Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Ksiądz był nieugięty. Nie wpuścił Panny Młodej do kościoła
Sylwia Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 10.04.2024 16:00

Ksiądz był nieugięty. Nie wpuścił Panny Młodej do kościoła

Ksiądz, panna młoda
Fot. Canva

Każda Panna Młoda chce zadać szyku na swoim ślubie, co nie zawsze podoba się… księżom. Ten duchowny był nieugięty. Nie wpuścił młodej na jej własną ceremonię zaślubin. 

Coraz mniej osób decyduje się na ślub wyznaniowy

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych osób poddaje w wątpliwość podstawy religii katolickiej. Polskie media podają, że śluby wyznaniowe cieszą się w naszym kraju coraz mniejszym zainteresowaniem. 

Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że w 2022 r. na ślub kościelny zdecydowało się jedynie 50,9 proc. par młodych. Kiedy czytamy w sieci historie takie, jak ta, być może trudno się temu dziwić. 

Co zrobić z ubraniami po zmarłym? Ksiądz z TikToka pospieszył z odpowiedzią 18-latka zginęła wracając z wesela. Podczas pogrzebu nawet ksiądz nie mógł powstrzymać emocji

Tych sukien ślubnych nie akceptują księża

Trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że standardy mody ślubnej uległy znacznemu rozluźnieniu. Na pierwszym miejscu osób, którzy mają problem z zaakceptowaniem takiego stanu rzeczy, są księża. Niektórzy duchowni wprost krytykują suknie, które niejednokrotnie Panny Młode wybierały z wielkim zaangażowaniem. 

Czy u was ksiądz też robił problemy, że sukienka ma odkryte plecy, ramiona czy dekolt? Bo u mnie ciągle o to pytają - zapytała pewna internautka w mediach społecznościowych. 

Jak się okazało, takich historii jest wiele. 

Ksiądz nie wpuścił tej kobiety na jej własny ślub

Pod wspomnianym postem tej użytkowniczki sieci, posypało się mnóstwo komentarzy. Wiele kobiet podzieliło się swoim doświadczeniami, które w większości nie były zbyt pozytywne. 

U mnie nie było problemu, ale u mojego kuzyna ksiądz powiedział, że nie wpuści młodej do kościoła z odkrytymi ramionami. W dniu ślubu, 20 minut przed ceremonią, świadek jechał do sklepu kupić szalik, żeby okryć ramiona - czytamy w jednym z opublikowanych komentarzy. 

Jak się okazuje, nie tylko Panny Młode powinny dwa razy przemyśleć kwestię wyboru sukni na ślub. Inne kobiety zaproszone na ceremonię także powinny zdawać sobie sprawę z tego, że suknia bez ramiączek lub z odkrytymi ramionami nie zawsze jest mile widziana w kościele. 

U mnie dziewczyny, które przyszły jako goście, miały sukienki na ramiączkach, bo był to środek lata. Ksiądz skomentował to podczas kazania - napisała inna kobieta.

Co o tym sądzisz?