Pogrzeb Anny Jantar odbył się dopiero 11 dni po jej tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej. Gwiazdę przyszło pożegnać aż 40 tysięcy ludzi. Większość ofiar feralnego lotu została pochowana zbiorowo, jednak artystkę uhonorowano osobną ceremonią, w której wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Jak przebiegał jej pogrzeb?

Anna Jantar była jedną z najbardziej utalentowanych i szanowanych piosenkarek lat 80. Publiczność ją kochała, a jej nagłe odejście wstrząsnęło nie tylko jej rodziną, a również milionami wielbicieli. Gwiazda zginęła w marcu 1980 roku w katastrofie lotniczej. Pogrzeb Anny Jantar odbył się 11 dni po śmierci, a na uroczystościach żałobnych pojawiło się nawet 40 tysięcy osób. 

Pogrzeb Anny Jantar

Artystka zmarła w wyniku katastrofy lotniczej 14 marca 1980 roku, jednak pogrzeb Anny Jantar miał miejsce dopiero 11 dni później. Ciało gwiazdy spoczęło w rodzinnym gronie na cmentarzu wawrzyszewskim w Warszawie, gdzie po latach spoczął także jej mąż: Jarosław Kukulski. Pogrzeb Anny Jantar odbył się 25 marca 1980 roku. Rozpoczął się o godzinie 12:00 i został przeprowadzony w obrządku rzymskokatolickim.

Spodziewano się, że podczas pogrzebu zjawią się nie tylko rodzina i najbliżsi gwiazdy, a także je fani. Ilość osób, jaka zjawiła się na uroczystościach przeszła jednak najśmielsze oczekiwania. Szacuje się, że na pogrzebie pojawiło się 40 tysięcy osób. Tłumy fanów nie zmieściły się na cmentarzu, blokowali przejścia, a nawet wchodzili na dachy sąsiadujących budynków tylko po to, aby móc upamiętnić swoją idolkę. Zdjęcia z ceremonii robią ogromne wrażenie.

Jak zmarła Anna Jantar?

Anna Jantar zmarła 14 marca 1980 roku w katastrofie lotniczej nieopodal warszawskiego lotniska Okęcie. Piosenkarka wracała do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przez kilka miesięcy koncertowała. Samolot rozbił się tuż przed lądowaniem, a śledztwo wykazało, że przyczyną katastrofy były wady konstrukcyjne samolotu. Nikt z pasażerów ani z załogi nie przeżył. W sumie zginęło 88 osób. W rozmowie z tygodnikiem Świat&Ludzie Jerzy Dziewulski wspominał, kiedy znaleziono ciało piosenkarki. Był to widok, jakiego nie zapomni do końca swojego życia.

– 80 procent ofiar tej katastrofy można było zidentyfikować, ciała były głównie przecięte na pół, prawdopodobnie od pasów bezpieczeństwa. Anna Jantar była charakterystyczna i wszystkim znana. Pamiętam jej gęste, piękne włosy, zakrywały połowę jej twarzy (…) Proszę pamiętać, że samolot wbił się w ziemię, wszędzie było pełno mułu. A to była na pewno ona. Jej widok będę miał przed oczami do końca moich dni – wspomina na łamach tygodnika. 

W marcu od śmierci Anny Jantar minęło 39 lat. Mimo minionych lat pamięć o artystce wciąż jest kultywowana przez jej córkę – Natalię Kukulską oraz rzesze fanów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pogrzeb Anny Jantar
screen youtube.com@ Kathy Lloyd

Na pogrzebie Anny Jantar pojawiło się 40 tysięcy osób.

Pogrzeb Anny Jantar
screen youtube.com @benctoja14

Grób Anny Jantar dziś.

Pogrzeb Anny Jantar
instagram.com @annajantar_fp

Piosenkarka z córką Natalią Kukulską. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak poradzić sobie ze stresem? 10 porad, jak pokonać stres w pracy i w domu
  2. Kierowca zatrzymał się na przejściu, wysiadł z auta i uderzył pieszą w twarz
  3. Jak naprawdę nazywa się Patryk Vega? Gdy dowiecie się prawdy, bardzo się zdziwicie
  4. Agnieszka Osiecka wybrana! Ogłoszono, kto zagra pisarkę w serialu o jej życiu
  5. Różnica wieku w związku. Czy wiek może przeszkodzić w miłości?

źródło: cozpogrzebem.com

Poprzedni artykułStan Borys stracił głos i już nie zaśpiewa? Wokalista wydał oświadczenie
Następny artykułDziecko nie chciało puścić mamy tuż po porodzie. Ojciec uwiecznił na nagraniu wzruszający moment
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.