Kotek przebrał miarkę? Dziecko i zwierzę to nie zawsze dobre połączenie, przynajmniej w opinii większości. Zapaleni kociarze wiedzą doskonale, że nawet dorosłego kota można dobrze przygotować na pojawienie się w domu niemowlaka. Jednak niemowlę i małe kocię — to chyba najbardziej rozczulające połączenie, jakie istnieje. Ten kotek udowodnił, że kotu trzeba oddać co kocię, a niemowlakowi skarpetki i tak są zbędne.

Wiele osób waha się, czy przy małym dziecku powinno się mieć w domu kota. Okazuje się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Oczywiście, muszą obowiązywać podstawowe zasady. Kota powinno się nauczyć na przykład, że nie wolno mu wchodzić do pokoju maluszka. Gdyby rzeczywiście duży kot spróbowałby położyć się dziecku na piersi, jak robi to z właścicielami, zrobiłby mu krzywdę.

Dziecko i kotek – najlepsze połączenie

Kot i dziecko mogą stworzyć jak najlepsze połączenie. Na rozwój dzieci na ogół pozytywnie wpływa wychowywanie się ze zwierzętami. A poza tym, może skutkować w przeuroczych sytuacjach, taka jak tak, uchwycona na nagraniu przez mamę maleństwa.

Na nagraniu widzimy bobasa, który leży na brzuszku na dywanie i patrzy na mamę, trzymając piąstkę w buzi. Koło nóg dziecka biega maleńki rudy kociak. Nagle maluch przygotowuje się do ataku i skacze na stopę dzieciaczka. Po krótkiej szarpaninie ze skarpetką udaje mu się porwać łup i uciec z nim pod szafę, by tam dalej się bawić. Niemowlę wygląda przez cały ten czas na zupełnie niewzruszone.

Niemowlę i kotek

Jak już zostało wspomniane, istnieje wiele mitów na temat tego, dlaczego małe dzieci nie powinny wychowywać się z kotami. Są to jednak poglądy raczej przestarzałe. Dzisiaj wiemy, że dzieci, które od maleńkości wychowują się z kotami, czerpią z tego szereg korzyści, od wzmocnienia układu odpornościowego, po wzmożoną empatię.

Dziecko, które dorasta wraz z kotem, uczy się odpowiedzialności i wrażliwości. Jeśli powierzamy mu, nawet bardzo proste, zadania to dziecko wykształca w sobie świadomość konieczności wykonywania obowiązków i widzi, jak jego działania wpływają nie tylko na nie, ale i na inne stworzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM:

kotek
fot. screen youtube.com

Dwa maluszki znalazły się w tym samym pokoju.

kotek
fot. screen youtube.com

Kotek upatrzył sobie skarpetki dziecka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Sąsiedzi bali się tego owczarka niemieckiego. Pewnego dnia jego właściciel uchwycił jego spotkanie z listonoszem
  3. Zwierzęta w Australii wciąż giną. Ludzie z całego świata desperacko próbują pomóc
  4. Golden retriever wrócił ze spaceru… z koalą na plecach. Uratował jej życie
  5. Chcieli adoptować pitbulla, ale musieli spełnić jeden warunek. Gdy usłyszeli jaki, popłakali się ze wzruszenia i śmiechu