Koty i psy, które zostały użądlone przez pszczoły, wyglądają przerażająco, a miejsca, w które wbił się owad, puchną w zastraszającym tempie. Zwierzaki zmieniają swój wygląd diametralnie, żal patrzeć na te smutne pyszczki.

Skutki użądleń mogą być tragiczne. Jeśli nie zareagujemy w odpowiedni sposób, nasz zwierzak może doznać poważnych urazów. Co zrobić, gdy psa ugryzie osa? Co zrobić, gdy psa użądli pszczoła?

Koty i psy użądlone przez pszczołę — reakcja

Koty i psy są bardzo niespokojne, kiedy użądli je pszczoła lub osa. Jeśli jest to pszczoła, jak najszybciej trzeba zlokalizować miejsce użądlenia i wyjąć żądło, które przez cały czas, rytmicznie kurcząc się, wtłacza jad z woreczka jadowego. Po wyjęciu żądła przygotowujemy okład z sody oczyszczonej, który powinien przynieść ulgę zwierzęciu. Jeśli miejscem użądlenia jest przykładowo jama ustna, trzeba natychmiast udać się do weterynarza. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko, zdarzenie może skończyć się śmiercią psa.

  1. Dlaczego kot wyrzuca żwirek z kuwety? Przyczyna może zaskakiwać
  2. Ojciec zrobił pamiątkowe zdjęcie córce na wycieczce. Kiedy spojrzał na nie w domu, nie mógł uwierzyć
  3. Dlaczego pies obraca się w kółko zanim się położy? Mało kto zna prawdę, to nawyk od przodków

Objawy ukąszenia przez pszczołę

Koty i psy, oprócz puchnięcia mogą wydawać sygnały alarmowe, którymi powinniśmy się zainteresować. Może być to skowyt psa, którego bardzo boli miejsce ukąszenia, pręgi na łapach i pysku, zaczerwienienie, podrażnienie w miejscu użądlenia, gryzienie, lizanie miejsca, w którym użądliła go pszczoła.

Pomocne okażą się w tej sytuacji też okłady z lodu, które uśmierzą ból. Warto zabezpieczyć swojego psa przed spacerem poprzez aplikację specjalnego preparatu, który odstrasza pszczoły, osy, kleszcze i inne owady. Zachowaj ostrożność podczas wspólnych przechadzek — co jakiś czas sprawdzaj, czy Twój pupil czuje się dobrze i czy z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

Zobacz zdjęcia:

koty i psy
eastnews.pl — Exclusivepix

Zwierzęta, które zostały użądlone przez osy lub pszczoły potrzebują natychmiastowej pomocy.

koty i psy
eastnews.pl — Exclusivepix

Ukąszenie może mieć druzgocące skutki, a nawet prowadzić do śmierci.

koty i psy
eastnews.pl — Exclusivepix

Pamiętaj, aby obserwować swojego pupila — tylko wtedy natychmiastowa reakcja będzie możliwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zobaczyliśmy, co robi owczarek i popłakaliśmy się ze śmiechu. Filmik podbija sieć
  2. Chihuahua utonęła w wodzie. Plażowicze skierowali podejrzenia na właścicielkę
  3. Pies panikował, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu jego koci brat
  4. Miała wziąć z nim ślub. Gdy zobaczyła na nagraniu, co robi z jej psami, odwołała wszystko
  5. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Reakcja jego mamy była błyskawiczna
  6. Z ostatniej chwili: Jest porozumienie w sprawie pumy. Właściciel zwierzęcia wydał oświadczenie

Źródło: filing.pl

Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.