Królowa Elżbieta z pewnością przeżywa wielką stratę i to tuż przed Bożym Narodzeniem. Portal o2.pl przekazał, że zmarł Vulcan — wierny pies brytyjskiej monarchini. Czworonóg przez wiele lat tkwił przy swojej pani, a królowa traktowała go jak członka rodziny. Informację o śmierci pupila królowej dwa dni temu, 3 grudnia przekazała brytyjska dziennikarka Rebecca English za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co doprowadziło do smutku królowej Elżbiety II
  • Na co chciała zdecydować się królowa Elżbieta II ze względu na swój wiek
  • Jaką rasę stworzyła rodzina królewska

Królowa Elżbieta II musiała pożegnać się ze swoim psem Vulcanem. Oprócz niego posiada jeszcze jednego zwierzaka psa Candy, który razem z Vulcanem mieszkał w Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II przeżywa dramat. Zmarł jej ukochany pies

Królowa Elżbieta II wzbudza zainteresowanie całego świata. Nic więc dziwnego, że śmierć jednego z jej pupili wywołuje tyle emocji. Jakiś czas temu donosiliśmy o tym, że królowa ma sztuczną rękę.

Trzeba przyznać, że królewskim psom z pewnością niczego nie brakuje. Vulcan spędził swoje życie na Ziemii w bardzo przyjemny sposób, bowiem pagesix.com donosi, że pupile królowej nie tylko jadły, spały i bawiły się w pałacu, lecz także każdy miał swojego opiekuna-lokaja.

Vulcan, jak pozostałe psy królowej, miał swoją specjalną „kartę dań”, a w niej ulubione przysmaki i potrawy, które otrzymywał każdego dnia. Trzeba przyznać, że wyjątkowo o nie dbano.

Królowa Elżbieta II podobno do samego końca była przy swoim wiernym psie. Śmierć wieloletniego przyjaciela z pewnością była dla niej wielkim ciosem. Vulcan, jak pozostałe psy królowej, są powszechnie uwielbiane i rozpoznawalne przez Brytyjczyków.

Królowa opłakuje utratę jednego ze swoich dwóch ostatnich psów tuż przed Bożym Narodzeniem. Jej lojalny czworonożny przyjaciel, Vulcan, zmarł kilka tygodni temu w Windsorze — mówi Rebecca English, redaktorka Daily Mail, która zweryfikowała informację o śmierci psa.

English za pośrednictwem konta na Twitterze dodała również, że kilka lat temu królowa Elżbieta II chciała zaprzestać hodowli corgi/dorgi ze względu na swój wiek (nie chciała mieć wokół siebie dużego stada, ponieważ martwiła się, co by się z nimi stało, gdyby jej zabrakło).

Ale jak wszyscy właściciele psów, myślę, że czułaby się zagubiona bez przynajmniej jednego — napisała w mediach społecznościowych dziennikarka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Królowa Elżbieta II straciła psa. Vulcan był Dorgi

Zmarły przyjaciel królowej należał do rasy dorgi. Jest to krzyżówka corgi i jamnika, która została zapoczątkowana przez rodzinę królewską. Nazwa wzięła się od połączenia dwóch nazw ras „dachshund” (ang. jamnik) i corgi, który w języku polskim nie ma swojego leksykalnego odpowiednika.

Rasa rozpoczęła się, gdy jeden z corgi Elżbiety II pokrył się z jamnikiem księżniczki Małgorzaty. Później siostry zdecydowały, że wyhodują więcej dorgi. W Pałacu Buckingham mieszkał już Cider, Berry, Vulcan i Candy (należały do królowej) a Rum należał do księżniczki Małgorzaty.

Przez lata królowa Elżbieta II miała więcej psów z tej rasy. U jej boku można było zobaczyć jeszcze m.in. Brandy, Chipper, Harris, Pickles, Piper i Tinker.

W Wielkiej Brytanii dorgi są bardzo popularne, właśnie ze względu na to, że posiada je również rodzina królewska. Jednak zarówno corgi, jak i jamniki charakteryzują się długim grzbietem, dlatego występują u nich problemy strukturalne związane często ze zwichnięciem rzepki czy chorobami stawów.

Każda z nas, która posiada zwierzęta w domu, wie, jak bardzo człowiek może się do nich przywiązać. Niedawno jedna z gwiazd programu Gogglebox, Iza Zeiske, również straciła swojego czworonoga. Tylko w rozmowie z nami zdradziła, jak radzi sobie ze stratą.

Zobacz zdjęcia:

Królowa Elżbieta II
fot. eastnews.pl/Tim Rooke

Królowa Elżbieta II straciła psa.

Vulcan od wielu lat wiernie towarzyszył swojej pani.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Pierwszego psa imieniem Susan dostała na swoje 18. urodziny. Od tamtej pory miała ponad 30 czworonogów.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: o2.pl, pagesix.com, dailymail.co.uk, wikipedia.org

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl