Koty i psy, które zostały użądlone przez pszczoły, wyglądają przerażająco, a miejsca, w które wbił się owad, puchną w zastraszającym tempie. Łapki i pyszczki psów wyglądają karykaturalnie. 

Skutki użądleń mogą być tragiczne. Jeśli nie zareagujemy w odpowiedni sposób, nasz zwierzak może doznać poważnych urazów. Co zrobić, gdy psa ugryzie osa? Co zrobić, gdy psa użądli pszczoła?

Koty i psy użądlone przez pszczołę — reakcja

Koty i psy są bardzo niespokojne, kiedy użądli je pszczoła lub osa. Jeśli jest to pszczoła, jak najszybciej trzeba zlokalizować miejsce użądlenia i wyjąć żądło, które przez cały czas, rytmicznie kurcząc się, wtłacza jad z woreczka jadowego. Po wyjęciu żądła przygotowujemy okład z sody oczyszczonej, który powinien przynieść ulgę zwierzęciu. Jeśli miejscem użądlenia jest przykładowo jama ustna, trzeba natychmiast udać się do weterynarza. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio szybko, zdarzenie może skończyć się śmiercią psa. 

Objawy ukąszenia przez pszczołę

Koty i psy, oprócz puchnięcia mogą wydawać sygnały alarmowe, którymi powinniśmy się zainteresować. Może być to skowyt psa, którego bardzo boli miejsce ukąszenia, pręgi na łapach i pysku, zaczerwienienie, podrażnienie w miejscu użądlenia, gryzienie, lizanie miejsca, w którym użądliła go pszczoła.

Pomocne okażą się w tej sytuacji też okłady z lodu, które uśmierzą ból. Warto zabezpieczyć swojego psa przed spacerem poprzez aplikację specjalnego preparatu, który odstrasza pszczoły, osy, kleszcze i inne owady. Zachowaj ostrożność podczas wspólnych przechadzek — co jakiś czas sprawdzaj, czy Twój pupil czuje się dobrze i czy z jego zdrowiem jest wszystko w porządku. 

Zobacz zdjęcia: 

koty i psy
eastnews.pl — Exclusivepix

Zwierzęta, które zostały użądlone przez osy lub pszczoły potrzebują natychmiastowej pomocy. 

koty i psy
eastnews.pl — Exclusivepix

Ukąszenie może mieć druzgocące skutki, a nawet prowadzić do śmierci. 

koty i psy
eastnews.pl — Exclusivepix

Pamiętaj, aby obserwować swojego pupila — tylko wtedy natychmiastowa reakcja będzie możliwa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Proponował ludziom pieniądze na ulicy za ich pupili. Nagrywał wszystko ukrytą kamerą, ich reakcje powalają
  2. Ptak miał zdeformowane nóżki i nie mógł chodzić. Wolontariusze wpadli na genialny pomysł
  3. Pies panikował, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu jego koci brat
  4. Miała wziąć z nim ślub. Gdy zobaczyła na nagraniu, co robi z jej psami, odwołała wszystko
  5. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Reakcja jego mamy była błyskawiczna

Źródło: filing.pl

 

 

 

Poprzedni artykułKtóre kobiety są najlepszymi partnerkami? Gwiazdy powiedzą wam prawdę
Następny artykułAlanis Morissette urodziła. 45-letnia gwiazda pokazała zdjęcie maluszka
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.