Labrador, który połknął nietypowy przedmiot, trafił do weterynarza. Pies źle się czuł, a jego właściciel nie potrafił ustalić dlaczego. Wesoły zazwyczaj zwierzak był osłabiony i obolały. Okazało się, że w jego przewodzie pokarmowym znajduje się nietypowy przedmiot.

Labrador to bardzo energiczna rasa. Jeśli nie dostarczamy takim psom ich dziennej dawki ruchu, są narażone na nadwagę. Mogą też stać się hiperaktywne. Są świetnymi pomocnikami człowieka, często pracując jako psy ratownicze, wykorzystywane w terapii chorych, są też wykorzystywane w grupach poszukiwawczych.

Labrador trafił do weterynarza w ciężkim stanie

Sześciomiesięczny Rocky, ukochany labrador Maxine trafił do weterynarza, ponieważ nie był w stanie utrzymać żadnego jedzenia ani wody. Właściciel był skrajnie zaniepokojony jego stanem, ale nie wiedział, z czego on wynika.

Przeprowadzony u weterynarza rentgen wykazał, że w brzuchu psa znajduje się dziwny przedmiot. Jak się okazało, w przewodzie pokarmowym labrador miał całą, dużą… skarpetkę. Weterynarz natychmiast przeprowadził operację i wydobył przedmiot z wnętrzności zwierzęcia. Jak skomentował przeprowadzający zabieg lekarz, psy które połknęły coś, czego nie powinny, to typowy widok.

Labrador został wysłany do domu z lekami przeciwbólowymi. Jak powiedział jego właściciel, Rocky już następnego dnia czuł się dużo lepiej. W końcu zachowywał się jak pełny życia piesek, którym zawsze był.

Co zrobić, gdy pies połknie duży przedmiot?

Kiedy twój pies połknie duży przedmiot, skontaktuj się z weterynarzem. Co prawda w niektórych przypadkach zwierzę będzie w stanie samodzielnie wydalić to, co połknęło, ale ocena tego może nie być możliwa dla kogoś, kto nie ma doświadczenia. Są przedmioty zbyt duże lub ostre, żeby mogły pozostać w organizmie psa.

Takie rzeczy mogą doprowadzić do zablokowania układu trawiennego psa, co będzie skutkowało w osłabieniu zwierzęcia, wymiotach, biegunce, odwodnieniu i oznakach odczuwania bólu. W takiej sytuacji, w jakiej znalazł się ten labrador, psu nie uda się samodzielnie pozbyć przedmiotu z przewodu pokarmowego. Zabierz wtedy zwierzę do weterynarza, on usunie ten przedmiot bezpiecznie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

labrador
metro.co.uk

Rocky’emu nic nie jest.

labrador
Photo by Viktor Forgacs on Unsplash

Labrador to bardzo żywiołowa rasa.

labrador
metro.co.uk

Już wrócił do domu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Szczeniak uciekł właścicielom z domu. Jak każde dziecko, szybko pożałował
  3. Suczka miała urodzić 6 młodych. Podczas porodu wszystkim opadły szczęki, prawie pobiła rekord
  4. Dwóch nastolatków wjechało w płonący busz, żeby ratować koale. Okrzyknięto ich bohaterami
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie

źródła: metro.co.uk