek? W tym artykule znajdziesz kilka skutecznych porad. 

jak naprawić związek?
unsplash.com — Joanna Nix

Związek to bardzo ciężka praca. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. O jakich kobietach marzą mężczyźni? 10 cech partnerki idealnej
 2. Dlaczego nie jestem gotowa na związek? 6 powodów, które krzyczą POCZEKAJ!
 3. Jak uzdrowić związek? 10 sposobów na to, by wasza miłość rozkwitła na nowo
 4. Gdzie szukać faceta? 15 niezawodnych miejsc w Warszawie
 5. Związek idealny istnieje? 6 mitów na temat związków, w które wszyscy wierzymy
Poprzedni artykułKsiążę Karol nie był wierny Camilli. Jego kochanka zmarła w samotności
Następny artykułMichał Szpak jest wściekły! Zarzucono mu zdemolowanie garderoby. Wszystko nagrał