Prezydent podjął decyzję w związku z otwarciem żłobków i przedszkoli. Jak podaje Polsat News, już oficjalnie wiadomo, że od poniedziałku wymienione wyżej placówki będą ponownie funkcjonować. O decyzji poinformował podczas ostatniej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wielu Polaków w końcu odetchnie z ulgą i swobodnie będzie mogło powrócić do pracy!

Jakiś czas temu Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wypowiadał się, że bez wyraźnych wytycznych nie zdecyduje się na ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli. Jednak podczas ostatniej konferencji wyraźnie wskazał, że już od poniedziałku rodzice będą mogli posłać swoje pociechy do tych placówek. 

Żłobki i przedszkola w Warszawie ponownie otwarte 

Prezydent Warszawy przekazał informację, która niewątpliwie ucieszyła wielu rodziców małych pociech. Owszem, od przyszłego tygodnia żłobki i przedszkola znów będą funkcjonować, jednak w nieco innym trybie niż dotychczas. Wznowienie otwarcia odbędzie się w oparciu o wszelkie zasady bezpieczeństwa. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa w jednej grupie będzie przebywać nie więcej niż 12 osób. 

Aby ponowne otwarcie wymienionych placówek mogło dojść do skutku, niezbędny był zakup wielu środków ochrony. Stolica zaopatrzyła się w 3 mln par rękawiczek, 320 000 masek, 20 000 przyłbic ochronnych i 3 500 fartuchów.

– Jest to niezbędny asortyment, by zabezpieczyć personel obiektów – podkreślił Trzaskowski, jak podaje Polsat News. 

  1. Sąsiad Polski luzuje obostrzenia. Nie będą już m.in. nosić maseczek
  2. Watykan przez lata ukrywał prawdę o drugim zamachu na Jana Pawła II. Właśnie wyszła na jaw, wierni zaleją się łzami
  3. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Hale sportowe i pływalnie pozostaną zamknięte 

Podczas ostatniej konferencji prezydent poinformował, że hale sportowe, a także pływalnie wciąż pozostaną zamknięte. Jednak nieustannie trwają prace, które mają przygotować obiekty sportowe do ponownego użytkowania. Rafał Trzaskowski poinformował, że w ciągu ostatniego tygodnia poddano ozonowaniu aż 1000 takich obiektów. Oczyszczono także około 270 placów zabaw, które znajdują się na terenie żłobków i przedszkoli. 

Warszawa ponownie zaczyna budzić się do życia, po ospałych tygodniach, które spowodowała epidemia koronawirusa. Już niebawem ruszy 3. etap odmrażania gospodarki, zatem na kolejne decyzje musimy jeszcze trochę poczekać.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

prezydent
youtube.com/ Fakty RMF FM

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że od poniedziałku ponownie zostaną otwarte żłobki i przedszkola. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Polski podróżnik ma objawy koronawirusa. Jest w najbardziej zagrożonym terenie, wyjawił wszystkie szczegóły
  3. Kiedy otworzą kina i teatry? Minister kultury odpowiedział, nie ma wątpliwości
  4. Pamiętacie Wilka i Zająca? Niezapomniana bajka, aż łezka się kręci
  5. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  6. Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonych

Źródło: polastnews.pl 

 

Poprzedni artykułIle Barbara Kurdej-Szatan zarabia na Instagramie? SE podał zawrotną kwotę, kolana się ugięły
Następny artykułJaka jest idealna różnica wzrostu? Obliczono dokładnie. Jeżeli Ty masz 170 cm, wiadomo, ile powinien mieć facet
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.