Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mama Anny Kalczyńskiej w żałobie. Nie żyje jej mąż, słynny aktor
Marta Kulik
Marta Kulik 11.09.2019 16:17

Mama Anny Kalczyńskiej w żałobie. Nie żyje jej mąż, słynny aktor

Anna Kalczyńska
instagram.com/annakalczynskam

Mama Anny Kalczyńskiej, Halina Rowicka, jest pogrążona w żałobie. Nie żyje jej mąż, słynny aktor znany z najbardziej lubianych produkcji TVP. Para zakochała się od pierwszego wejrzenia, a do zaręczyn doszło już po dwóch tygodniach znajomości.

Mama prowadzącej Dzień dobry TVN przechodzi trudne chwile. 10 września 2019 roku zmarł jej ukochany mąż, Krzysztof Kalczyński. Aktor był jej wielką miłością, ojcem trójki dzieci i najlepszym przyjacielem, z którym spędziła blisko pięćdziesiąt lat.

Mama Anny Kalczyńskiej w żałobie

Krzysztof Kalczyński zmarł w wieku 82 lat. Aktor znany z Klanu, Plebanii czy Na Wspólnej i ojciec Anny Kalczyńskiej, prowadzącej Dzień dobry TVN był mężem Haliny Rowickiej, z którą wziął ślub 46 lat temu. Mieli wspólne pasje, udzielali się charytatywnie i chętnie angażowali się w wydarzenia kulturalne.

– Ile wspólnych wycieczek, spotkań… A przecież dane nam było obcować ze znakomitym artystą! Dlatego tak trudno zrozumieć wyroki Boże? Pani Halinko, jesteśmy z Panią myślami i współczujemy całej Państwa Rodzinie — czytamy na profilu Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński poznali się, gdy kobieta była na pierwszym roku studiów. Starszy o 14. lat mężczyzna szybko zawrócił jej w głowie i zaproponował małżeństwo. Para pobrała się w 1973 roku, gdy Halina Rowicka skończyła studia.

Kim jest Halina Rowicka?

Halina Rowicka jest aktorką filmową i teatralną. Na studiach wystąpiła w spektaklu dyplomowym Wojciecha Młynarskiego. Jako absolwentka zagrała Ismenę w Antygodnie na deskach Teatru Narodowego, a w 1975 roku debiutowała w filmie jako podporucznik w filmie W te dni przedwiosenne.

Gdzie grała Halina Rowicka? W serialu Dom zastąpiła Joannę Pacułę i wcieliła się w Ewę Szymosiuk-Talar. W ostatnich latach grała w produkcjach takich jak Wojenne dziewczyny, Druga szansa, Przyjaciółki czy Pogodni. Z Krzysztofem Kalczyńskim ma trójkę dzieci: Filipa, Annę i Marię. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że w młodości więcej czasu spędzała w internacie, niż w rodzinnym domu, dlatego swoim pociechom chciała dać jak najwięcej miłości i ciepła. Wspólnie z mężem dopilnowali, aby każde ich dziecko było dobrze wykształcone i zawsze chętnie odwiedzało rodziców.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MAMA

Krzysztof Kalczyński i Halina Rowicka byli ze sobą 46 lat.

MAMA

Aktor zmarł 10 września 2019 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Będziesz złym mężem? Sąd odda Twoją pensję małżonce
  3. Żona pozwała byłego męża, znanego aktora. Nie płaci alimentów na ich wspólne córki
  4. Nie żyje Krzysztof Kalczyński. Aktor „Klanu”, „Plebanii” i „Na Wspólnej”. Słynna córka pożegnała ojca
  5. Kim jest Klaudia z Top Model? Klaudia El Dursi ma ciekawą przeszłość
  6. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie swojej kuchni. Nawet Szelągowska by takiej nie zaprojektowała
  7. 43-letnia, najpiękniejsza gwiazda Polsatu Karolina Szostak pochwaliła się nadzwyczajnym efektem diety owocowo-warzywnej. Brawo

Źródło: filmpolski.pl