Noga swędziała ją aż przez 3 lata. Objaw nie wyglądał na nic groźnego, dziewczyna początkowo myślała, że to tylko alergia. Diagnoza jednak była zupełnie inna – nikt się jej nie spodziewał. Lekarze również, jednak kiedy prawda wyszła na jaw, było prawie za późno. Sytuacja była dramatyczna. Wówczas rozpoczął się wyścig z czasem.

Rebecca McDonald aż przez 3 lata borykała się ze świądem w nodze. Udała się do lekarzy, ci jednak bagatelizowali objaw. Ostatecznie okazało się, że dziewczyna jest poważnie chora.

Swędząca noga – objaw raka

20-letnia Rebecca McDonald od lat cierpiała z powodu swędzącej nogi. Dziewczyna myślała, że może to być objaw alergii, z czasem jednak zaczęła podejrzewać, że może to być coś groźniejszego. Lekarze jednak skutecznie wybijali jej to z głowy, lekceważąc z pozoru niegroźny objaw.

Pewnego razu badania morfologi krwi nie były zadowalające. Te wykazały nadmiar krwinek białych, co gorsza – ich liczba nieustannie rosła. Jednak nawet to nie dało do myślenia lekarzom.

  1. Babcia Kiepska w młodości była nieziemsko piękną kobietą. Mężczyźni szaleli na jej punkcie
  2. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy

Swędząca noga była pierwszym objawem

Po 3 latach na szyi dziewczyny pojawił się niepokojący guz. Temu towarzyszył ból ramienia. Dziewczyna została skierowana na biopsję. Po badaniu okazało się, że to już czwarte stadium chłoniaka Hodgkina.

Przez tak długie bagatelizowanie objawów swędzącej nogi, niezbędna była chemioterapia, na której skutek Rebecca straciła włosy. Pomimo tragicznej sytuacji dziewczyna wyszła cała z choroby – leczenie trwało rok. To przyniosło jednak upragnione efekty. Dziś jest szczęśliwą 30-latką, która chce ostrzec innych, by ci nie lekceważyli niepokojących objawów swojego ciała.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

noga
fot. facebook.com

Dziewczyna poważnie chorowała.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata
  2. Fatalne informacje dla setek osób w całej Polsce. Tesco podjęło decyzję, nie ma odwrotu
  3. Pamiętacie Edwarda Żentarę? W dzień jego śmierci działy się wstrząsające rzeczy
  4. Dramat nastolatki, zaczęła zmieniać się w staruszkę. Jej ciało wygląda, jakby miała 80 lat, wszystko przez chorobę
  5. Podczas porodu lekarz nagle zaczął krzyczeć. Widok dziecka kompletnie go zmiażdżył, nie wiedział co robić
  6. Do szarlotki jak znalazł, tarte jabłka do słoików, smak lata całym rokiem

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.