Noga swędziała ją aż przez 3 lata. Objaw nie wyglądał na nic groźnego, dziewczyna początkowo myślała, że to tylko alergia. Diagnoza jednak była zupełnie inna – nikt się jej nie spodziewał. Lekarze również, jednak kiedy prawda wyszła na jaw, było prawie za późno. Sytuacja była dramatyczna. Wówczas rozpoczął się wyścig z czasem.

Rebecca McDonald aż przez 3 lata borykała się ze świądem w nodze. Udała się do lekarzy, ci jednak bagatelizowali objaw. Ostatecznie okazało się, że dziewczyna jest poważnie chora.

Swędząca noga – objaw raka

20-letnia Rebecca McDonald od lat cierpiała z powodu swędzącej nogi. Dziewczyna myślała, że może to być objaw alergii, z czasem jednak zaczęła podejrzewać, że może to być coś groźniejszego. Lekarze jednak skutecznie wybijali jej to z głowy, lekceważąc z pozoru niegroźny objaw. 

Pewnego razu badania morfologi krwi nie były zadowalające. Te wykazały nadmiar krwinek białych, co gorsza – ich liczba nieustannie rosła. Jednak nawet to nie dało do myślenia lekarzom. 

  1. Gratulacje, gwiazda „Gogglebox” została mamą. Znamy płeć i imię dziecka
  2. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  3. Przez 23 lata zapuszczała paznokcie. Widok odbiera mowę, tylko dla osób o mocnych nerwach

Swędząca noga była pierwszym objawem

Po 3 latach na szyi dziewczyny pojawił się niepokojący guz. Temu towarzyszył ból ramienia. Dziewczyna została skierowana na biopsję. Po badaniu okazało się, że to już czwarte stadium chłoniaka Hodgkina.

Przez tak długie bagatelizowanie objawów swędzącej nogi, niezbędna była chemioterapia, na której skutek Rebecca straciła włosy. Pomimo tragicznej sytuacji dziewczyna wyszła cała z choroby – leczenie trwało rok. To przyniosło jednak upragnione efekty. Dziś jest szczęśliwą 30-latką, która chce ostrzec innych, by ci nie lekceważyli niepokojących objawów swojego ciała.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

noga
fot. facebook.com

Dziewczyna poważnie chorowała.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było
  2. Porażający wypadek na Pomorzu. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe. Dla turystów wyznaczono objazdy
  3. Dlaczego kot zrzuca rzeczy ze stołu? Powód może cię zaskoczyć
  4. RCB wysyła dziś Polakom identyczne SMSy. Znamy ich treść, są nietypowe
  5. 6 kobiecych cech, których najbardziej pożądają mężczyźni. Masz je? Nie będą w stanie ci się oprzeć
  6. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

Źródło: portal.abczdrowie.pl

 

Poprzedni artykułDramat nad zalewem. Nie żyją 3 osoby, w tym 6-letnia dziewczynka. Zniknęła pod wodą na oczach mamy
Następny artykułMężczyzna prawie został potrącony przez auto. Kierowca nagrał jego reakcję, jednak finału nikt by nie przewidział
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.