Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak często robić peeling? Najskuteczniejsze sposoby
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 31.10.2019 15:43

Jak często robić peeling? Najskuteczniejsze sposoby

peeling do twarzy
fot. instagram.com / draizabella.maia / karolina_lebek, unsplash.com / Hannah Pemberton

Peeling do twarzy to klucz do uzyskania gładkiej skóry. Złuszczanie martwego naskórka jest niezwykle istotne i doskonale przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Kobiety peelingi chętnie wykonują w salonach kosmetycznych, ale także często stosują je w domu. Aby peeling był skuteczny, powinien być prawidłowo wykonywany. Podpowiemy wam, jak wykonywać peeling, aby cieszyć się piękną i gładką skórą.

Peeling do twarzy służy do złuszczania skóry. Z jego pomocą możemy usunąć martwe komórki naskórka. Profesjonalne wykonanie zabiegu odbywa się w salonach kosmetycznych, jednak kobiety bardzo często decydują się na wykonywanie peelingów w zaciszu domowym. Używają do tego domowych, samodzielnie przygotowanych peelingów lub gotowych produktów, które można zakupić w drogeriach. Postaramy się wyjaśnić, jakie korzyści niesie regularne złuszczanie skóry oraz podpowiemy, jak skutecznie i poprawnie wykonywać zabieg.

Peeling do twarzy – zalety

Peeling do twarzy jest podstawą codziennej pielęgnacji skóry. Warto z niego korzystać i cieszyć się z efektów, które przynosi zabieg. Zarówno kosmetyczki, jak i dermatolodzy są zgodni i jasno sugerują, że każdy powinien stosować peelingi, aby móc się cieszyć piękną i gładką skórą. Peeling do twarzy jest najlepszym sposobem, aby pobudzić skórę twarzy do działania.

Złuszczanie martwego naskórka jest doskonałym sposobem na głębokie oczyszczenie twarzy. Silnie wspomaga pobudzenie mikrokrążenia. Przy wykonywaniu peelingu wykonuje się mikromasaż, a dzięki niemu skóra dużo aktywniej pracuje. Mało tego, zaczyna produkować dużo większą ilość włókien elastynowych oraz kolagenowych, a co za tym idzie, skóra staje się gładka i elastyczna.

Efekty po wykonaniu peelingu twarzy można zaobserwować natychmiast. Skóra po złuszczaniu martwych komórek ma ładniejszy koloryt i staje się promienna. Dzieje się tak, ponieważ peeling doskonale poprawia ukrwienie i przygotowuje skórę do wykonywania dalszych zabiegów kosmetycznych.

Peeling do twarzy – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego peelingu do twarzy nie powinien być przypadkowy. Warto zwrócić uwagę na codzienne potrzeby swojej skóry. Należy wziąć pod uwagę rodzaj skóry, a także towarzyszące jej niedoskonałości:

  • peeling ziarnisty – najlepiej sprawdzi się dla osób, które posiadają skórę łojotokową. Formuła peelingów ziarnistych w głównej mierze opiera się na sproszkowanych łupinach nasion. Doskonale złuszcza skórę mechanicznie i odblokowuje zatkane pory. Jego zastosowanie przynosi efekt delikatnego masażu skóry twarzy, który doskonale wpływa na ukrwienie, dzięki czemu cera staje się lekko zaróżowiona i rewelacyjnie odświeżona.Jeżeli peeling ziarnisty jest regularnie stosowany, skutecznie można zmniejszyć ilość sebum, które produkowane jest przez gruczoły łojowe. Należy jednak pamiętać, że jeżeli zmagamy się także z trądzikiem, wykonywanie peelingów powinno się skonsultować z lekarzem, który oceni, czy mechaniczne złuszczanie, nie uszkodzi skóry i nie przyczyni się do jego nasilenia.
  • preparaty złuszczające z syntetycznymi kuleczkami – doskonale sprawdzą się u osób posiadających skórę mieszaną, a także, kiedy skóra jest zmęczona i szara. Działanie preparatów złuszczających jest dużo delikatniejsze, jednak równie skuteczne. Mikrokuleczki, które znajdują się w preparacie, są okrągłe i będą zdecydowanie bardziej miękkie niż zawarte w peelingu ziarnistym łupiny. Osoby, które posiadają skórę mieszaną, mogą także stosować peelingi w formie maski, które również bardzo dobrze się sprawdzą podczas codziennej stylizacji.
  • peeling enzymatyczny – jeżeli skóra jest wrażliwa, sucha i naczynkowa, najlepiej zrezygnować z peelingu lub stosować peeling enzymatyczny. Wymienione typy skóry charakteryzują się wyjątkowo cienkim naskórkiem. Właśnie dlatego należy być ostrożnym przy stosowaniu peelingów do twarzy, które podczas złuszczania mogłyby osłabić barierę ochronną skóry wrażliwej, suchej oraz naczynkowej. Peeling enzymatyczny rewelacyjnie odświeży skórę, nie uszkadzając jej. Bardzo dobrze sprawdzą się także bardzo delikatne maseczki peelingujące.

Peeling do twarzy – jak poprawnie go wykonać?

Aby złuszczanie martwego naskórka było prawidłowe, należy przestrzegać kilku bardzo istotnych zasad, które skutecznie wspomogą walkę z niedoskonałościami. Ważne, aby peelingu do twarzy nie stosować bardzo często, zwłaszcza jeżeli skóra twarzy jest delikatna. Wykonując często peeling do twarzy, można spowodować nieprzyjemne podrażnienia skóry, których skutkiem może być dużo gorsza kondycja skóry.

Jak często wykonywać peeling?

Osoby ze skórą łojotokową powinny wykonywać peeling do twarzy od 2 do 3 razy w tygodniu. Przy skórze mieszanej wystarczy stosować peeling do twarzy raz w tygodniu, a w przypadku skóry wrażliwej, suchej i naczynkowej wykonywać zabieg w razie potrzeby. Ze względu na cienki naskórek należy peeling do twarzy stosować z dużą ostrożnością.

Nakładając peeling, powinniśmy pamiętać, aby nie wcierać go zbyt mocno, ponieważ można tym doprowadzić do poważnych podrażnień. Nakładanie peelingu powinno być delikatnym masażem skóry, który nie będzie uszkadzał naskórka, a jedynie pobudzał mikrokrążenie.

Peeling ziarnisty

Peeling ziarnisty powinien być nakładany na wilgotną skórę twarzy, a następnie zmyty letnią wodą. Dzięki temu można zapobiec zbyt dużym podrażnieniom skóry. Jest to niezwykle istotne, ponieważ przy nadmiernym podrażnieniu skóra może być bardzo wrażliwa i podatna na infekcje.

Preparaty złuszczające z syntetycznymi kuleczkami

Peeling do twarzy, który zawiera syntetyczne kuleczki, powinno się nakładać na suchą skórę twarzy. Następnie zwilżonymi wodą opuszkami palców wykonać delikatny masaż skóry twarzy. Wtedy działanie peelingu będzie najbardziej skuteczna, a skóra będzie jędrna i odświeżona.

Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny powinno się nakładać jak maseczkę, nakładając cienką warstwę. Następnie należy odczekać kilkanaście minut, aby peeling przybrał konsystencję gumy. Kiedy peeling będzie miał odpowiednią konsystencję, należy go usunąć, przytrzymując jedną ręką skórę twarzy, a drugą ręką należy delikatnie pocierać naskórek. Kiedy peeling został całkowicie usunięty, zmywamy twarz chłodną wodą.

Omijaj okolice oczu

Przy wykonywaniu peelingu, należy pamiętać o tym, aby omijać okolice oczu. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ skóra pod oczami jest najdelikatniejszym miejscem ciała, które pozbawione jest naturalnej warstwy ochronnej. Warto więc nie narażać jej na podrażnienia i szczególnie pielęgnować ten fragment ciała.

Stosuj maseczki!

Po wykonanym peelingu doskonały wpływ na wykonany zabieg będzie miała aplikacja maseczki łagodzącej lub odżywczej, która doskonale załagodzi ewentualne podrażnienia i zaczerwienienia. Co więcej, doskonale odżywki skórę oraz uzupełni możliwe braki nawodnienia skóry. Cera po wykonanym peelingu dużo lepiej będzie wchłaniała substancje odżywcze, które znajdują się w maseczce, więc jest to doskonały moment, aby wykonać zabieg, który nada skórze blasku i doskonale wpłynie na jej kondycję.

Domowy peeling do twarzy

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na gotowe produkty, które służą do wykonania peelingu, możesz stworzyć własny, domowy peeling do twarzy, który równie dobrze się sprawdzi. Jego przygotowanie jest szybkie i łatwe, a efekty będą zaskakujące.

Poniżej przedstawimy wam kilka sprawdzonych przepisów na domowe peelingi, które doskonale oczyszczą i odświeżą skórę twarzy.

Kawowy peeling do twarzy

W drogeriach można znaleźć wiele propozycji kawowych peelingów do twarzy, których cena może przyprawić o zawrót głowy. Cieszą się niezwykłą popularnością wśród kobiet i doskonale radzą sobie ze złuszczaniem naskórka. Co ciekawe, kawowy peeling do twarzy można w bardzo prosty sposób wykonać w domu, nie wydając dużych pieniędzy, a będzie on równie skuteczny.

Przygotuj:

  • 3 łyżeczki fusów z wypitej kawy
  • 5 łyżeczek oliwy z oliwek
  • 1 łyżeczkę cynamonu

Wszystkie składniki należy mieszać do momentu uzyskania jednolitej masy. Gotowy peeling nakładamy na wilgotną skórę twarzy, masując delikatnie okrężnymi ruchami.

Co ciekawe, peeling kawowy doskonale sprawdzi się także do stosowania na całym ciele. Do wyżej wymienionych składników wystarczy dodać odrobinę żelu pod prysznic 😉

Peeling z migdałów

Jest to prosty sposób na wykonanie peelingu ziarnistego, którego nie powinny stosować osoby ze skórą wrażliwą. Najlepiej sprawdzi się dla osób ze skórą łojotokową, którą doskonale oczyści. Jeżeli na skórze pojawiają się niedoskonałości, użycie peelingu ziarnistego powinno skonsultować się z lekarzem, aby nie doprowadzić do poważnych podrażnień, które mogłyby mieć zły wpływ na stan skóry twarzy.

Przygotuj:

  • 1 łyżeczkę posiekanych migdałów
  • 2 łyżeczki jogurtu naturalnego
  • 1 łyżeczkę miodu

Składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać, delikatnie ucierając. Przygotowany peeling należy nałożyć bardzo delikatnymi ruchami, nie wcierając go zbyt mocno w skórę twarzy.

Peeling z płatków owsianych

Doskonale odżywia i rozjaśnia skórę. Sprawdzi się dla osób, które mają przebarwienia na skórze lub cera jest szara i ziemista. Mimo wszystko jest delikatny, dzięki czemu sprawdzi się dla większości typów skóry. W przypadku skóry z problemami jego stosowanie należy skonsultować z dermatologiem lub kosmetologiem, który oceni, czy nie będzie miał negatywnego wpływu na problemy, które pojawiły się na skórze.

Przygotuj:

  • 3 łyżki dokładnie zmielonych płatków owsianych
  • 1 łyżkę miodu
  • ciepłą woda
  • 1 łyżeczkę soku z cytryny

Płatki należy zalać ciepłą wodą, tak, aby były całkowicie zakryte i odstawić na 10 minut. Kiedy napęcznieją, należy dodać miód oraz cytrynę i dokładnie wymieszać. Przygotowany peeling nałożyć na twarz i wykonać delikatny masaż, a następnie zmyć twarz chłodną wodą.

Peeling pomarańczowy

To peeling, który nie tylko odżywi twarz, ale świetnie sprawdzi się, kiedy nałożymy go na całe ciało. Dodaje energii i cudownie pachnie. Doskonale sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Jest bardzo łatwy w wykonaniu, a jego stosowanie to ogromna przyjemność. Dodatkowo rewelacyjnie relaksuje 😉

Przygotuj:

  • sok z jednej pomarańczy
  • mąkę kukurydzianą

Do soku należy dodać mąkę kukurydzianą, w takiej ilości, aby osiągnąć gęstą papkę. Następnie dokładnie wymieszać, do osiągnięcia jednolitej konsystencji i nałożyć na twarz oraz ciało. Peeling delikatnie wmasować, a po wykonaniu zabiegu spłukać wodą.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

peeling do twarzy

Peeling do twarzy pomoże wygładzić i napiąć skórę.

peeling do twarzy

Gładka cera to zasługa odpowiednio stosowanego peelingu.

peeling do twarzy

Peeling, który działa jak maseczka także jest świetnym rozwiązaniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jakie fryzury pasują do prostokątnej twarzy? Najmodniejsze inspiracje
  2. Błędy w makijażu, które najczęściej popełniają kobiety. Ile z nich robisz?
  3. Damska fryzura na samuraja – jak ją zrobić? Proste tricki
  4. Jak zrobić sztuczne piegi za pomocą henny? To dziecinnie proste
  5. Czerwone paznokcie. Inspiracje w klasycznym i nowoczesnym wydaniu